Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van még valaki, aki semmi...

Van még valaki, aki semmi csodálnivalót nem lát a túl barátságos kutyákban?

Figyelt kérdés
Rengeteg felnőttkutyával találkozok,amelyek mindenkit összenyalnak,rángassák a gazdit,hogy odamehessenek mindenféle idegenhez s közben a farkuk törik le a csóválástól s kínjukba nyöszörögnek,hogy simogassa már az idegen.Ezekről a típusú kutyákról valahogy lenéző véleményem van.Azokról már nem is beszélek,amelyek,a saját területükön úgy üdvözölnek mindenkit,mintha minden egyes látogató,idegen a gazdi lenne.Félre ne legyek értve,nem szeretem az agresszív kutyákat,de azért mégis...Egy kutyán látszódjon,hogy ki a gazdi s a család,s hogy ki a látogató.
2012. aug. 25. 23:12
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%

Én imádom, ha a kutyám boldogan megy oda másokhoz. Persze lehet azért, mert az én kutyám viszonylag bizalmatlan, szóval nem mindenkihez megy így oda. Ha valaki nem törődik vele, az őt sem érdekli, de ha kedvesen szólnak hozzá, és meg akarják simogatni, akkor kiskifli formát vesz fel, és megy oda a simiért:)

Amúgy kistestű terrier, szóval nem az a tipikus minden embert imádó fajta. Viszont nem nyáladzik, és nem rángatja a pórázt, mivel sosincs pórázon. Póráz nélkül is állandóan láb mellett követ, és nincs az az ember, vagy kutya, aki miatt elmenne mellőlem. Csak akkor, ha mondom neki, hogy menjél, vagy futás oda...


Szerintem amire Te gondolsz, az sokkal inkább a kölykökre jellemző. Nagyon sok kutyát ismerek, de egyik sem ilyen erőszakos. Pedig van köztük sok, aki imádja a simit, és nagyon szeret bújni, de ők is higgadtan közelítenek. A kölyök azok, akik nem igazán tudják még kontrollálni a szeretetüket:)

2012. aug. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
0%
"rángassák" = rángatják!
2012. aug. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
Az n kutyám egy keverék, igazi házörző, de ha stálunk, az utcában és az utca környékén szinte mindenkit ismer, de az idegenekre ugat :)
2012. aug. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
29%

Nos, én pont fordítva gondolom. Elmesélem, miért, hátha akkor megértesz. Szóval nekem alap, hogy én vagyok a főnök, nem a kutya. Ez azt is jelenti, hogy én döntök, én döntöm el, ki jó és ki nem, ki gonosz betörő és ki váratlan vendég. A házam nyitva áll ritkán látott ismerősök, távoli rokonok előtt is. Az én házamban nem lesz elzárva a kutya azért, mert ugatásával, morgásával frászt hoz a nagymamámra vagy a 8 éves unokahúgomra. A ház és értékeink védelme az én dolgom, és nem a kutyámé. A kutyám nem döntheti el, hogy kut enged be és kit nem. Szóval az én szemszögemből a kutya legyen maximálisan barátságos. Természetesen ne ugráljon fel, mert jól nevelt kutya ilyet nem tesz. De legyen semleges, vagy barátságos idegenekkel is. A feászt kapok azoktól a tipikus kutyatartóktól, akikhez ha látogatóba megyek, kennelbe kell tenni a kutyát vagy elzárni, mert ki tudja,

mit tennének, ha szabadon lennének, mikor bemegyek a kapun. Az ilyen kutya számomra időzített bombának tűnik.

2012. aug. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
28%

10:47-es egyet értek veled !!



nekünk is vannak ismerősök akik ha megyünk hozzájuk megkötik vagy bezárják a kennelbe a kutyát,mert az idegeneket nem szeretik ,ilyenkor kicsit félek,mi van ha épp kint vagyok és a kutya vhogy kiszökött vagy vmi és nekem jön majd nem volt ilyen...unokatesóméknak egy bordeuxi dogjuk volt és eléggé agresszív volt az idegenekkel mivel messze laknak ritkán jártunk le hozzájuk,aztán amikor lent voltunk azt mondták várjumk míg hátulra bezárják (mert a kert vége olyan 100-200 nm2es)jól elkerített ..

aztán mivel több napig ott voltunk,egyik nap vhogy kiszökött a kutya én egyedül a teraszon voltam és a kutya ugatva rohant felém (szerencsére nagy a kert így nem 1 perc volt míg oda ért) eléggé megijedtem,aztán pont akkor uncsitesóm kilépett az ajtó ,mert szóltam neki..egy határozott helyedre paranccsal visszament szerencsére..aztán mondta,hogy egyedül inkább ne menjünk az udvarra..a kutyát már elaltaták mert öreg volt én egy picit meg könnyebbültem,hogy nincs ott az a kutya, most már 3 palotapincsijük van akik nagyon barátságosak :)


szóval én ebből az okból nem szeretem a kevésbé barátságos kutyákat,jó legyen közömbös az ember a számára,de megölni ne ölje meg..

