Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől lehet leggyorsabban...

Mitől lehet leggyorsabban felhízlalni egy kutyát? Jelenleg Happy doggal etetem.

Figyelt kérdés
A kan kutyám a szuka kutyám tüzelése miatt kikészült.Nem evett, nem aludt, csak rohangált ezért most nagyon lefogyott. Már a végén jár a tüzlés most már eszeget, de még nem az igazi. Mit tudtok javasolni amitől gyorsan visszanyeri a formáját.

2012. aug. 25. 10:42
 1/8 anonim ***** válasza:

első sorban ajánlanám az ivartalanítást!

ne akard gyorsan felhizlalni mert az ugyan olyan egészségtelen mint a gyors fogyás! ha elkezd normálisan enni vissza nyeri eredeti súlyát!

2012. aug. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
első vagyok! még annyit, hogy ugyan úgy kapja a napi adagját mint ahogy a táblázat írja maximum egy picit adhatsz neki többet de ne nagyon sokkal többet!
2012. aug. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm. Csak olyan rossz így látni, a bordái kiállnak. Most egyenlőre még a normál napi adagját sem eszi meg, csak bele eszeget, de már ez is haladás.

Az ivartalanításon már egy ideje gondolkodom, csak nehéz rá venni magam. De még egy ilyet biztos nem csinálok végig.

2012. aug. 25. 10:55
 4/8 anonim ***** válasza:

Legközelebb jobban különítsd el őket. Ha belegondolsz, a kennelekben is van szuka és kan is, ha nem figyelnének oda, a kanok mindig így járnának, mint a te kutyád most. Hol voltak? Egy légtérben? Szigorúan a ház/telek két felén tartani őket, a szuka nem pisilhet oda, ahol a kan os jár, nem találkozhatnak, stb.

Én adnék neki extrábam húst, tojást, esetleg konzervet a táp mellé, persze mértékkel, olyan 20% pluszt, amíg kicsit magára szed némi súlyt.

2012. aug. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A kertünk 2 részre van választva egy drót kerítéssel, tehát a kerítésnél találkoztak, de nem fértek egymáshoz. Kb 2 hete vettem észre a tüzelsét, hétfőig nem is volt olyan nagy gond addig még elég jól evett, azután már semmit, még a húst is kiköpte. Ma reggelre már lenyugodott a kan és már evett is egy kicsit. A tápot koznervvel egyébként is keverem mert ráadásul még válógatós is. Tavaszra ivartalanítani fogom, úgyhogy nem lesz legközelebb.
2012. aug. 25. 11:16
 6/8 anonim ***** válasza:

A napi normális mennyiségnél egy kicsit több kaját ossz szétt 2-3 adagra, egyen reggel, délben meg este, azzal szépen felhízik, de ennél jobban ne siettesd a dolgot.

Egyébként egy drótkerítéssel elkerítve nem tudom, miért csodálkozol, hogy nem foglalkozott semmi mással; örülhetsz, hogy nem szaggatta szét a drótot meg nem mászott át rajta. Csak azt nem értem, hogy a második nap, amikor láttad, hogy ez van, akkor miért nem tetted őket még távolabb...

2012. aug. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Javaslom mindkét kutyát műttesd meg, ha igazi nyugodt életet szeretnél nekik:)
2012. aug. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A drótkerítés semmi! A kan folyton érzi a szuka szagát, persze, hogy bedilizik! Sokkal messzebb, máshogy kell elválasztani őket. Vagy ilyenkor az egyik a házban van, állandóan zárt ajtó mögött, vagy úgy elszeparálni a két helyet, hogy ne lássák egymást, és legalább több méter semleges terület legyen kettőjük között. Ha van esetleg ház előtti és mögötti kert, közte a ház, az a legjobb. A drótkerítéses módszer szerintem felér egy állatkínzással...
2012. aug. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!