Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kínai kopasz kutya lehet szőrös?

Kínai kopasz kutya lehet szőrös?

Figyelt kérdés

Oké a kérdés nem túl egyértelmű.

Nézegettem kutyás hirdetéseket,és láttam kopaszkutyás hirdetést,gondoltam megnézem milyen egy kopaszkutya.:D

És egy alomból származó kölykök közül 2nek kopasz volt az oldala,2nek meg nem,és a kopaszokat 10ezerrel többér adják.(20 a "szőrös" 30 a kopasz)

Szóval nagyon gáz,nagyon kivűl esik a fajtától ha kicsit se kopasz?

(Nem tervezek venni,csak érdekel.)


2012. aug. 30. 16:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Hmm :) Ezt nem is tudtam azt hittem csak 2 típus van :)
2012. aug. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
És kopaszt kopasszal nem is nagyon párosítanak, mert rengeteg 'selejt' születik ezekben az almokban.
2012. aug. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Teljesen természetes, ha egy kínai alomban különböző szőrű, és színű kutyák születnek!

Egy kínainál SOSEM lehet tudni előre, milyen kölykök lesznek!

Néha még maga a tenyésztő is gondban van, hogy kopasz, vagy powder kutyusa lett-e, mert van annyira szőrös "kopasz" is. Ezeknek a kutyiknak kizárólag a hónaljuk, ill. a hasuk szőrtelen./hairy hairless/

Mégis éppen ezek a kelendőbbek kiállítási célra, mert őket lehet aztán úgy nyírni és felkészíteni, hogy gyönyörű show kutyusok lesznek belőlük.

Csak a true hairless kutyusoknak nincs a testén szőr, csak a fejükön, farkukon, lábai végén, de az nagyon ritka, hogy ne kellene még őket is borotválni, mivel 1-2 kóbor, gyenge szőrszál náluk is megjelenik a testen itt-ott.

A pofijukat meg mindnek borotválni kell, akár szőrös, akár powderről van szó:)

2012. aug. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Cadillac Girl válasza:
kvittagirl tévedsz. Egy alomban lehet teljesen csupasz és teljesen szőrös is. Az alom, amelyikből én vettem a kiskutyát teljesen vegyes volt. Fajtiszta, törzskönyves szülőktől. Ami a miénk lett, az nem teljesen kopasz, a lábán, meg a farkán és a fején rendesen van szőr, sőt, az oldala sem teljesen csupasz, pedig az anyjának és két testvérének ott nincs. De volt az alomban olyan kicsi is, akinek az egész testén vastag göndörödő szőr van. Ez véletlen kérdése, hogy melyik felmenőtől melyik géneket örökli. Ugyanúgy ahogy az embereknél is ha megnézed, még az ikrek is lehetnek teljesen különbözőek.
2012. dec. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!