Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagytestű és féltékeny kutyáva...

Nagytestű és féltékeny kutyával kistestű kutya összeszoktatása?

Figyelt kérdés

Hogyan álljunk neki, s egyáltalán érdemes-e, vagy nem is érdemes, mert egy rossz pillanatában úgyis kinyírja? Van egy kb 12 hetes, kb 2 kg-os "árokpartink" (vmi csivava-puli-terrier, rosebb tudja mi keverék... ), aki lesz max 4 kg. Meg van egy boxer-pointer, kb 60kg-os nagy masszív szín izom , szeretetfüggő és szeretnivaló de roppant önző , 7 éves kan kuytánk. A pici 3 hete van itt, még a lakásban. Azonban nem akarjuk szoba kutyának semmiképpen már felnőttként. Ja, meg van egy 3 éves leonbergi keverékünk, aki már most imádja a picit. Ő kb 70 kg, de tuszakolja az orrával, nyugodtan össze lehet őket engedni. (a terasz le van kerítve, ott volt a próba. ) Az önzőkénk, viszont olyan sunyítva méregeti, hogy semmi jót nem nézek ki belőle. AZ igazsághoz hozzá tartozik, hogy tavaly hazahoztam egy kidobott kiskuytát az út mellől, s egyszer kinnthagytam a teraszon amikor elmentem itthonról. Azt hittem nem lesz gond... De ez a szemét mire hazajöttünk, a pofájába hordta a megfojtott kis jószágot. Akkor a párom nagyon megruházta, 2 -3 napig nem is mert a közelébe menni . Az a kuytus 3-4 napja volt még csak itt. Most ha nekem vmi szakértővel sikerülne beszélnem, s azt mondja, idő, és türelem kérdése, s tudna néhány jó tanácsot adni (mert az önzőnk pofája akkora hogy egy másodperc, és szétroppantja a kicsi fejét. Akkor is ha kicsi felnőtt lesz. ) hogyan álljunk neki. Szívvel megtartanánk ezt a kis vacakot, de ha azt mondja szakember, hogy esélytelen, akkor inkább továbbadjuk. Akármennyire is elférne az udvarban.


Előre is köszönöm ha válaszol hozzáértő!!



2012. aug. 24. 23:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Keressetek fel szakembert, jó kutyaiskolát (Cerberos, Népsziget), ahol elmagyarázzák, mit csesztetek el a nevelésében, és segítenek megjavítani. Akkor nem lesz gond. Így, hogy hajlamos kutyákat gyilkolászni, felejtsétek el a dolgot szakmai segítség nélkül.
2012. aug. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

A nevelésében sokmit nem csesztünk el, a boxer vére ilyen. AZ anyja is ilyen volt. Hiába volt szuka, nekiment a kölyökkutyának is. A boxer tünemény kuyta, de roppant önző.Csak őt lehet szeretni, és pont.

Jah, különben azért írtam ide, hogy talán egy szakember válaszol. :))) De azért köszi, eddig mi is eljutottunk!

2012. aug. 25. 00:04
 3/20 anonim ***** válasza:
A pici szuka vagy kan?
2012. aug. 25. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Én nem kockáztatnék. Másrészt soha nem tennék ki az udvarra egy kutyát, aki ilyen kistermetű.
2012. aug. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

"A nevelésében sokmit nem csesztünk el, a boxer vére ilyen. AZ anyja is ilyen volt."


Ha-ha-ha. Már ne is haragudj, de ilyen hozzáállású embernek nem lehet segíteni. Mi az hogy "az anyja is ilyen volt?" Akkor az anyja sem lett megnevelve. Ennyi!

Vagy keressetek fel egy szakembert, vagy kezd el gödröt ásni a kölyöknek.

2012. aug. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
80%

De hát elcsesztétek, a boxer alapvetően nem egy gyilkológép, egyik kutya sem az. Amíg ezt nem ismeritek be, nem fogjátok tudni kijavítani sem a hibákat. Nem ciki, nem vádaskodni akarok ezzel, de a kutyanevelés nem mindenkinek megy ösztönből. Ezek szerint nektek sem ment, ami nem baj, csak ismerjétek el a kutyáitok érdekében.


A másik kutyát gyilkoló kutya egyébként már az az eset, amit senki nem fog neked megtávgyógyítani, mint ahogy vakbélműtétet sem végeztetnek el telefonon keresztül egy villanyszerelővel. Ez szakmai segítséget igényel, mégpedig úgy, hogy a szakember fizikailag legyen ott, lássa és mutassa meg, mit kell változtatni és hogyan kell kezelni a kutyát. Nem is értem, miért nem érzitek át annak a súlyát, hogy kioltott egy életet, pláne ha még kölyök is volt, akkor az végképp nem játék.

2012. aug. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Kan kuytus
2012. aug. 26. 12:37
 8/20 anonim ***** válasza:
És ez min is változtat? :)
2012. aug. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Jahogy válasz volt kérdésre, sorry.
2012. aug. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

4/7-nek


Vidéken élünk, itt nem azok a szokások mint a békásmegyer 10-emeleten. Én lakásban soha nem tartanék kutyát. Ha a kutyának ilyen ház kéne, az Isten úgy intézte volna. De kutya egy állat. Ami úgy fejlődött az évezredek alatt, hogy kint élt a természetben. A kicsi apja patkányzó. Mi kabátot sem aggatunk rá, hanem hagyjuk kuytaként élni. Nem néz velünk TV-t s nem alszik az ágyunkban. Mert ő egy kutyus, és nem egy gyerek...

2012. aug. 26. 12:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!