Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Veszélyes egy nem szocializált...

Veszélyes egy nem szocializált komondor? Hogyan viselkedhet ha nem volt egyáltalán "nevelve"

Figyelt kérdés
arról jutott eszembe hogy van egy tacskó-keverék kutyánk, aki hisztérikusan fél, szalad a vackába ha bárki idegen jön, nagyon ugat és nem lehet kirobbantani, csak a családot engedte közel magához. itt azt mondták nekem hogy valószínüleg nem volt szocializálva kis korától. egy komondornál is mutatkoznának ilyen jelek? nem nagyon tudom elképzelni egy ilyenmarkánsabb, erőteljesebb megjelenésű kutyától. vagy inkább agresszívebbé válna?
2009. júl. 26. 18:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az mindegy, hogy milyen fajta a kutya.

Én ismertem egy német juhászt, aki a tesójával együtt egy disznóólban nevelkedett fel...állítólag.

Majdnem, hogy még a fűszáltól is félt, ha az megmozdult. Pedig a gazdái, akikhez került kb. 4 évesen soha nem emeltek rá kezet, őket is sok időbe tellett mire megszokta. Viszont, ha rosszat tett, azért megszidták. Ilyenkor első útja az ólja legbelső sarkába vezetett.

Pedig a német juhász alap esetben nem mondható egy félénk kutyának! Ez mégis szín tiszta valóság.

2009. júl. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.

Ez kimaradt: szerintem veszélyes, ha fél és úgy érzi sarokba van szorítva (még ha valójában nem is), akkor támadással fog reagálni, mert ki akar törni, menekülni akar.

Hasonló, mint a bármilyen vadállat.

2009. júl. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
értem, köszi
2009. júl. 26. 19:00
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A szocializáció nem fajtától függ,és a hiánya bármilyen formában megjelenhet. Lehet az túlzott félénkség,vagy épp túlzott agresszivitás stb...

Éppen ezért nagyon fontos korán elkezdeni.

2 példát mondanék.


Van egy komondorod. Megadsz neki (szerinted) majdnem mindent,játszol vele,babusgatod,szereted,jól tartod. De nem hordod sétálni,sokat van egyedül, és tegyük fel nem lát ki a kerítésen. Több mint valószínű,hogy ez a kutya félénkebb lesz,mint aggresszív, (persze ezt sose lehet tudni)de az agresszív is lehet a félelméből kifolyólag. Hiába adsz meg neki mindent,ha egy ingerszegény helyen él,nincs vele foglalkozva rendesen.


Másik véglet,meg egy komondor,aki kivan kötve egy láncra,lát mindent és mindenkit,nem játszik vele senki,nem foglalkozik vele senki.

Na ő inkább lesz agresszív,mint félénk.


Ja,és a példámba csak a kérdésed miatt írtam a komondort,ez nem fajtafüggő. Ugyanez a vonatkozik a csivavától az ír farkasig bármire :)

2009. júl. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!