Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Afgán agár vagy cavalier king...

Afgán agár vagy cavalier king spániel nekem való?

Figyelt kérdés

Nos, panelkutya lenne, napi3-4 órát tudnék neki biztosítani, amiben agyi és testi lefárasztás is lenne.

Ha nagyon kell, volt tapasztalatom:

× kuvasszal

× mopsszal

× francia bulldoggal

× boxerrel

× rottweiler-boxer keverékkel

× egy hamis(!!!) border collie-val

× egy tacskó keverékkel

× egy pekingi palotakutya keverékkel

× és lesz egy pulival.


Persze ezek nem a saját kutyáim, de őket nem egyszer tanítottam, foglalkoztam velük, így nagyjából tisztában vagyok képességeikkel, tulajdonságaikkal.


Kutyáknál végtelenségig türelmes vagyok, a pozitív megerősítést szeretem. A fenti leírás alapján kitalálhatjátok, hogy kutyák közt nőttem fel, apámnak dobermannja volt, a nagyapámnak volt még alaszkai malamutja is, szóval tudok tőlük is segítséget kérni.


Az afgán agarakról hallottam, hogy makacsak, de a kuvasz sem piskóta, szóval ezt inkább nem vegyétek figyelembe.


Ha mindnettő jó lenne, akkor tapasztalatokat kérnék, hogy melyiket lenne érdemes.


És a közelben van egy kutyafuttató is, oda is le tudnáánk menni, szünetekben, hétvégéken többet tudnék vele lenni.


De kennel ajánlásokat is szívesen várok. :)


2012. aug. 27. 13:13
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk az agrak is vadaszkutyak, de olyanok, mint a gepard. A gepard is rettento gyors rovidebb ideig, de ha ez alatt az ido alatt nem sikerul elkapnia a predat, feladja a vadaszatot :) Jo, azert az agarak valamivel kitartobbak, de ok se birjak sokaig. Meg szerintem nem csak ezen mulik, hogy nem kell oket annyit mozgatni, de nem tudom meg min, mindenesetre oruljunk, hogy van egy fajta, amelyik egyszerre aktiv és lusta :D (Na mostmar befogom a szam, illetve lefogom a kezem :) )
2012. aug. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Privátban írhatsz, kifejezetten örülnék. :)
2012. aug. 27. 14:12
 13/20 anonim ***** válasza:

Na jo, akkor irok meg valamit :)

Szerintem vagj bele egy afgan tartasaba, az eletben kellenek izgalmak, sportos, faraszto, es pihenos, lazitos orak, kihivasok, nyugalmas percek, oromok, banatok, pozitiv es negativ csalodasok, kell a valtozatos eletmod. Ezeket az afgan agar biztositani tudja.

De ha valamiert a cavalier king charles fele huz a szived, akkor valasz ot.

Szerintem itt mar tenyleg csak a szivedre kell hallgatnod.

2012. aug. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm. :)


12/L

2012. aug. 27. 14:16
 15/20 A kérdező kommentje:
És amúgy is szeretem a makacsabb kutyákat. :)
2012. aug. 27. 14:20
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Azt azért tudd hogy egy afgán szőrbe tartás, hogy tényleg szép legyen, nem kevés pénz és nem kevés idő, nekem az hogy az afgánom úgy nézzen ki ahogy én szeretném 2 heti fürdetés kell fésüléssel, meg beszárítással, az olyan 3-4-5óra szokott lenni. A másik hogy az ilyen szőrhöz való termékek nem a sima kisállatboltokban megkapható samponok árában vannak...

A harmadik dolog meg a szőr tekerése, ami 2-3 napi munkát jelent vagyis betekered majd 2 nap múlva kibontod újrafésülöd és újra betekered.

Ha mindezekre van pénzed, és energiás is pluszba, akkor hajrá, ha nincsen akkor a helyedben elgondolkoznék azon hogy tényleg jó döntés e az afgán...

Egy nem kiállítási afgán gazdája.

2012. aug. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Utolsónak: köszönöm.
2012. aug. 27. 15:57
 18/20 anonim ***** válasza:

Nekem cavalierem van, kertesházban lakunk, egész nap kint van, de még sétálni is elviszem napi kétszer annyira HIPERAKTÍV!!!! lehetetlen kifárasztani!!! ha már elaludt, még akkor is meghalja az ajtónyitódást pattan is fel álmából rögtön szalad ki az udvarra, nagyon sokat játszok vele, tanítom, kirándulni járunk szóval nagyon nagy a mozgásigénye!! a fülét rendszeresen fésülni kell mert 'rasztásodik', mivel kicsi kutya, sárba nem nagyon lehet vele menni, mert ellepi, olyankor gyakran kell fürdetni, hogy a lakás ne legyen disznóól, és a lakás csupa kutyaszőr tőle, minden nap napi kétszer pórszívózok utánna. (pedig minőségi táppal etetem mégis hullik neki)

ennyi az össz macera vele, de ha egyszer Cavaliered lesz, többé nem akarsz majd más fajta kutyát, annyira imádni fogod, bújós anyás tipus.

2012. aug. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
ja és nagyon féltékeny :D más kutyát nem simogathatok meg a közelében, és feltünési viszketegsége van ha negyed óráig mással foglalkozok..
2012. aug. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Afgán agár:nagyoooon naggggyon sok türelem kell hozzájuk.de eszméletlen okosak.ha szolsz neki oda se néz csak amikor kedve van

Cavalier;okos ragaszkodó tanulékony

Ha van elég sok türelmed én a helyedbe afgánt választanám

2016. júl. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!