Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen rendelet szabályozza,...

Milyen rendelet szabályozza, hogy bevihetem-e, vagy mely üzletekbe vihetem be a kutyámat?

Figyelt kérdés

A helyi mindkét élelmiszerboltban azt mondták, hogy az ÁNTSZ nem engedi, de én nem találtam konkrétan ilyen rendeletet. Hozzáteszem, csak és kizárólag pórázon vinném be rosszabb esetben, jobb esetben pedig kutyatáskában, olyanban, amiből kinn van a feje, de természetesen oda van rögzítve, tehát nem tud kiugrani. Egy kis méretű kutyáról van szó (Jack Russell terrier).


(Megjegyzés: Hogy úgy mondjam, csak a reális és egzakt válaszok érdekelnek, nem pedig azok a kioktatások, amiket sok helyen olvasok, miszerint kutya nem való élelmiszereket árusító üzletbe, stb. Nagyon sok ember van, aki szintén nem lenne ilyen helyre való, mégis beengedik őket. )



2012. aug. 30. 17:35
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem tök mindegy, kutya kutya. Ha be lehetne vinni egy 7 kilós kistestűt, akkor be lehet vinni egy 11 kilós pulit. Nem értem miért kivételeznének a kis kutyákkal.
2012. aug. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Cs.Lajos válasza:
87%
jogszabály szerint szabálysértésnek , ha valaki kutyát visz vagy enged be élelmiszerboltba, közfürdőbe vagy játszótérre. Kivételt képeznek a vakvezető, illetve mozgáskorlátozottakat segítő kutyák. Tudom nem mai kérdés. Csak azért írtam ide mert én is hipermarketban dolgozom vagyonőrként. És sokan szeretnének kutyát behozni, sok a vita. Igen az üzlet tulajdonosa is eldöntheti de az elején elég világossan le van írva hogy nem lehet. Ez a jogszabály. Nekem is van kutyám és érdekes még is be tudok vásárolni mert tudom mik a szabályok és ne vitatkozok pl az őrrel. Aki meg hülye azon nem lehet segíteni.
2017. jún. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!