Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kölyök kutyust meddig...

Egy kölyök kutyust meddig kell 2óránként kivinni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy egy golden retriever kutyust aki 2 hónaposan érkezik hozzánk. Őt meddig kell majd kb 2 óránként éjszaka is kivinni? Mikor lehet majd fokozatosan kihúzni ezt az időt?

Elmondanátok hogy ti mit tapasztaltatok? Kertes házban lesz de bent fog aludni. :)


2012. aug. 27. 19:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezt tényleg így szokták? Bocsi az offért, de hozzánk is jön a 2 hónapos Labrador 2 hét múlva, ezért ideje már kitanulnom a dolgokat :)


Nálunk is kertes ház van, de csak kint fogjuk tartani, nem jöhet be.

Kint már meg van csinálva a kert egy része+kocsibeálló ami az övé lesz.

2012. aug. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Miért alszik bent?Jó mi is először bent tartottuk egy hónapos koráig,de aztán csináltunk neki egy házat és kivittük.Mind ez télen volt és semmi baja nem volt.Építtettünk bele egy hősugárzót és nagyon jól elvolt.A kutyás mivel most fog nemsokára megérkezni hozzátok, még hozzá is tudna szokni az időjáráshoz mielőtt jön majd a tél.És lehet,hogy nem lenne olyan melege.Ez nektek is jó lenne,mert nem kéne két óránként kivinni a kutyát,de a te döntésed én rádbízom :)
2012. aug. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Bocsi a a kisebb hibákért telefonról vagyok
2012. aug. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Abból a szempontból tényleg jobb lenne ha kint aludna hogy nem kéne felkelnem hozzá de szeretném ha bent aludna, volt már rossz élményem a kint tartásról és most már semmiképp sem szeretném kint tartani .:)

Köszönöm a válaszokat!

2012. aug. 27. 19:59
 5/8 anonim ***** válasza:

Miért kéne kint tartania? Kutya a gazdi mellett érzi jól magát,nem ez volt a kérdés szerintem. Végre legalább valaki aki nem kerti dísznek szánja a kutyáját,jóhogy le nem beszéled róla.

Kérdező: Lesznek balesetek az elején,de éjszaka aludni fog nem kell éjfélkor meg hajnali kettőkör is felkelned hozzá.

Vidd ki 11 körül este,reggel meg amikor felkelsz iskola/munka előtt.

Ezt később kitolhatod úgy hogy este 9-10 körül viszed el sétálni utoljára/vagy engeded ki utoljára mikor már szobatiszta lesz.

3-4 hónaposan biztos hogy szobatiszta lesz már,goldenek amúgy is hamar tanulnak.

2012. aug. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Megnyugtattál. :))
2012. aug. 27. 20:58
 7/8 anonim ***** válasza:
Az enyém 3 hónapos korától szobatiszta. Próbáld éjszaka olyan helyen tartani ahonnan könnyen feltakaritható a baleset. Én sokáig este 11-kor vittem ki utoljára, reggel pedig 5 órakor. Az enyém napközben is bent volt a nagy melegek miatt igy napközben lényeges, hogy kividd többször és ha vénetlenül elkapod, hogy bent csinálja finoman lökd meg a fenekét és szólj rá, hogy nem szabad és rögtön vidd ki és mikor kint végzi a dolgát akkor dicsérd meg. Igaza van az előttem szólónak egy kutya akkor nő hozzád igazán ha melletted van és igényli is. Az enyém bernáthegyi és nyugodtan ülhetne kint de szivesebben ül bent ahol mi tartózkodunk, pedig volna hova kimenjen, mert nagy az udvar és a kert. Ne törődj azokkal akik le akarnak beszélni arról, hogy bent altasd a kutyát. Mikor nagyobb lesz akkor már úgy is látni fogod, hogy szivesebben marad kint vagy bent.
2012. aug. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :) Igen én is úgy gondolom hogy jobban szeret a családdal lenni mint kint lenni de ha akar úgyis kimegy.
2012. aug. 27. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!