Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki tudja: lehet kutyaiskolát...

Ki tudja: lehet kutyaiskolát működtetni lakott területen belül? Van erre valami jogszabály?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy a házunktól 100 méterre működik egy kutyaiskola, heti több alkalommal, most már iszonyú idegesítő a kutyacsaholás (10-20 kutya), ordítozás Hej-Hej stb. és ostorpattogtatás. Főleg hogy kisgyerekünk van és még este fél 9-kor is üvöltenek délutántól folyamatosan. Több lakót is idegesít, de még senki nem lépett. Jogszabály engedi a működtetést? A következő lépésem az önkormányzat lesz, de előtte szeretnék tájékozódni.

2012. aug. 29. 20:39
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
0%
Ostorpattogtatás? Első körben inkább állatkínzás miatt kellene feljelenteni őket! Mi a suli neve?
2012. aug. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Az ostorpattogtatás az őrző-védő kiképzéshez szükséges, a kutyát buzdítják. Lehet azé a terület aki működteti az iskolát. Amúgy lehet lakott területen belül működtetni, itt is mind a két iskola a városban van, laknak is nem is olyan messze. Kompromisszumot kell kötni velük, esetleg az önkormányzat előtt beszélni kellene az iskola vezetőjével, és elmondani neki a problémát. Lehet rugalmas, és egy időpontban megállapodtok. De azért te is próbálj majd rugalmas lenni, engedd nekik a munkát! További szép napot!
2012. aug. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Békásmegyeri vagy más budapesti menhelyek és kutyakiképző iskolák is lakott területtől távol vannak. De ugyanez a helyzet Szentendrén is.
2012. aug. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Miért kéne rögtön önkormányzathoz fordulni? Miért nem lehet először velük megbeszélni és kompromisszumos megoldást keresni?
2012. aug. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Amikor nyilt a kutyaiskola, akkor nektek nem kellett aláirni beleegyező nyilatkozatot?
2012. aug. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Ők mit mondanak erre, nem tudnak korábban zajongani?
2012. aug. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Nyáron mindenhol 5-6 óra fele kezdődik a kiképzés a nagy meleg miatt. Ez télen szokott változni, akkor általában 7 órakor már üresek a pályák.
2012. aug. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Bármilyen építkezéshez, telephely létesítéséhez az önkormányzat köteles kikérni írásban a szomszédos ingatlanok tulajdonosainak beleegyezését. Aláírtatok ilyet? Ha igen, akkor szabályosan működik.
2012. aug. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

1. Ostorral gondolom nem a kutyákat verik, csak hanghatás miatt van.

2. Nem tudom az iskola nevét, egyébként is feketén működik, tehát nem vállalkozásként.

3. Nem a kutyakiképzőé a terület.

4. Semmilyen beleegyező nyilatkozatot nem írtunk alá.

5. Az önkormányzathoz nem feljelenteni mennék, hanem érdeklődni.

6. Én nem betartani akarok, legalább 1,5 éve így van, de nekem is jogom van ahhoz, hogy nyugalmam legyen, hetente négyszer délután 5-től 9-ig ne az üvöltést kelljen hallgatnom. A gyerekemnek is joga van a pihenéshez, mert az udvarra kilépve alig halljuk egymás szavát.

7. Szerintem elég türelmes voltam, gondoljatok bele melyikőtök várt volna éveket, mielőtt szólna.

2012. aug. 29. 21:17
 10/23 anonim ***** válasza:
0%

És ha ez nem is kutyaiskola, hanem illegális kutyaviadalok helyszíne? Ahol a "kiképzés" része a vadítás, ütés-verés, kisebb kutyák széttépetése! Normális kutyaiskolában nincs üvöltözés, se ostorpattogás. Az állatokat NEM ordítással kell nevelni.

Én azonnal feljelenteném itt:

[link]

2012. aug. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!