Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Afgán agár vagy cavalier king...

Afgán agár vagy cavalier king spániel nekem való?

Figyelt kérdés

Nos, panelkutya lenne, napi3-4 órát tudnék neki biztosítani, amiben agyi és testi lefárasztás is lenne.

Ha nagyon kell, volt tapasztalatom:

× kuvasszal

× mopsszal

× francia bulldoggal

× boxerrel

× rottweiler-boxer keverékkel

× egy hamis(!!!) border collie-val

× egy tacskó keverékkel

× egy pekingi palotakutya keverékkel

× és lesz egy pulival.


Persze ezek nem a saját kutyáim, de őket nem egyszer tanítottam, foglalkoztam velük, így nagyjából tisztában vagyok képességeikkel, tulajdonságaikkal.


Kutyáknál végtelenségig türelmes vagyok, a pozitív megerősítést szeretem. A fenti leírás alapján kitalálhatjátok, hogy kutyák közt nőttem fel, apámnak dobermannja volt, a nagyapámnak volt még alaszkai malamutja is, szóval tudok tőlük is segítséget kérni.


Az afgán agarakról hallottam, hogy makacsak, de a kuvasz sem piskóta, szóval ezt inkább nem vegyétek figyelembe.


Ha mindnettő jó lenne, akkor tapasztalatokat kérnék, hogy melyiket lenne érdemes.


És a közelben van egy kutyafuttató is, oda is le tudnáánk menni, szünetekben, hétvégéken többet tudnék vele lenni.


De kennel ajánlásokat is szívesen várok. :)


2012. aug. 27. 13:13
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Az Afgánok is rettentően szépek, de ha kéne, akkor inkább cavaliert választanék. :)
2012. aug. 27. 13:38
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az afgan agarak valoban gyonyoruek, de jol irtad, hogy nem eszerint kell valasztani :) Nagyon meltosagteljes es erzekkeny fajta, tenyleg eleg makacs, de nem buta! Ezt akettot nem szabad osszeteveszteni, kepzese csak amiatt idoegenyes, mert nem tud sokaig koncentralni (mint altalaban minden kolyokkutya) es mert ugye makacs. nem a legengedelmesebb fajta, akkor engedelmeskedik a parancsoknak, amikor kedve van hozza, de ezt ugy-ahogy ki lehet nevelni belole, ja, es eros benne a fuggetlensegi hajlam. Altalaban egy embert fogad el gazdajanak, akihez huseges es akiert mindent megtesz. Es meg annyi, hogy nagyon kitarto, eros az akaratereje. Mint altalaban az agaraknak, neki is keves a mozgasigenye, ha 2-3 orat eltolt aktiv mozgassal, tanulassal, testileg szellemileg le van farasztva, akkor a nap tobbi reszeben a kanapen fekszik es eszrevehetetlen. Konnyen alkalmazkodik a varosi elethez. Szerintem, mivel tapasztalt is vagy, es kemeny diok sem okoznak Neked gondot (az alapjan gondolom, amit irtal magadrol), ezert nagyon idealis kutya lenne szamodra!

En inkabb az afgant ajanlanam mint a cavalier king charles spanielt, mert utobbi vadaszkutya,es nem bir sokat nyugton maradni. Bar az igaz, hogy kedves, baratsagos, jo alkalmazkodo kepessegu, kituno csaladi kutya fajta.

Az afgan agar szerintem jobb lenne, de tulajdonkeppen rajtad all, melyik szormokot valasztod :)

2012. aug. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 bordercollie09 válasza:
41%
szerintem panelkutyának egy cavalier jobb mint egy afgán agár. mert az agárnál sokkal több időre van szükség lefárasztani. de ha van az embernek elég ideje akkor mind a kettő fajta tökéletes.
2012. aug. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Elso valaszolo vagyok, itt van ket link, nezd meg oket, mindketton vannak magyar es kulfoldi tenyeszetek is, bar egy honlap nem ad vissza mindent, azert nagyjabol ki tudod valasztani az az alapjan szimpatikus kenneleket:

Afgan agar kennel: [link]

Cavalier King Charles spániel: [link]

2012. aug. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm, az első válaszolónak különösen!
2012. aug. 27. 14:03
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Masodik valaszolo! Egy agarnak meglepo, de kevesebb mozgasra van szuksege mint sok mas, es sok kis termetu kutyafajtanak. En sokkal tobb afgant latok varosban, mint cavaliert,mert a cavalier vadaszkutya mivoltabol adodoan egy energikus, porgos fajta, nehez lefarasztani, nem tud megmaradni egesz nap lakasban, tapasztalat. Egyebkent nem lehordani akarlak vagy ilyesmi :) Csak megjegyzes :D (elso voltam)
2012. aug. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Való igaz, hogy kevesebb, mert az agarakat rövidtávra képezték ki, a vadászkutyák pedig kitartóbbak.

Jól mondom?

2012. aug. 27. 14:05
 8/20 anonim ***** válasza:
Ja, esmeg valami :) Az agarnak nem kell túl sok mozgas, eleg ugye 1-2 ora, de abban az idoben valtozatosan kell mozgatni, es ugyelni arra, hogy jol kifaradjon :D
2012. aug. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Igen, jol mondod kerdezo :)
2012. aug. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

:)

Nem tudok dönteni... :(

A makacsság nem érdekel, én is az vagyok, szóval ha afgán lesz, akkor veszek egy rokonlelket.

2012. aug. 27. 14:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!