Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le rossz...

Hogyan szoktassam le rossz szokásáról a család spánieljét?

Figyelt kérdés
Féléves, késő ősszel hoztok haza, ezért sokáig bent tartottuk a lakásban, most pedig már egy ideje kint tartjuk, viszont ez nem tetszik neki. Eleinte csak az ajtót kaparászta. Ilyenkor mindig kimentem, rászóltam és elzavartam, de sosem bántottam, ha nagyon nem akarta abba hagyni, akkor megfogtam a grabancánál és a helyére vittem. Mostanra viszont, rájött, hogyha elég kitartó kinyitja a bejárati ajtót, és akkor be is tud jönni, ez látszólag elég motiváció számára és most még gyakrabban csinálja, ráadásul úgy tűnik, hogy ez csak engem zavar annyira, hogy megpróbáljam leszoktatni, csak hogy én nem vagyok otthon elég gyakran. Amikor kimegyek, hogy elzavarjam, odébb tessékeljem, mintha nem érdekelné, és amint megfordulok, már megy is az ajtóhoz, hogy folytassa. Ezt 3-4-szer kell eljátszani vele, mire felfogja, és elballag. Mi a teendő?

2012. aug. 21. 12:17
 1/2 Szilvi & Argos ***** válasza:

A teendő? Sok séta, játék, tanítás!!! Le kell kötni az energiáit, elég időt kell vele tölteni. Hiszen eddig szobakutya volt, most meg kiraktátok, száműztétek a falkától, ez a legnagyobb büntetés neki. Egy spánielt illenek benti-kinti kutyaként tartani, hiszen jön majd a hideg őszi-téli idő, bent kellene lennie a családjával.


Amit tehettek, hogy fokozatosan töltsön kint egyre több időt alapos futtatás-tanítás után, mikor már fáradt. Ha kaparja az ajtót, akkor dühösen rontsatok ki rá és zavarjátok el. Pár perc elteltével, ha szépen csendben van, akkor menjetek ki hozzá, dicsérjétek meg, játszatok vele sokat. Egyedül érzi magát az udvaron, unatkozik

2012. aug. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
kerítsétek le neki a kert egy részét, ott el lesz, de azért gyakran menjetek be hozzá, leszoktatni nehéz lenne, főleg, mert gondolom ha jobb idő van ki szoktátok nyitni az ajtót. ez a legegyszerűbb módszer.
2012. aug. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!