Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki tudja: lehet kutyaiskolát...

Ki tudja: lehet kutyaiskolát működtetni lakott területen belül? Van erre valami jogszabály?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy a házunktól 100 méterre működik egy kutyaiskola, heti több alkalommal, most már iszonyú idegesítő a kutyacsaholás (10-20 kutya), ordítozás Hej-Hej stb. és ostorpattogtatás. Főleg hogy kisgyerekünk van és még este fél 9-kor is üvöltenek délutántól folyamatosan. Több lakót is idegesít, de még senki nem lépett. Jogszabály engedi a működtetést? A következő lépésem az önkormányzat lesz, de előtte szeretnék tájékozódni.

2012. aug. 29. 20:39
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Én eleve nem értem, miért vártál éveket. Mit gondoltál, majd maguktól abbahagyják, ha nem jelzi nekik senki, hogy gáz van? Velük beszélj először, legalábbis ha egyenes ember módjára szeretnéd intézni a dolgokat. Nem az a lényeg, hogy mihez van joguk, hanem hogy vannak-e esetleg annyira rendesek, hogy figyelembe veszik a környezetüket. Persze ha a környezet csak magában puffog, akkor nincs mit figyelembe venni.
2012. aug. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Rálátok, úgyhogy nem viadaloznak, "csak" csibészeltetnek. Jogos az utolsó válasza, más biztosan nem várt volna éveket. De úgy voltunk, hogy heti egy alkalmat kibírunk, viszont most már annyi kutya van, hogy legalább 4x kutyaiskoláznak hetente. Ebben a szombat-vasárnap is benne van. Hát én egyenes ember vagyok, de nem mennék 20 kutyás közé az iskolába egyezkedni. Nekik más az érdekük ez egyértelmű.
2012. aug. 29. 21:48
 13/23 anonim ***** válasza:
4%
Legyél óvatos, szekrényméretű "biztonságiak" rád uszítják a kutyákat vagy összevernek. A mai világban szép szóval nem fogsz elérni semmit. Az effélék csak a hatalom és az erő nyelvén értenek.
2012. aug. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség, amit az utolsó állít. Menj oda nyugodtan, ha nem támadóan, hanem tényleg kompromisszumot keresve mész, akkor biztosan találtok megoldást!
2012. aug. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem. Félsz a kutyáktól? Menj oda képzés előtt (biztos kifigyelted már, hánykor kezdik), és kiabálj be a kapun. De azért valószínűleg nem tudnál annyira paraszt lenni, hogy rád eresszenek akár csak egy palotapincsit is, ha meg normálisan mész oda, akkor végképp nincs mitől félned :)
2012. aug. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Ha a kutyák bántanak téged, őket veszik elő és ezt ők is pontosan tudják. Másrészt meg attól, hogy kutyájuk van, ők is teljesen normális emberek, mint mindenki más.
2012. aug. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
0%
Hihetetlen naívak vagytok, én még gázsprét is vinnék. Nehogy komoly baj legyen a vége. Nem minden kutyás tisztességes ember.
2012. aug. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
ne viccelj már, nem az oroszlánok közé megy!!!!!
2012. aug. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Kiképzés után menj be a suliba, mikor már nincs ott sok kutyás...ilyenkor a kiképzőnek/vezetőnek is van ideje beszélgetni. Őszintén mondd el a problémáidat és kérd meg őket, hogy legyenek tekintettel a szomszédokra
2012. aug. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Köszönök minden választ, bár az még mindig nem derült ki, hogy lehet-e lakott területen belül legálisan kutyaiskolt működtetni. Ez az iskola nem bejegyzett, szinte 100% hogy feketén működik, ja és se körbekerítve semmi, birtokba vettek egy kis rétet. Szóval a kutyákkal jönnek egyszerre, mennek egyszerre. De majd beszámolok a fejleményekről. Igen, félek a harci vagy nagytestű kutyáktól, úgyhogy biztos nem megyek oda amíg ott vannak és palotapincsi ide nem jár. Na majd írok mi a helyzet.
2012. aug. 31. 12:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!