Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit jelent, hogy "felügyeleti...

Mit jelent, hogy "felügyeleti szerződés"?

Figyelt kérdés

Elgondolkodtam, hogy nem veszek kutyát, hanem menhelyről hozok. De azt olvasom a nekem tetsző kutyus alatt: "A kutyákat csak leadjuk kiválasztott személyeknek felügyeleti szerzödéssel és jelképes árért. Az örökbefogadás utan ellenörizzük az új otthont." Ez most mit jelent? Nem lesz az enyém a kutya? Akármikor elvihetik? Etetem évekig, a gyerekeim megszeretik, aztán valaki idejön az egyesülettől, közli hogy én csak a felügyelője vagyok az állatnak, és volt nincs kutya???

Így nem csodálom, hogy sok a menhelyi kutya!



2012. aug. 28. 11:25
1 2
 1/20 Hovarju ***** válasza:
100%

A felügyeleti szerződés általában meghatározott időre szól.

Ez idő alatt, kijárnak hozzátok és azt ellenőrzik betartjátok-e az örökbefogadási szerződésben leírtakat. Ellenőrzik, hogy jöttök ki a kutyával, mennyire illeszkedett be a családba.

Sajnos volt már rá példa, hogy nem megfelelően volt tartva a kutya, vagy valami egyéb más miatt nem passzolt a családoz, ahová került, és volt már, aki ilyenkor egyszerűen kidobta az utcára. Ezt szeretnék megakadályozni ezzel, hogy ha nem passzoltok össze, akkor visszaveszik és keresnek neki másik gazdát.

Természetesen, ha jól érzitek magatokat a kutyával együtt, nem fogják elvinni tőletek.

2012. aug. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Ugye egy kutyust néztél az allatok.info oldalon, az Északbalatoni-ebmentőktől?


Nézd meg a saját holnapjukat is. Szerintem egyszerűen csak vmi fordítási, vagy értelmezési hibáról van szó.

[link]

2012. aug. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Hovarju ***** válasza:
a pontos részleteket és a felügyeleti szerződés időtartalmát kérdezzétek meg a menhelytől. Biztosan szívesen segítenek.
2012. aug. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Bocs, nem tudom a választ. De hasonló kérdésem van nekem is. Győrben állatmenhely csak úgy ad ki cicát, hogy szerződést íratnak alá, melyben vállalni kell az ivartalanítási kötelezettséget. Állítólag csak az általuk kijelölt orvos végezheti el és az többe kerül, mint máshol.


Végül máshonnan lett cicánk.

2012. aug. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Igen, az Észak-balatoni ebmentőknél találtam egy havanese keveréket, de elolvasva amiket írnak... ez a felügyeleti szerződés... kíváncsi vagyok hányan visznek tőlük kutyát, mert az abszolút jószándékú embereket is elriasztják.
2012. aug. 28. 12:31
 6/20 anonim ***** válasza:
70%
Én ha menhelyről hoznék kutyát, akkor az riasztana el ha nem ellenőriznének és nem lenne kötelező az ivartalanítás.
2012. aug. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
15%

Little Red

Miért?

Eszem ágában nincs ivartalanítani a cicámat. Szeretnék kismacskákat.

2012. aug. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Kiscicákat? Egy menhelyi macskától? Minek akarsz szaporítani? Miért kell még több keverék macska? Azért, hogy azokat is majd menhelyről kelljen örökbefogadnia valakinek?

Inkább gondold át ezt még egyszer és ivartalaníttasd.

2012. aug. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Akkor vegyél magadhoz egy alomnyi kölyköt is. Most is tudok nem egy és nem kettő kiscicáról, akiknek szoptatós mama kéne.


Amennyie pártolod a szaporítást, akkor nézd meg ezt:

[link]

2012. aug. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%

Nem nézem meg és nem tudom miért kell engem lepontozni.

Szeretném végigélni, végignézni, hogy hogyan születnek a kiscicák. Hogyan kell gondoskodni róluk? Milyenek amikor még csukva a szemük, látni az első mozdulataikat. Megvárni, amikor szabad már érinteni és én akarok az első ember lenni, aki kézbeveheti őket és szeretgetheti...

2012. aug. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!