Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van még valaki, aki semmi...

Van még valaki, aki semmi csodálnivalót nem lát a túl barátságos kutyákban?

Figyelt kérdés
Rengeteg felnőttkutyával találkozok,amelyek mindenkit összenyalnak,rángassák a gazdit,hogy odamehessenek mindenféle idegenhez s közben a farkuk törik le a csóválástól s kínjukba nyöszörögnek,hogy simogassa már az idegen.Ezekről a típusú kutyákról valahogy lenéző véleményem van.Azokról már nem is beszélek,amelyek,a saját területükön úgy üdvözölnek mindenkit,mintha minden egyes látogató,idegen a gazdi lenne.Félre ne legyek értve,nem szeretem az agresszív kutyákat,de azért mégis...Egy kutyán látszódjon,hogy ki a gazdi s a család,s hogy ki a látogató.
2012. aug. 25. 23:12
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
83%
Neked lenéző a véleményed az ilyen kutyákról. Sokan pedig ezt szeretik a kutyájukban. Mi a gond?
2012. aug. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:

Semleges a véleményem róluk.

Jobb, mintha meg akarnának harapni.

Mondjuk a nyalakodós, mindent összeszőrőző kutyákat nem szeretem.

2012. aug. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%

Én sem szeretem kimondottan az ilyen személyiségű kutyákat ezért nem is tartok ilyet. Van aki ezt szereti és jó is hogy vannak ilyen 'jámbor' fajták mert van aki nem olyan erős kezű hogy elbírjon pl egy KÁJ-al de nem is akar.

Én a távolságtartóbb kutyákat szeretem de biztos vannak akik meg pont az ilyen viselkedést nem preferálják.

:) Én szeretem ha csak a családdal és az ismerősökkel kedves és a többi ember hidegen hagyja.

2012. aug. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
Semmi gond...Csak kíváncsi vagyok,hogy van még hozzám hasonló gondolkodású,esetleg aki kutyát nem baribáránynak szereti,hanem egy picit bizalmatlanabbnak...
2012. aug. 25. 23:22
 5/37 anonim ***** válasza:

Emberekben is van ilyen, nem? :)

A kutyáknak is van saját személyisége.

A legutóbbi ilyen kuttyot amivel összeakadtam, biztos hogy imádtad volna.

A vonaton ültem, a kerékpáros részben ahol ugye nagy hely volt a székek között.

Gazdi bevezette a kutyát, lefektette, rajtunk kívül senki nem volt arrafelé.

A kutya kinézett magának, jött volna hozzám de a gazdi mindig legyömöszölte a földre.

A kutya egy idő után ott maradt.

Teltek múltak a megállók, és egyszer csak azt vettem észre hogy ott fekszik előttem.

Gyakorlatilag centiről-centire araszolt hozzám, se a gazdája se én nem vettem észre :D

Egyszerűen imádnivaló volt, a gazdi is beadta a derekát úgyhogy dögönyöztük hazáig :)

Sajnos nem tudom milyen fajta volt, de büszke kinézetű és hatalmas.

2012. aug. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
88%

Nem lehet hogy Golden volt ?:)

Egy ilyen kis mackóval én is találkoztam már, ültünk a parkban erre látom hogy jön egy goldi , vizes palackkal a szájában. Odaült elénk és várta hogy dobjuk el neki. Én ilyet még nem láttam de majdnem elolvadtam pedig eredendően nem tartanék ilyen kutyust de ő valami imádnivaló volt. Gazdi már meg sem lepődött megvárta hogy had játszunk vele aztán elvonszolta :D

2012. aug. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:

Nem, utánanéztem, német dog volt.

Ezért is tűnt furcsának, hogy ennyire jönne hozzám :)

2012. aug. 26. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%
Egy álcázó módban kúszó német dog. Megnéztem volna :DD
2012. aug. 26. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%
Én nem nézek le semmilyen kutyát - ellenben a gazdáját igen, hogy képtelen volt megtanítani az ebet a civilizált viselkedésre. Szerintem az is csodálatos, ha egy kutya mindnekiben képes megbízni, meg az is, ha gondolkodik és válogat. Nekem mondjuk az utóbbi fekszik, nehezen tudnék magam mellett elképzelni egy mindenki ölébe ugrálós kutyát, de ez bizonyára azért van, mert én is kicsit antiszociális vagyok :))
2012. aug. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szeretem, ha elsőre mindenkiben megbízik a kutya. Viszont el kell tudni fogadni, hogy vannak mindenkivel barátságos fajták,egyedek. Talán valamennyire a múltból fakad ez az elvárás. Érdekes módon a magyar fajták alapvetően bizalmatlanok az idegennel, nem az a haverkodós típus. Talán igazat adok neked abban, hogy az a feltétel nélküli bizalom az idegen felé nem jelent minden helyzetben pozítivat. Egy városban azért szerintem jobb, ha ilyen kutyák vannak. Falvakban, tanyákon kívánatosabb viselkedés a kutya bizalmatlansága érthető okokból.
2012. aug. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!