Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most már csak a külön sétáltat...

Most már csak a külön sétáltathatjuk a 2 kutyánkat? (többi lent)

Figyelt kérdés

Van egy idősebb és egy fiatal kutyánk.Az idősebb az enyém a másik tesómé , az enyém nem annyira jött ki más kutyákkal,ezen szépen tudtam is változtatni és már elég jól haladtunk a dologgal, amikor tavaly lett egy másik kutyánk,2 hét alatt teljesen elfogadta,aztán tesómmal együtt sétáltattuk őket..a kölyköt MINDEN kutyához kicsihez ,nagyhoz oda engedtük ,mert nem akartuk,hogy olyan legyen mint az enyém (ami nem az én hibám már így kaptam sajnos)

nem is volt gond az én kutyámat hamar rendre lehetett utasítani, viszont amikor a fiatal kutya elmúlt egy éves (júniusban) azt vettük észre,hogy elég agresszívvá vált a többi kutyával szemben illetve az én kutyám is visszatért régi önmagához aminek nem örülök mert több éves munkámba tellett ,hogy ne ugorjon neki más kutyáknak,és egy kis rántásra vagy "nem"-re már tudja hol a helye..mostmár nehezen tudom leállítani,mert ha a fiatal rákezd akkor akit egyébként tényleg sehogy sem lehetett leállítani akkor az enyém is tiszta hülye lesz..viszont ami érdekes,hogy nem minden kutyával ilyen a fiatal, a nagytestűekkel igen, a nála kisebbekkel jól kijön,de van olyan vele egy méretű kutya akivel szintén nem jön ki..ez most már odáig fajult,hogy ha egyikünk viszi a két kutyát és olyan kutyával találkozunk akit a fiatalabb nem ismer akkor ugatnak az én kutyámat le lehet állítani,bár nehezen,de a fiatalabbat egyáltalán nem lehet..

ma viszont tesómmal külön vittük a kutyákat és találkoztunk egy yorki-val akit az elején a kutyám megmorgott ,de rászóltam és abba hagyta mint mikor még nem volt meg a másik kutyánk , amikor a hátsóját a másik kutyához tettem akkor megnyugodott és szaglászta a másik kutyát,nekem ebből az jött le,hogy a kutyám kezelhető csak ha a másik is ott van akkor nem :S

már azon gondolkodtam külön kéne sétáltatni őket,mert egy kutyát egyszerűbb helyre rakni úgy hogy a másik nem ugat..

viszont most hogy jön a suli lesz olyan amikor kétszer is egyikünknek kell levinni a két kutyát és külön vinni őket elég sok idő..


jövőre az én kutyámat tuti elviszem rehabilitációra hogy 100 %-ig megbizható legyen ha másik kutyával találkozunk meg akkor el is tudom engedni a parkba mert tudom,hogy nem menne neki egy másik kutyának,de tesómat is ráakarom szedni,hogy ő is jöjjön mert igazából a két kutya együtt sétáltatása a gond,habár tesóm kutyája elég neveletlen sajnos ő nagyon sokat enged meg neki,lehet azért tartunk itt már..


2012. aug. 24. 16:53
 1/10 A kérdező kommentje:

amúgy két bichonról van szó..


én mindent szabályt betartok mind két kutyánál,de tesóm a saját kutyáját nem nagyon neveli, mindig üvöltök vele ezért de vhogy nem érti meg pedig 17 éves (lány)

2012. aug. 24. 16:57
 2/10 anonim ***** válasza:

ivartalanított állatokról van szó?


a fiatal kutya valószínűleg dominánsabb mint a tied, és ezt szereti kinyilvánítani mikor idegen kutyával találkozik hogy már pedig ő a fönök...

2012. aug. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

nincsenek, amúgy mind kettő lány kutya..

sajnos drága az ivartalanítás,és most erre nincs pénzünk,de ha lesz akkor a fiatal kutyát tuti,hogy ivartalanítjuk ,de mivel panelban lakunk és amikor tüzelnek akkor nem engedjük el őket,csak apum munkahelyén ahol van egy nagy kert és jól körbe van kerítve,így nem fognak párosodni :)

hát igen valószínű hogy a fiatalabb sokkal dominánsabb,erről hogy lehetne leszoktatni??

