Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kajagondok, tapasztalt ilyet...

Kajagondok, tapasztalt ilyet valaki?

Figyelt kérdés

Van egy két éves és egy kilenc éves tacskóm. A gondok a "kicsivel" vannak - nem eszik...

Száraztápot egyáltalán nem eszi, de bármit kétszer meggondol, hogy megeszi-e.

Próbáltunk neki kb 15-féle aktívtápot. Josera, Acana, Bento Kronen, Purina, Breeders, Royal Canin, stb, stb... Kb mindent, amit a környéken és ebben a minőségben találtam. Kínomban már egy gagyi tápot is próbáltam, hátha azt szívesebben eszi, de nem, meg nem is akarom.


Van, hogy napokig nem eszik, mert épp nincs kedve/ideje. Ha az ember nem ül mellette, akkor jellemzően hozzá sem nyúl a kajához, max addig, míg a másik kutya eszik. Szörnyen elfoglalt kutya...


Ennek megfelelően a gerince, a bordái és a csípőcsontja is kilóg. Nem kórosan, de elég sovány, ami elég ahhoz, hogy lassan az állatvédőket szabadítsa rám valaki...


A kutya napi 2-3 órát aktívan mozgatva van, szőre fényes, kedve jó, nagyon izmolt, szálkás, kondija is kiváló.

Rendszeresen féreghajtva, állatorvos vizsgálta, fizikai problémája nincs.

A másik tacsi Joserát eszik, ugyailyen aktivitással, de őneki meg az elhízással kell vigyázzom, mert hamar felszed egy kilót is... Tehát ő meg fogyózik :(


Próbálkoztam táp + tészta kombóval. Az eredmény ugyanaz, mint a táppal, egy-két napig nagyjából megeszi, utána nem nyúl hozzá.


Mivel úgy tűnik, egyedül a húst eszi meg, most főzök neki. Csirke + tészta + táp, leöntve és keverve a húslével. Ebből a húst kitúrja, többi marad a tányéron.


A táp kb 10 percig van előtte, utána elveszem. Kiéheztetni nem akarom, mert hamar lepukkan és több nap után sem fog többet enni, meg a szokásain változtatni. Meg éhezteti ő magát eleget.


Maradhat a hús neki vitaminnal, ha semmi sem jön be? Tanácstalan vagyok már...


Bocs, ha hosszú lett, csak szerettem volna pár kérdésnek elejét venni.


Köszi :)


2012. aug. 30. 12:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Keverj egy fél kanálnyi olcsó gusztustalan konzervet a tápba. Csodákat tud tenni :)
2012. aug. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%

Most kivételesen nem kezdem el a mondókám a kitartásról és hogy ne hisztizzen a kutya stb.


Etethetsz vele húst, létezik egy ún. BARF étrend, húst, húsos csontot és zöldséget/gyümölcsöt kap ebben az étrendben a kutya egyéb kiegészítőkkel. Ha gondolod, olvass utána!

2012. aug. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mintha csak a saját kutyámról olvastam volna összefoglalót :D

Hiába olvtam kitartó, mikor 6 nap után már szinte óránként hányt a savtól, akkor elgondolkoztam h ez a kitartás kategória, vagy már állatkínzás.

Most, hogy két éves, kezd javulni a helyzet, a tápot megeszegeti.

Ami még csodákra képes (a konzervet is utálja), az az, h a tápot összekutyulom 1 májkrém konzervvel. Nem mondom, így se falja fel, de végre egészséges mennyiségeket eszik.

2012. aug. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a húst megeszi, akkor daráld le a húst és keverd össze a táppal. Meg fogja enni (ezt képtelenség szétválogatnia).
2012. aug. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért ebben a képtelenség szétválogatni-ban ne légy olyan biztos. Az enyém képes a rizst kiköpdösni a darált hús mellől :D
2012. aug. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Próbálj meg neki konzervet adni a táphoz, vagy ami fentebb írtak májkrémmel fölturbózni. Ha ezek se akkor adj neki b6 vitamint az elvileg étvágyserkentő. Persze előtte ezt beszéld meg az állatorvosotokkal, mert lehet butaságot írtam!
2012. aug. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek, ki fogom próbálni a tippeket.

Vagy megtömöm, mint a libát :D

Egyébként a kutyabéres is étvágyserkentő? Engem a humánbéres serkentett rendesen...

2012. aug. 30. 15:13
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, pont ezt akartam még írni, h a kutyabéres. Nekünk is segített (amúgy a sima béres is ugyanolyan jó, és olcsóbb is).
2012. aug. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!