Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha repülőn szeretnék utazni...

Ha repülőn szeretnék utazni az állataimmal, mikre kell odafigyelnem?

Figyelt kérdés
A kutyámat és a macskámat szeretném külföldre vinni, ami kb 3 órás repülő utat jelentene. Az érdekelne, hogy tehetném minél kevésbe megterhelővé az utazást számukra.
2009. júl. 26. 22:52
 1/10 anonim válasza:
26%
Jó ha tudod , hogy nem mindig élik túl az ilyen utat.
2009. júl. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
nemhiszem hogy állatot fölvihetsz.... ez azért mégsem noé bárkája! szerintem poggyásztérbe fognak utazni....
2009. júl. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"Állat a fedélzeten

Felvihetek állatot a fedélzetre, vagy azt minden esetben fel kell adnom poggyászként?


Állatot - fedélzeten kizárólag kutyát és macskát - csak a IATA (International Air Transport Association – Légifuvarozók Nemzetközi Szövetsége) előírásoknak megfelelően, a Malév előzetes hozzájárulásával, és az alkalmazandó túlsúlydíj megfizetésével lehet szállítani. Az állat fuvarozásával kapcsolatos igényeket helyfoglaláskor jelezni kell. 4 óránál hosszabb repült idő esetén, illetve egyes repülőgéptípusokon nem lehet állatot a fedélzeten szállítani. Anglia és Írország esetében a helyi állategészségügyi előírások miatt állatot kizárólag cargoként lehet szállítani.


Az állatok szállítóeszközéről és a szükséges okmányok beszerzéséről minden esetben az utasnak kell gondoskodnia.


Az utastérben kizárólag olyan kisméretű kutya vagy macska szállítható, amelynek szabályos hordozóeszközével és ételével együtt mért mérete és tömege nem haladja meg a tarifális szabályokban meghatározott méret- és súlykorlátokat.


A fenti korlátozások a látás- és halláskárosultakat segítő, valamint a katasztrófamentő kutyákra nem vonatkoznak.


Egy utas legfeljebb kettő darab állatot vihet magával túlsúlyként, az ezen felül feladni kívánt állatot csak légiáruként lehet szállítani."

2009. júl. 27. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A hármasban foglaltakkal tisztában vagyok. Engem inkább olyasmi érdekelne, hogy hogyan tudnám stressz mentesebbé tenni számukra az utazást. Gondoltam, hátha vannak valakinek ilyesfajta tapasztalatai, és tud tanácsot adni...
2009. júl. 27. 23:33
 5/10 anonim ***** válasza:
Sajnos még ebben nekem sincs tapasztalatom, bár úgy hallottam, nem ajánlatos a kutyát repülőn utaztatni...
2009. aug. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha nem foltétlenul fontos, akkor ne szállíttasd az állataidat repulovel, mivel oriási stressznek vannak kitéve.Egy,hogy a csomagtérben nincsennek ideális feltételek még a légzéshez sem, ezenkivul az a szegény állat nem tudja mi torténik vele. Ezen kivul nagyon koltséges, mert speciális ketrecet kell venni számukra. Vannak már jol mukodo kutya vagy macska hotelek, ott hagyhatod az állataidat amíg nyaralsz.
2009. aug. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Most jutott eszembe, hogy minden országba nem is engedik be az állatokat csak a karantén letoltése után, vagyis megérkezel veluk pl. Angliába, ott karanténba teszik az állataidat néhány hétre csak aztán viheted be az országba,csak ez egy kicsit koltséges mulatság. Minden esetre elore érdeklodd meg, igy sok kellemetlenségtol szabadúlsz meg.
2009. aug. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Dániába vinném őket, oda nincs karantén. Azért szeretném őket vinni, mert nem nyaralni megyek, hanem dolgozni, hónapokra, ha lehet évekre. És nekem ők az életem. Csak az anyagi helyzetem eléggé lehetetlenné vált itt, ott meg hát 10-szer ennyit keresnék. Eddig is csak miattuk nem mentem ki. Most talán sikerül megoldani, hogy ők is jöhessenek, csak a repüléstől van gyomorgörcsöm :(
2009. aug. 9. 22:40
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia,


mivel én is már kétszer elmentem külföldre dolgozni - most másodszor indultam neki, próbaidőn vagyok - azt javaslom, mivel külföldön az első 2-3 hónap totál kiszámíthatatlan, hogy először ne vidd ki őket. Ha már minden biztos és találtál olyan szállást, ahol ők is jól meglennének, a 2.vagy 3. havi fizudból - a próbaidőt várd meg szerintem - már egy fapados jeggyel haza tudsz jönni és kivinni őket magad után (én a hosszú autóutat választottam, mert egy csomó mindent begyömöszköltem a kocsiba, amit drága lett volna kint megvegyek). Addig kérj meg valakit, hogy gondoskodjon róluk, végső esetben hotel. Egyébként az a véleményem, hogy aki állatot tudatosan vállal, az olyan, mint a család, nem lehet folyotn költöztetni őket, mert nem tesz jót...

Szóval nem tudom, milyen munkád meg lakásod lesz, de hacsak nincs minden betonbiztosra lezsírozva, ne nagyon vidd magaddal őket.. nagyon el tud bonyolódni a lakásbérlés meg az állásügy is odakint..

2009. aug. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Azóta rég túl vagyunk az utazáson és gondoltam, leírom a tapasztalataim, hátha később erre téved valaki. Először is: az állataim NEM haltak meg. Pedig "fapados" repülőtársasággal utaztunk. Eléggé megijedtek és mindkét részről kimerítő volt az út, úgyhogy csak akkor ajánlom a repülőztetést, ha máshogy nem megoldható. Hisztisebb állatoknak érdemes gyengébb nyugtatót beadni. Erősebbet nem, mert ha már a repülőn tér magához, akkor nagyobb a pánik. Állatorvossal természetesen konzultálni kell.

Akit esetleg bővebben érdekel, nyugodtan írhat e-mailt.

2010. máj. 7. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!