Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek normális az ilyen?

Szerintetek normális az ilyen?

Figyelt kérdés
Sétáltattam az 1éves pitbull szukámat.Erre jön velem szembe egy fiatalabb srác egy Bullmasztiffal PÓRÁZ NÉLKÜL!!!A kutyája egyből elindult az enyém felé és megharapta!Annyi volt a szerencsém,hogy a lapockájánál fogta meg és ott nemigazán van rajta fogás.Az én kutyám így hátra tudott nyúlni és lehúzta magáról,de az akció közben megharapta a masztiff lábát...vérzett.Azt mondta a pasi,hogy felfog jelenteni,mert az én kutyám a vérengző.!Pedig csak megvédte magát!Jól nevelt,kutya szóval..igazán meglepődtem mikor ezt mondta..Szerintetek jogosan jelent fel?

2012. aug. 29. 17:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha a te kutyádon volt póráz, az övén pedig nem és az ő kutyája támadt először, akkor max ő szívhatja ezt meg.
2012. aug. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Volt rajta póráz.Mindig van.Csakhogy az enyém megúszta pár karcolással,az övé meg vérzett:\
2012. aug. 29. 17:47
 3/11 Yukióóóó ***** válasza:
83%
Ha még száj kosár sem volt rajta és közterületen voltatok és fel akar jelenteni csak neki lehet ebből baja !! Egyébként a kutyás kódex ki mondja feketén - fehéren , hogy akár milyen jól nevelt a kutyád nem engedjük oda a másikhoz plána ha azon még póráz sincsen !!! Sajnálom a kutyusodat !!!
2012. aug. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
AZ enyémnek hála istennek semmi baja.Miután vége volt ennek az egésznek várta,hogy leszidjam,mert eddig akárhányszor összetűzésbe került mindig megdorgáltam.De most nem szidtam le.
2012. aug. 29. 17:53
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

nem te vagy a hibás!!

annak a srácnak fogalma sincs ,hogy ő milyen szabályokat sértet, közterületen póráz nélkül van a kutyája úgy,hogy agresszív és szájkosár sem volt rajta elég durva..


a környékünkön is van pár hülye kutyás aki azt hiszi az ő kutyája tökéletes és nem bánt senkit,póráz nélkül sétáltatják,hogy hallgat a nevére jah ahogy Marcika elképzeli mi.. egyszer egy spániel megtámadta a bichonomat,belerúgtam a kutyába akkor kicsit meghátrált de újra rátámadott a kutyámra, a gazdi rohan szólítgajta a kutyát Fifike nem szabad, aztán amikor látta,hogy belerúgottam a kutyájába engem akart feljelenteni,hogy milyen jogon rugdosom a kutyáját,mondom talán azért mert a tőle kisebb kutyámat megtámadta és nem fogom tétlenül nézni ,hogy szét tépik ,mondtam neki,hogy közterületen póráz nélkül kutyát sétáltatni tilos és én jelenthetném fel ezért és ha még egyszer póráz nélkül látom az agresszív kutyádat feljelentelek, azóta azon a kutyán mindig van póráz,de ez a spániel is fut ugatva vicsorogva felénk,hát ha pitbullom lett volna ,akkor megszívja az biztos..

imádok minden méretű fajtájú kutyát, de hülye gazdákkal sajnos nem lehet mit tenni :S

2012. aug. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Egyértelműen a srác volt a hibás, szóval ha fel is jelent, őt fogják elővenni (már ha történik vmi az ügyben).

A sok nagyokos pedig felfoghatná végre, hogy közterületen továbbra sem sétáltatjuk póráz nélkül a kutyánkat!!! És ha legközelebb egy kisgyerekre veti rá magát egy ilyen szocializálatlan kutya?

Nálunk is minden sétán van olyan, hogy betámadják a kutyámat, kis testűtől a nagyig, enyém labi - nem csinál semmit, beáll mögém és vár. Ha tudnád, hogy melyik környéken sétáltat általában, nyugodtan készíthetnél róla fotót, ahogy póráz nélkül van a kutyája, bemenni a polgármesteri hivatalba vele, vagy ráhívni a közterületest!

Én már a paprikasprayn gondolkodok erősen, de sajnálnám azért a másik kutyát...

2012. aug. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

19:11

Teljesen igazad van....énsem csinálhattam volna jobban:D

2012. aug. 29. 21:15
 8/11 A kérdező kommentje:
20:42 tudom hol szoktak sétálni és szerintem megfogadom a tanácsodat:D
2012. aug. 29. 21:21
 9/11 anonim ***** válasza:
Az ő hibája, és egyáltalán nem normális az ilyen. És alapból a bullmasztiff nem is harap, nagyon jámbor, nyugodt, jó kutya, úgyhogy szerintem kutyát nevelni sem tud.
2012. aug. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
20:42-es vagyok. Mi Fehérváriak vagyunk.:)
2012. aug. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!