Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit jelent, hogy "felügyeleti...

Mit jelent, hogy "felügyeleti szerződés"?

Figyelt kérdés

Elgondolkodtam, hogy nem veszek kutyát, hanem menhelyről hozok. De azt olvasom a nekem tetsző kutyus alatt: "A kutyákat csak leadjuk kiválasztott személyeknek felügyeleti szerzödéssel és jelképes árért. Az örökbefogadás utan ellenörizzük az új otthont." Ez most mit jelent? Nem lesz az enyém a kutya? Akármikor elvihetik? Etetem évekig, a gyerekeim megszeretik, aztán valaki idejön az egyesülettől, közli hogy én csak a felügyelője vagyok az állatnak, és volt nincs kutya???

Így nem csodálom, hogy sok a menhelyi kutya!



2012. aug. 28. 11:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Aztán eteti tizenévig, és oltja az összeset, meg az összes macskáját, ami tizenév alatt több mint 100 is lehet.
2012. aug. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Benne van a linkemben, egy cicapár 4 év alatt 20. 736 cicát eredményez átlagosan.
2012. aug. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Nyugi, ez "csak" egy örökbefogadási szerződés, csak kicsit hülyén van megfogalmazva. :) Természetesen minden ok nélkül nem fogják elvenni tőled a kutyát, de ha esetleg valami történne, nem adhatod oda másnak pl., hanem az egyesületnek vagy köteles visszaadni. Erre azért van szükség, mert ahogy írják is a honlapjukon, nem mindenáron megszabadulni akarnak a kutyáktól, hanem a számukra legmegfelelőbb gazdit megtalálni. Ha csak odaadnák akárkinek, aki rámutat egyre, hogy na ez tetszik, akkor rövid időn belül elég sok kutya újra az utcán vagy menhelyen kötne ki, ezt akarják elkerülni.
2012. aug. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Tudod miért van ez? Pontosan az olyan birkák miatt mint a 69%-os válaszoló.

Ha normálisan tartod nem fogják elvenni a kutyát. Nem is értem, hogyan juthat ilyen az emberek eszébe. HA normálisan tartod az ebet, majd hülyék lennének elvinni, így is helyhiányban szenved az összes menhely.

Én csak azt nem értem, miért vannak az emberek ennyire ez ellen. Akinek nincs félnivalója, rendesen tartja az ebet, azzal semmi nem fog történni.

2012. aug. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Abszolút nincs félnivalóm, maximálisan biztos vagyok, hogy jó helyen lenne a kutya, de ne haragudj, mi az, hogy nem leszek a tulajdonosa??? Engem ez zavar!


-De szép kutyád van!

-Kösz, de nem az enyém, én csak a felügyelője vagyok...


Na neeeeee

2012. aug. 28. 23:17
 16/20 anonim ***** válasza:

Erről a menhelyről, alapítványról nem hallottam (még) semmi rosszat, érdeklődjetek náluk, hogy pontosan mit is jelent, milyen feltételeik vannak, ha ezeket tisztáztátok akkor gondolkodj el, hogy ez számotokra mit jelent, tudjátok e vállalni. Azért egy telefont vagy egy emailt megér a dolog szerintem.

Nem elrettentésként, de egy neves, itt sokszor emlegetett menhelyről már hallottam, hogy visszavétellel fenyegetőzött mindazért, mert a gazdi albérletbe kényszerült, ahova természetesen vitte magával a kutyát (akinek előtte és utána is arany élete volt/van). Mindezt azzal indokolva, hogy a szerződésben is benne van, hogy albérletbe nem adnak kutyát, de arról már nem esett szó, hogy ha X év után ilyen helyzet alakul ki, akkor is erre hivatkozva visszavehetik a kutyát, mikor a gazdi semmi szín alatt nem akar megválni tőle.

2012. aug. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Sajnos a leírt eset is nagyon elrettentő. :(

Azt még megértem, hogy ellenőrzik hova kerül a kutya, mert a menhely felelősséget érez iránta. Rendben. De hogy visszaveszik??? Amikor kötődnek egymáshoz az állat és a gazda? Sőt nálunk a gyerekek. Hogy magyarázom el nekik, hogy aranyos a kiskutyus, de nem a mienk, hanem a menhelyé, mi épp csak tarthatjuk valameddig, de visszavehetik?

Nem is tudom elképzelni, hogy ilyen feltételekkel bárki is onnan hozzon állatot.

Ez olyan, mintha örökbefogadnék egy gyereket, költök rá, orvoshoz hordom, etetem, megszeretem, aztán beállít egy szervezet és megfenyeget hogy elviszi?

Nem értem az ilyen egyesületeket.

És akkor szidják a szaporítókat meg azokat, akik szaporítótól vesznek kutyát. Hát az legalább az enyém, és nem veheti el senki.

2012. aug. 29. 10:03
 18/20 anonim ***** válasza:

Épp pont itt van egy örökbefogadói szerződés a szervezettől, ahol vagyok. A pontokban benne van, h a szervezet bárhol és bármikor ellenőrizheti a kutyát, és ha a lentebb leírt pontoknak nem felel meg a tartási körülmény, akkor visszaveheti, mindenféle ellenérték nélkül. És bizony még az is meg van szabva, h egy kutya egy nap mennyi időt lehet megkötve, illetve egyedül hagyva.

Ha valakinek nem tetszik, akkor van még kb 250 hely, ahonnan vihet. Van olyna menhely, ami nem néz semmit, nem kér ivartalanítást, csak vigyed...

2012. aug. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a felügyeleti szerződés csak jogi csűrés-csavarás. Nyilván ha nem a tiéd a kutya, hanem a menhelyé (papíron), akkor ha gond van, szó nélkül elvihetik.


Érdekes, a másik oldalról sosem szól senki, csak a menhelyek szapulása megy ilyen esetekben. Volt olyan is, hogy a kedves gazdi kib@szta az örökbefogadott kutyát, amelyik chipelve volt, így simán visszakereshető volt. A menhely próbálta kérdőre vonni a gazdit, hogy ezt így mégis hogy, de a kedves gazdi először lecsapta, után a fel sem vette a telefont.

Egyáltalán nem vagyok meglepődve, hogy bizonyos menhelyek csak ilyen feltételek mellet adnak ki kutyát.

2012. aug. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
A közeli menhelyen csak oltva, féregtelenítve, ivartalanítva és chipelve adják ki a kutyusokat. Mi onnan tervezünk hozni.
2012. aug. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!