Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vigyem a kutyámat kutyasuliba,...

Vigyem a kutyámat kutyasuliba, és ha igen mennyi idős korában? 5 hónapos golden retriever, tudja a gyere, ül, fekszik, pacsi. Jól szocializált, minden kutyával ismerkedne. Ha itthon tanítgatom akkor is mindenképpen vigyemm iskolába?

Figyelt kérdés
2010. jan. 24. 12:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Én úgy vagyok vele, hogy mivel magam is meg tudom a kutyáim tanítani mindenre, nem fogok ezért fizetni. Plána azért sem, mert nekem nem tetszik az a módszer, ahogy sok iskolában tanítanak. Pl. popsi lenyomás, fojtónyakörv, rángatás. Nézek sok videót, olvasok jó könyveket, tapasztalatokat cserélek a többi kutyással és ami tetszik, átveszem. Ha problémám van a kutyával, többnyire nem a kiképzők tudtak jó tanácsokat adni, hanem vagy magam jöttem rá vagy utána olvastam olyan könyvekben, amik nem képzésről, hanem nevelésről szólnak. Én ismerem a kutyáim a legjobban, tehát a megoldást is én fogom a legjobban tudni. A szocializálást is meg tudom oldani, viszem őket kutyák közé és sok olyan helyre, hogy barátkozzanak a környezettel. Érzem magam annyira tapasztaltnak, hogy tudjam, milyen helyzetben hogyan reagáljak, ha pl. félnek, megijednek vagy valami és mit kell tenni, hogy ez megszűnjön.

De azt mondom, aki maga nem boldogul, keressen föl egy jó sulit és járjon el. Sok gazdi van, aki nem képes kezelni helyzeteket, nem tud önállóan tanítani, arra jó a suli, hogy a gazdi ezeket megtanuljon, mert a tanítás az ő dolga. Jó iskolában nem a kutyákat tanítják, hanem a gazdákat.

2010. jan. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nem kell mindenképpen iskolába vinni,de hidd el,ő nagyon élvezné a társaságot,a sok játékot.Otthon is taníthatod,kell is persze,de ha csak nem vagy szakember,nem biztos,hogy olyan eredményeket érhetsz el,mintha járnátok suliba.7-8 hónapos kortól szokták javasolni,előtte meg lehet kutyaoviba hordani,hogy mire suliba megy maximálisan szocializálódjon.Ügyesen!
2010. jan. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ahogy te gondolod, de mindenképp jót tesz neki egy kis csoportos foglalkozás. Már csak abból a szempontból is, hogy akkor megtanulhassa, hogy kutyák társaságában is csak rád figyeljen és tudjon dolgozni.
2010. jan. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Majd még megnézem a sulikat,mert eddig amit találtam az nem tűnt szimpinek.Vagy egy ismerősömtől hallottam,hogy ők egy kiképzőhöz haza mentek 3 alkalommal,ahol megmondta nekik,hogy hogyan kell kutyázni,az is jó,csak ott nincs kutyák között.
2010. jan. 24. 13:16
 5/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Mi ezt úgy oldjuk meg, hogy a kutyás ismerősökkel szoktunk közösen gyakorolni különböző helyeken, különböző szituációkban, így csoportosan megy a gyakorlás és nem csak gyakorlópályán, mindig máshová megyünk, városban is gyakorlunk. Vagy a parkban kicsit arrébb megyünk, amiben az a jó, hogy közben ott viháncol a többi kutya és mi úgy tanulunk, hogy közben ők ezt látják. Ehhez azért el nagy kontroll kell. Természetesen a jól végzett munka jutalma az, hogy megyünk vissza játszani. :)
2010. jan. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én mindenképpen javasolnám, hogy vidd el kutyasuliba, elsősorban azért, hogy jót tegyél a kutyádnak. Itt nem arról van szó, hogy azok viszik suliba, akik otthon nem foglalkoznak vele, nem szeretgetik, hanem akik tudják, hogy a suli egy olyan plusz közösség, ami a kutya lelkének is jót tesz, és mind a mellett, hogy kellemes kikapcsolódás, még tanul is.

Én 4 hónapos korától hordom oda (több, mint féléve), él-hal az ottani kutyusokért és bár rengeteget foglalkozok vele itthon is, nagyon sokat tanulhattam tőlük. Persze nem mindegy, hogy hova viszed! Valaki írta, hogy szöges nyakörv, meg rángatás, pórázra rálépéssel oktatnak...oda ne vidd! Bár ez szerintem már nagyon elavult módszer, bízom benne, hogy nem sok ilyen hely van.

De te ismered a kutyádat, hogy ő mennyire szeret más kutyák között lenni, bizony nálunk is van olyan kutya, aki szinte végig szájkosárban van, mert érdekes idegzetű, de tisztelem a gazdáját, hogy próbál segíteni neki ezzel is.

Nálunk alkalmanként 750 Ft-ra jön ki egy óra...egy kávé és egy kis süti társaságában ezt az összeget 5 perc alatt eltüntetnéd a gyomrodban. Én inkább a kutyámra fordítom azt az egy órát...

2010. jan. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is goldenem van, az enyém saját magátol tanulta meg nemtudom, hogy, hogy mikor tapsolok ad pacsit de akkor is mikor kérem a fekszik és az ül is nagyon megy neki, a hempereg meg az ilyesmi is nagyon nagyon tudja. Az én kutyám is jár kutyasuliba!A goldenek jól szocializáltak...:D
2010. jan. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!