2012. aug. 24. 17:03
 4/10 anonim ***** válasza:

az is probléma lehet hogy mindkettő lány kutya... mármint az én kutyám ivartlanított, de domináns tipus, ha meglát egy ismeretlen kutyát, vagy több kutya van együtt akiket ismer, és semmibe veszik már borzolja a szőrét... (kistestű kb mint a tietek, de ha vizslát lát aki nem ugy közeledik annak is borzolja a szőrét...


hogy ha látom rajta hogy agresszivann közelit (mint pl ez a szőrborzolás) akkor megprobálom kizökkenteni.. vagy ugy hogy erélyesen rászolok, vagy ugy hogy hozzáérek a seggéhez... ha több kutya van és azért csinálja, mert nem vele foglalkoznakakkor pedig elhuzom addig amig a két kutya ismerkedik, (ilyenkor persze megy a hiszt néha)


sajna azonban vannak hasonló dominánsak mint ő, nah azokkal kb 10 percig el van gond nélkül, aztán mintha kicserélnék a két kutyát... főleg ha jön egy harmadik, a gazdikkal már ösztönösen elhuzzuk őkt egymástól...


általában az első találkozásnál lehet látni hogy melyik kutya a dominánsabb...

2012. aug. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
de sehogy nem tudjuk kizökkenteni,hiába szólunk rá hangosan észre se veszi,ha rántunk a pórázon az se érdekli ha hozzá nyúlunk akkor se mintha ilyenkor semmi nem használna..
2012. aug. 24. 17:14
 6/10 A kérdező kommentje:
nálunk az az előjele,hogy lelapul a földre mintha vadászna vagy nem tudom és a kutyát nézi és tényleg bármi van nem reagál rá
2012. aug. 24. 17:16
 7/10 anonim ***** válasza:
esetleg probáljátok azt hogy amikor látjátok az előjelet meg fogjátok és viszitek másik irányba mint ahonnan a kutya jön... (vagy legyen nálatok mindig egy nagy pulcsi vagy takaró és dobjátok rá a kutyára, ugyhogy ne lásson... nah az tuti ki zökkentené :D
2012. aug. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

hát nem néznének hülyének hogy rádobnánk egy pulcsit a kutyára :D


ez a másik irányos módszer jó lenne,de mindig ugyan arra menni amerre vissza jöttünk az uncsi lenne..pláne úgy,hogy nem minden kutyánál a lapulás azt jelenti,hogy kitámad,van hogy ismerős kutyához is így megy..szóval kicsit ilyenkor kiszámíthatatlan,mert van olyan kutya akivel barátságos és van olyan akit majd megesz..nem tudom ezt mi válthatta ki,de a kutyasulira rábeszélem tesómat,mert legfőképpen az ő kutyájának van baja, az enyémmel nincs gond csak nem annyira tud idegen kutyákkal kommunikálni,szóval szerintem a rehabilitáción kivül más nem kell,de tesómnak az alap engedelmességit is le kéne raknia azzal a kutyával..

nem érdekel majd kifizetem én a nagy részét csak ne legyen ennyire neveletlen az a kutya,meg hát tesómnak is csak benő a feje lágya ha már szakemberek mondják mit kéne csinálnia..


még arra gondoltam ha egy kulcs csomót mellé dobnánk azzal is ki lehetne zökkenteni nem??

2012. aug. 24. 17:50
 9/10 anonim ***** válasza:
persze... itt a környéken is van egy lány aki aa kulcsomojával büntette a kutyáját (agresszíven domináns, minden kistestű kutyának neki ment ahogy mondta) az én kutyámat se csipte, de mikor látszott rajta hogy támadni akar elég volt megrázni a kulcscsomót és máris nyájasabb volt az eb
2012. aug. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
akkor jó :)
2012. aug. 24. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!