Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a kulombseg a Bichon...

Timiike K. kérdése:

Mi a kulombseg a Bichon Havanese, -Bichon Maltese es -Bichon Frise kozott?

Figyelt kérdés
Kiskutyat szeretnek vasarolni,de mivel tombhazban lakom valami kisebb termetu fajtara gondoltam es a Bichonok nagyon tetszenek viszont lattam,hogy tobb fajta van beloluk,de nem igazan ertem,hogy mi a kulombseg koztuk. Mintha teljesen egyformak lennenek. Nekem Maltese kene,esetleg valakinek van ilyen es edesek?

2012. aug. 30. 21:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Bolognese: Olaszországból származik, a Havanese és a Málati selyemszőrű kutya "keverékéből" kitenyésztett öleb=társasági kutya. A három fajta közül a Bolognese a legkisebb, általában 3 kg körül van. A három fajta közül a Bolognesenek van a leggöndörebb szőre. A bolognese fehér színű. A szőrápolás a Bolognesenél nehéz, mert nem vedlik és könnyen csomósodik, nemezesedik, rasztásodik a szőre, mert dupla réteg szőre van (alj és fedő), de egyiket sem vedli soha.


Havanese: Havannáról (kubából) származik, a máltai selyemkutya és uszkár keverékeként tenyésztették ki, de ez egyenlőre csak feltételezés, a pontos eredetét nem tudni. A havanese szőre, egyenes, és a csak a szőre vége hullámosodik. A havanese a legnagyobb pincs fajta (havannai pincs), általában 6 kg körül van. A havanese több színben is előfordul a fehértől, a szürkén keresztül, a tarkáig.


Bichon Frisé: Franciaországból származik, színtén a Máltai selyemszőrű kutya és más kisebb testű kutyák keverékeként tenyésztették ki. A Frisé súlya a Bolognese és a Havanese között van, általában 4-5 kg. A szőre hullámos, de nem annyira, mint a Bolognese szőre, ajlszőrzete nincs, a kozmetikázás egyszerű nenél a fajtánál. Színe mindíg fehér, de enyhe krémszín is megengedett.

2012. aug. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A máltainak nagyon hosszú a szőre a havanyéz az nagy 27-30 centiméter a marmagassága, a frisének meg selymes, göndör szőre van persze ezt csak kisfejlett (mikor már felnőtt és nem kölyök) korában látni
2012. aug. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Cinti12 ***** válasza:
Én a bologneset ajánlom!!
2012. szept. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
szia szerintem a havanese a nyerő! ha levágatod a szőrét nagyon aranyos és nem kell sokat törődni vele persze ha nem akarsz annyit. szeret az emberek közelségében lenni nagyon társasági kutya.+még okos is bármikor beszélhetsz hozzá azt hiszed hogy nem érti de nagyon is. Remélem tudtam segíteni szia.
2012. szept. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!