Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert van az hogy séta közben...

Miert van az hogy séta közben ha a kutyám odamegy egy másik kutyáshoz, egyböl anyáznak, meg elküldenek, hogy hivjam vissza a kutyát? A kutya németjuhász, és iskolába is járunk vele, (szocializált) nem bánt semmilyen állatot, miert ilyenek a népek

Figyelt kérdés
2010. febr. 17. 14:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Mert lehet hogy a másik kutya megtámadná, vagy a gazda nem biztos benne, hogy kutyája hogyan viselkedne más kutyákkal, így fél, hogy esetleg megtámadja a tiédet, ami miatt azonban őt vonják felelősségre.


Ha odaakarod engedni a kutyát egy másikhoz, kérdezd meg tőle, mert lehet az ő kutyája nem olyan szocializált, mint a tiéd.

2010. febr. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Mármint a gazdát kérdezd meg, ne a kutyát. :)
2010. febr. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

az igazság az hogy én mondtam azoknak az egyénekenek,de elkezdték dobálni a kutyámat meg minden.

pedig mondtam nekik hogy mi van,vissza is hivtam a kutyámat, azt még azoknak állt feljebb hogy merem én elengedni a kutyámat,nem értem,,de köszi a választ

2010. febr. 17. 14:56
 4/21 anonim ***** válasza:
72%
Akkor jó nagy köcsögök! Sétálj vele másfelé!
2010. febr. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez érdekes. A mi kutyánk teljesen szocializálatlanul került hozzánk. Mi élveztük is, ha egy nyugodt nagy testü kutya odajött körbeszaglászni, mert őket nem merte megtámadni. Sőt ha morgott a miénk a jól nevelt kutya vissza vonult (kicsit tán is lenézte a morgós dugaszt)Ma már minden kutyával barátságos a miénk is. Tény, hogy csak akkor merd odaengedni más kutyákhoz, ha 100% vagy abban, hogyha a másik rátámad, vissza tudod hívni. Mielőtt odaengeded kérdezd meg a gazdit, szabad-e. Néhány gazdi tényleg csak azért haragszik mert a saját kutyája kiszámíthatatlan és nem akarja, hogy kikezdjen a tiéddel.
2010. febr. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
74%
15:05 vagyok. Sajnálom, hogy így bántak a kutyáddal és veled. Szerintem ezek az emberek nem szeretik a kutyákat vagy csak a sajátjukat. Félnek a kutyáktól és a tiéd nagytestű ezért számukra ijesztő. Ne törődj velük. Vidd a kutyusodat másfelé, vagy más időben. Biztosan találkozol kevésbé besz@ri népekkel is akik látják, hogy nem akar se a kutyájuk, se az ők tyeggébe harapni a te jól nevelt ebed. ;)
2010. febr. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Álljon meg a menet! Nem világosak a körülmények! Ha jól értem, szabadon volt a kutyád. Ha a másik kutya is szabadon van, akkor nincs gond, odamennek egymáshoz, szaglásznak, stb, a gazdi egy szót sem szólhat. Ha viszont a másik kutya pórázon van, akkor kutya kötelességed neked is pórázra venni a tiedet! Nincs jelentősége, hogy iskolába jártok, meg szelíd, meg akármi! Nem tudhatod, hogy a másik kutya milyen. A legalapvetőbb szabály, amit gondolom a kutyaiskolában nektek is elmondtak, hogy "kutyák pórázon nem találkozhatnak egymással"! Ez idegen kutyákra hatványozottan igaz. Én is útálom, ha valaki a kijelölt kutyafuttatón pórázon sétáltatja a kutyáját, de amint észreveszem, azonnal behívom az enyémet és nem várom meg, hogy odamenjen. Azután, ha a távolból lebeszéljük egymással, hogy "Szelíd? - Igen! - Elengedhetem? - Persze!" és mindketten elengedjük a kutyánkat, akkor OK, de ha a másik gazdi ragaszkodik a pórázhoz, akkor azt a 2 percet mi is kibírjuk, amíg elsétálunk egymás mellett, és utána megint el lehet engedni a kutyát.
2010. febr. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Már elnézést, nekem 3 kutyám van, kutyaiskolába járunk, jól neveltek stb. De mégis igazat adok nekik, mondjuk én nem dobálnám meg más kutyáját! Ettől még nem vagyok hülye. Engedély nélkül NE engedd oda máshoz a kutyád SOHA! A kutyaiskolában ezt nem mondták?

Mi van ha a másik kutya támadós másik kutyára vagy emberre, vagy tüzel, vagy beteg, vagy EGYSZERŰEN CSAK NEM AKARNAK VELETEK BARÁTKOZNI. Jó nem dobálni kéne, de úgy látom te sem nagyon érted meg a helyzetet, talán már többször találkoztatok és már unják. Akkor sem szép dolog de ha nem engednéd oda akkor nem lenne ilyen. Tiszteletben kéne tartani mások akaratát, ha ők nem akarnak akkor nem akarnak.

Ha az én kutyáim szabadon vannak akkor sem mennek oda máshoz és én is elvárom ugyanezt. Ha a kutyád nem fogad szót és odamegy másokhoz, akkor sétáltasd pórázon és csak haverok között engedd el esetleg vedd pórázra mindig ha jön valaki, és ha elment megint elengedheted. Ha engedelmes, akkor hívd lábhoz amikor jönnek mások, kerüld ki őket stb! Ez alapvető etikett, nem erőszakoljuk rá magunkat meg a kutyánkat másra! Ha nagyon szimpatikus akkor állj meg és KÉRDEZD MEG tőle hogy akar-e barátkozni. Ha nem akkor menj tovább. És ne úgy kezd hogy odamegy a kutyád és majd utána megkérdezed. Ez alap, nem is tudom min vagy felháborodva, a dobáláson kívül.

2010. febr. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

ma 15:52 nek!

hát tudod az a helyzet hogy nem akarom magam,se a kutyámat ráeröltetni másokra,sööt,inkább mi megyünk arrébb hogyha jön valaki más kutyával,

csak abbol van elegem,hogy már anyáztak is,meg hogy dobálják a kutyámat,ezert is irtam, hogy a kutya visszajön ha hivom,csak barátkozni akar a másik kutyával,

ha meg beteg az a kutya,akkor ne vigye ki sétálni,inkább meg vezessen áramot!

2010. febr. 17. 16:03
 10/21 A kérdező kommentje:

15:17 nek

igaz hogy a suliban elmondtak mindent,de az én kutyám véletlenül ment oda a másik kutyához,az kezdett pánikolni hogy most hu mi lesz meg minden,utána mi mentünk arrébb,csak akkor meg MINEK DOBÁLJA A KUTYÁMAT???!!!azert mert odament egy percre, semmi baja nem lett se neki se a kutyájának,na majd egyszer jöjjön ki kutya nélkül.. majd adok neki meg a kutyám is segiteni fog,az tuti

2010. febr. 17. 16:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!