Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német juhász vagy border collie?

Német juhász vagy border collie?

Figyelt kérdés
Kutyát szeretnék venni de nem tudom eldönteni hogy border colliet vagy német juhászt vegyek.Ezért mondjátok meg a véleményeteket mind két kutya fajtáról!Előre is köszönöm a válaszotokat!

2012. aug. 31. 09:20
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Ha őrző-védőzni meg engedelmesezni akarsz inkább, akkor német juhász, ha pedig valami modernebb sportot űznél, akkor border. Ha elég határozott vagy, német juhász, ha inkább érzéssel kutyázol, akkor border. Házőrzésre német juhász, kanapéra border. Ha lusta vagy, egyik sem, mert mindkettő sok foglalkozást, leginkább minimum hobbiszintű sportolást igényel.
2012. aug. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem eléggé különböző karakterek, szóval nagyon más az élet egy németjuhásszal, mint egy borderrel. A border játékosabb, pörgősebb, mint a németjuhász. A nj megfontoltabb, precízebb szerintem. A border inkább energiabomba.
2012. aug. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%

Mi lenne a kutya funkciója, hol tartanád? Mindkettő olyan kutya ami igényli az intenzív mozgást.

A border collie akkor érzi a legjobban magát ha egy birkanyáj felett uralkodhat, vagy legalább egy baromfiudvarnak a főnöke.


A német juhász meg kifejezetten igényli, hogy gazdája sokat foglalkozzon vele, imádja a játékokat és a kiképzést, ezért is kiváló alkalmazhatók járőrözésben, mentésben.

2012. aug. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagy kertes házban lakunk és baromfiaink is vannak.Amúgy a német juhász külsőre jobban tetszik de viszont a collie úgy hallottam okosabb mint a német juhász persze tudom ez nevelés kérdése de azért a fajta is számít és én egy szép nagyon könyen idomítható kutyát szeretnék
2012. aug. 31. 09:58
 5/9 anonim ***** válasza:
86%

Az, hogy mennyire könnyen tanítható a kutya, felerészben a gazdán múlik, és mellesleg semmi köze nincs a kutya értelmi képességeihez. A buta kutyákat sokkal könnyebb tanítani, mert nem agyalnak, nem kombinálnak, csak csinálják, amit megtanultak. Az okos kutyának több dolgot tudsz talán gyorsabban megtanítani, de egyébként mindig azt lesi, hol tegyen neked keresztbe úgy, hogy még a szabályokon belül maradjon :)

Ha nincs konkrét célod a kutyával, csak kell egy eb a házhoz, akkor én egy átlagos menhelyi keveréket javaslok, semmiképpen sem ilyen fajtákat, amik munkára lettek szelektálva és igénylik is a mindennapos dolgoztatást. Komolyan, vagy te, vagy a kutya, de valaki meg fog bolondulni, ha nem elégíted ki az ilyen irányú igényeiket.

2012. aug. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
21%
Vehetsz küllem kutyát is, nem igényelnek annyi foglalkozást mint egy munkavonalú, de jellemben sem fogják a fajtára jellemző tulajdonságokat mutatni nagy valószínűséggel. Na meg szépen mutatna majd a kertben...
2012. aug. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%

Esetleg egy mudi a fajtamentőktől?

Páfrány például elég könnyen kezelhető, és fiatal is, a színe olyasmi, mint egy német juhászé, vagy sakálé:

[link]

2012. aug. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
21%

Német juhász sokkal több foglalkozást és kaját igényel, akkor érdemes tartani, ha valami értelmes feladatra akarjuk használni. Hadseregekben, rendvédelmi szerveknél a kutya napi kaja normája egy emberével egyenlő.


A border collie is nagyon okos kutya, sokkal kevesebb kaja kell neki, jobban elvan magában is, ilyenkor fegyelmezi az udvaron a baromfikat, de nem nyírja ki őket, mint ahogy a kedves aranyos vadászkutyáknak szokása. Csak genetikai jellegű betegség jellemző a fajtára, de eszeket tenyésztéskor kiszelektálják.

2012. aug. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
56%

Ha arra apellálsz, hogy a nagy kertben majd lemozgatja magát, akkor ki kell hogy ábrándítsalak: nekünk 2,5 hektáron a területünk, de a kutyának séta, kirándulás, mozgATás kell, a gazdával, a falkával.

Az általad kedvelt két fajta közül egyiket sem ajánlanám, épp azért, amit már leírtak itt előttem: mindkettő munkakutya, és ha unatkozik, talál magának elfoglaltságot, ami neked nem biztos hogy tetszeni fog.


De lehet mázlid, és kifoghatsz egy nagyon nyugis, alacsony energiájú egyedet.

2012. aug. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!