2012. aug. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:
Utolsó.Természetesen a gazdi jelenlétében ne legyen az a vadállat.De ne is tépje,hogy simit az idegentől....S én úgy vagyok,hogy egy háznál,ha a gazda nincs otthon,hát ne üdvözölje az idegent és nyüszítsen,hanem ugassa,morogja amíg a gazdi nem szól,hogy barát aki jön.Ne a kutya döntse el,hogy ki a barát,csak mert neki szimpatikusak az emberek.A nagymama,nagynéni pedig nem idegen,hanem rokon.
2012. aug. 26. 11:18
 17/37 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, de pont ez az, a kutya nem ismer mindenkit, az meg olyan gáz, ha pl a vendég gyerekek (vagy felnőttek) azért ne mehessenek ki egyedül a kertbe napozni, játszani, mert az a kutya felségterülete. Ez azt jelenti, hogy az emberek kénytelenek alkalmazkodni a kutyához, ami szerintem semmiképpen nem jó dolog! Az nem normális, ha a kertbe csak a gazdi jelenlétében mehet ki a vendég.
2012. aug. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
50%

Ez a két véglet, tényleg sok kutyás van akinek a kutyáit el kell zárni mert nem tolerálják az idegeneket. Ez neveletlenség.

Az én kutyám sosem támadna senkire főképp ha bent van a házban a társaságunkban. De az utcán sem. Az idegenekkel szemben passzív. Le se tojja őket :D És én így imádom. Nem szeretném ha mindenkinek könyörögne egy simiért de természetesen azt sem hagynám hogy elkezdjen kergetni valakit :D

2012. aug. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
67%

Teljesen egyetértek a kérdezővel! A kutya azért van hogy a gazdáját szeresse. Véleményem szerint. A hűség példaképe stb. Az első sztereotípia amit már az ovis kisgyerek is tud, hogy a kutya őrzi a házat, megvédi a gazdát. Szerintem ez így helyes. Arról nem is beszélve, hogy a kutyának sem biztonságos ha mindenkit imád. Ki tudja nem jön-e arra egy rossz szándékú ember, aki ellopja, vagy bántja!!

Ugyanakkor semmi bajom azzal ha más kutyája barátságos. Ő dolga, csak ne rám másszon, meg nyalakodjon.

DE miért nem lehet elfogadni, hogy nem mindenki ilyen kutyára vágyik? Vannak olyan fajták akiknek az a feladata, hogy ilyenek legyenek, és semmi vágyuk az ég egyadta világon idegennek bohóckodni. Bizonyos feladatokat csak ilyen attitűddel lehet(ett) elvégezni, mint ahogy terápiás kutya sem lehet egy fenevadból. Vajon egy ilyen kutyának miért lenne rossz, hogy be kell zárni ha jön valaki? Ez nem egyenlő azzal, hogy neveletlen. Az én kutyám pl igenis nem szereti az idegeneket, és képes lenne megharapni őket ha kell. És nahát mégis én vagyok a főnök... A megoláds abban rejlik, hogy én PONT ezt várom tőle és meg vagyok elégedve. Ő pedig boldogan megy a helyére, ha jön valaki. Érdekes módon a kiállításon boldogan tűri ha végig tapogatják, és a kutyaiskolában boldogan játszik a többi kutyával. Neveletlen nem attól lesz egy kutya, hogy bizalmatlan.

Jó hogy én engedem be az embereket, de miért kéne minden idegenhez hozzászoktatni? Az évente egyszer látott távoli unokatesóhoz vagy akárkihez. Arról nem is beszélve, hogy attól mert valaki rokon vagy ismerős még később válhat rossz szándékúvá veled szemben, és akkor majd a kutya csóválva néz, hogy de hát ez rokon? Különben is elég taszító számomra az az elterjedni készülő nézet, hogy a kutya levegőt sem vehet engedély nélkül mert akkor már ő a főnök.

2012. aug. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
Ja és bármelyik kutya veszélyes lehet. Érdekes módon nem a bizalmatlan fajták vannak a lista élén ha harapásról van szó. Egy kutya simán megharaphat félelemből, fájdalomtól, idegrendszeri betegség miatt, agresszióból mert domináns, nincs megnevelve stb. Ez van, a kutyatartás veszélyekkel jár, akinek nem tetszik az tartson halat.
2012. aug. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!