Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen rendelet szabályozza,...

Milyen rendelet szabályozza, hogy bevihetem-e, vagy mely üzletekbe vihetem be a kutyámat?

Figyelt kérdés

A helyi mindkét élelmiszerboltban azt mondták, hogy az ÁNTSZ nem engedi, de én nem találtam konkrétan ilyen rendeletet. Hozzáteszem, csak és kizárólag pórázon vinném be rosszabb esetben, jobb esetben pedig kutyatáskában, olyanban, amiből kinn van a feje, de természetesen oda van rögzítve, tehát nem tud kiugrani. Egy kis méretű kutyáról van szó (Jack Russell terrier).


(Megjegyzés: Hogy úgy mondjam, csak a reális és egzakt válaszok érdekelnek, nem pedig azok a kioktatások, amiket sok helyen olvasok, miszerint kutya nem való élelmiszereket árusító üzletbe, stb. Nagyon sok ember van, aki szintén nem lenne ilyen helyre való, mégis beengedik őket. )



2012. aug. 30. 17:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Nem csak a rendeleteken múlik. Mivel a bolt magán terület, ezért az üzemeltetője dönthet úgy, hogy nem engedi be, akkor sem, ha jogszabályilag megtehetné.
2012. aug. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Andizsuzsi ***** válasza:
84%

A jelenlegi jogszabály csak azt köti ki, hogy olyan területre, ahol az élelmiszer termékek előállítása zajlik, illetve a pult belső területére (ahova egyébként is kizárólag egészségügyi könyvvel rendelkező személyek léphetnek be) TILOS a kutyát beengedni. Az eladó térben, a hipermarketek előterében, üzletházak sétálóterületén a gazdájuk felügyeletében a kutyák jelenléte nem tilos! A jogszabály tehát nem tiltja a kutyák beengedését az üzletbe, ez kizárólag az üzlettulajdonos illetve a bérlő saját döntése.

Egyre több olyan étterem van pl. ahova kutyával is be lehet menni.

2012. aug. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

@Andizsuzsi

Ez érdekes, akkor ezek szerint az üzlettulajdonosok részéről ez csak egyfajta "takarózás", hogy az ÁNTSZ megbüntetné őket.

Szívem szerint lobogtatnék egy papírt az orruk előtt, mint a Kisvakondék, hogy védve vagyunk és nincs ilyen rendelet :)

2012. aug. 30. 18:58
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
Nekem is kistestű kutyám van, a legtöbb helyre magammal viszem. De az még soha nem jutott eszembe, hogy élelmiszerboltba bevigyem.
2012. aug. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

@#4

Szerintem semmi különbség. Nincs levegőben terjedő fertőzése, vagy ilyesmi... :P Szerintem semmi baja nem lesz az élelmiszereknek, és nem sértünk vele semmit, ha a kutyatáskából figyel kifelé a fejecskéje. Nem fogja leenni a paradicsomokat a polcról ;)


Sokszor logikus lenne sétából hazafelé bevásárolni, és ha egyedül megyünk sétálni, akkor csak úgy lenne megoldható, ha így beviszem. A bolt előtt nem hagyom, ez nem opció számomra.

2012. aug. 30. 19:24
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem hagyod kint az utcán? Én se viszem be a kutyáimat, pedig jól neveltek, de szerintem másokat joggal zavarna ha egy puli és egy német vizsla grasszálna a boltban. Még ha póráz van is rajtuk. A bolt tulajdonos ne csodálkozz hogy nem díjazza. Sok kutyást is zavarna a boltban a kutya, szerintem érthető miért nem illik bevinni / miért küldenek ki vele.
2012. aug. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

@Viorica

Igen, egy puli pl. lehet, h zavaró lenne, de nem hiszem, h a Jackiem (aki max. 7 kg) bárkit is zavarna valakit a kutyatáskában.


Azért nem hagyom kinn az utcán, mert féltem. Így is mindenki tolakodik érte, hogy simogassa, mondván, hogy milyen cuki, és nem szeretném, hogy ellopják.

2012. aug. 30. 20:42
 8/12 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem az első válaszban minden benne volt, a többi már csak felesleges kiskapukeresés, de hiába. Lakásban is lehet kutyát tartani, mégsem vihetem be a kutyámat minden lakásba, de még csak minden kertbe sem. Az az épület valakié, és ha ő nem enged be kutyát, akkor nem engedi be, szíve joga.
2012. aug. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha már belehetne vinni kutyát, akkor oda nagytestűek is ugyanúgy bemehetnek, őket nem lehet táskába gyömöszölni mint az ölebeket. Viszont sok ember nem örülne neki, hogy tiszta kutyaszőrös lenne a pékáru. Ezt is meglehet érteni. Ezt úgy írom, hogy nekem is kutyám van.
2012. aug. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
57%

A szabályokat én nem ismerem nyilván ilyen nagy üzletekbe pl.: tesco nem viszem, kisboltba meg úgy szoktam,hogy beszólok itt van a kutya is és beengedik, mondjuk itt már ismerik :D

Kérdezd meg aztán ha lehet vidd ha nem, ne csinálj belőle ügyet. Azt megértem,hogy nem akarod kint hagyni,szóval inkább menj vissza kutya nélkül.

2012. aug. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!