Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül egy minőségi...

Mennyibe kerül egy minőségi Collie (Skót juhász)?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék majd egy Collie-t egy jó tenyésztőtől, és érdekelne, hogy nagyjából mennyibe kerülnek, tudom, hogy 100 alatt nem biztos, hogy meg fogom úszni, de nem számít a pénz, én mindent megadnék neki, minőségi táp, mozgás (sport), és persze sok sok szeretet :) Szeretném majd kiállításokra vinni, szerintem nagyon gyönyörű kutyusok. Nézegettem a magyar tenyésztők honlapjait, de ár nem volt. Előre is köszi a segítséget!
2010. aug. 31. 21:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Jól mondod 100ezer alatt biztos nem találsz. Onnantól pedig határ a csillagos ég :) Ez már pénztárca függő, hogy mennyit áldozol rá. Egyébként tenyésztők oldalán sosincs feltüntetve az ár. Neked kell megkérdezned. Szívesen fogadják a kérdéseidet. Beszélgess minél több tenyésztővel. Válaszd ki a Neked legszimpatikusabb kennelt. Látogass el hozzájuk és amikor megszületik az alom akkor is sűrűn látogasd a leendő kiskutyusodat! Nagyon sok sikert kívánok a kutyához!:)
2010. aug. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
nekunk 2 fajtatiszta van,torzskonyv, minden van. 2x18ezerert vettuk oket 3 honapos korukba. tolem minosegi tapot kapnak, es rengetek jatekot, meg persze az alap dolgok, mar tobb mint 10 evesek. a mi kanunk viszont szebb, sokkal dusabb a szore es aranyosabb mint a szuka.
2010. aug. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
A minőségi szót élőlényre nem használjuk, max csak te.
2010. aug. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
120 000-ért vettem.
2010. aug. 31. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Menhelyről hoztuk el, igaz nem kölyökként (valami disznó megunta és utcára dobta), de gyönyörű, okos, makkegészséges és igazi, imádnivaló családtag lett!
2010. szept. 1. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mit értesz "minőségi" kutyán? Tervezel vele kiállításokra járni, esetleg továbbtenyészteni? Akkor biztos megkérik az árát, de ha "csak" egy egészséges kedvencet szertenél, akkor már olcsóbban is be lehet szerezni.
2010. szept. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
mint említettem igen, kiállításokra szeretném vinni, és sportolni vele. A Minőségin azt értem, hogy nem egy beteg, tk. nélküli szaporítótól vett kutya, hanem jó tenyésztőtől, kiváló eredményű, betegségekre szűrt szülőktől származó "minőségi" kiskutya.
2010. szept. 1. 12:33
 8/11 anonim ***** válasza:
25%

Én tenyésztés céljára vettem collie kutyát 60.000 Ft-ért tenyésztőtől 2 éve.

Kiállításokra járok vele, több CAC és CACIb címe van. Kiváló kiállítási és tenyészminőségű kutya. Nem feltétlenül kerül 100.000-120.000 Ft-ba egy jó minőségű, tenyészvárományos kutya.

2010. szept. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
melyik kennelből van a kutyusod, utolsó? :) Gratulálok az elért eredményekhez, biztos nagyon gyönyörű kutyus, én is szeretnék egyet, elbűvölőek, már 9 éves korom óta imádom a fajtát mikor először olvastam a Lassie-t, és azóta rajongok érte! :D
2010. szept. 1. 18:29
 10/11 anonim ***** válasza:

a minőségi szót igenis használjuk állatra, méghozzá pont olyan értelemben, amilyenben a kérdező írta.

Valóban nem szeretnek a tenyésztők rögtön árat mondani,mert sok embernél az a fő szempont, és a jó tenyésztő az ilyeneket nem szereti:DD de a te hozzállásodat és fajtaszeretetedet értékelni fogják, menj el több tenyészetbe, vagylevelezz velük, és úgy kérdezz rá, de persze ne rögtön. Előfordul, hogy csak nagyságrendet mondanak, mert függhet az ár attól, hogy mennyire ígéretes az adott alom,ill. az adott egyed.

2010. szept. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!