Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalatok babézióval?...

Tapasztalatok babézióval? Most kezeljük a kutyánkat.

Figyelt kérdés
Babéziával kezeltetjük két napja a kutyánkat, és most újra találtunk benne egy kullancsot. Ugyanolyan rondát, mint amitől először elkapta a betegséget. Vhol úgy hallottam, hogy most védettséget kapott egy kis időre az injekciók miatt a kutya. Vagy most megint előről kell kezdeni majd a kezelést?? Csak estefele kell ma visszamennünk az állatorvoshoz és nem akarok addig ezen izgulni...:((

2012. máj. 10. 08:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem a kullancs szépségén/rondaságán múlik, hogy fertőzött e:)

Az én kutyámban élete során volt már kb. 40 kullancs, és még soha nem volt babéziás. Egyáltalán nem biztos, hogy ez fertőzött volt, és szerintem ha amúgy is most volt kezelve Imizollal, akkor nem lehet újra beteg.

2012. máj. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az imizol injekció 1 hónapig védettséget ad.
2012. máj. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nem úgy gonodltam a rondát, h ez most a kullancsok egyik nem szépségdíjas példánya volt, hanem az amelyiktől a babéziát elkapta, nem olyan volt, mint a hagyományos kullancsok...egy másik típus, nagyobb és rondább mint a kis hagyományos, amik eddig voltak benne...azoktól a mi kutyánknak sem lett semmi baja.
2012. máj. 10. 15:35
 4/6 anonim ***** válasza:

Már kétszer volt babéziás a kutyám. Ennyit a több ezer forintos frontline, scalibor és társairól..

Az imizol valameddig védettséget nyújt, kb egy hónapig. Nem kell most vele rohanni. Egyenlőre védi az injekció.

2012. máj. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nagyon fontos időben felismerni !!!

Én kutyusom sokat úszkál a Dunában és mivel már nincs nyári hőség talán a fűre lefeküdve hasról felfázott-gondoltam. Délbe hozta vissza faterom a telekről. Tünetek étvgytalanság,levertség.

Figyeltem séta közben a vizeletét normálisnak tűnő sárga volt , a széklete narancssárgás. Itt még nem gondoltam ezt gyanús jelnek ,mivel némelyik szárazeledel hihetetlen színezetűek.

Délután már zihálva vette a levegőt. Mondtam magamnak itt az ideje ,hogy megtanuljam a saját kutyámat meghőmérőzni- a leírtak szerint,kicsit a digitális hőmérő végét be kell kenni olajjal,krémmel,vazelinnel max. 3cm-re a popójába bedugni ,csipogott is 39.2 C. Interneten nézelődve 39.3 tol, de 39.5-től már tuti láz és futás az orvoshoz ! Este egy kis kamilla teát és némi husikát rizzsel evett. Reggel a vizelete nem rozsdabarna,nem véres hanem rózsaszínes volt.A széklete még mindig valami kadmiumnarancssárgásnak láttam,de elindultam vele az orvoshoz.

Vért vettek tőle,mivel közben lecsöppent a vére és a további kezelés alatt nem tűnt az orvosnak elég alvadnak-megkérdezte nem került egér méreggel kapcsolatba,de a babézia tűnik legvalószínübnek.Holnap kell visszamennünk. Az én orvosom ezen a napon nem volt ezért máshoz vittem P.-térhez P.Zs.hoz aki meglehetősen flegma volt. Számlát nem kértem ,de semmilyen papírom nincs arról milyen injekciókat kapott a kutyám. Semmit nem mondott arról ,mennyi idő után milyen változásra számítsak stb.Na most már rozsdabarna a vizelete……

Ha a legkisebb gyanúja is van a Babéziának :

- rögtön menj orvoshoz,ha a saját épen nem rendel non-stop 1135 Budapest, Lehel u. 43-47.

- nem kell feleslegesen vérvétel,kérjed rögtön az Imizol-t

- kérj számlát mindig,de legalább is kezelési lapról másolatot

- ne várd meg ,hogy egyértelműen a vizelet-széklett már rozsdabarna színű legyen

- mivel az én kutyám sokat úszik a kullancs elleni nyakörv nem megoldás csak a csepegtetős,és egy hónapot sem kihagyva ,min most

( Én a gerinc oszlopán a farkáig végig csepegtetek és a lábhajlatokba.A zsírszövetekbe szívódik fel a szer,és ha csak nem meleg vizes samponosan mosom meg a kutyát az benne is marad)

2012. okt. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Még árakról, én most a P.térnél 2 szuri,vérvételre 17.900,- fizettem.Egy ismerősöm a Lehel úton éjszakai pótlékkal Imizol melett még 3 szurival , vérvételt nem kért számlásan 2012 májusában 14.000,-
2012. okt. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!