Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a gond a kutyussal?

Mi lehet a gond a kutyussal?

Figyelt kérdés
Fajtatiszta skotjuhaszrol van szo. Kolyok koraban kerult hozzank, mar akkor is nagyon felos volt, barmennyire dedelgettuk, simogattuk, foglalkoztunk vele, a szemelyisege nem valtozott. Ma mar 3 eves. Ahogy meglatja barmelyikunket, elszalad, elbujik, lathatoan retteg tolunk. Meg a "gyere ide" parancsszora se hajlando reagalni. Hogy lehetne jobb belatasra birni? Hogy lehetne meggyozni arrol, hogy nem kell tolunk felnie, nyugodtan lehet a kozelunkben? A kutyat sose bantottuk, ha ez szamit. Elore is koszonom a valaszokat!

2012. aug. 31. 10:47
 1/9 anonim ***** válasza:

ha ilyen szinten fél tőletek,lehet jobb lenne szakember segítségét kérni..


ha vmi finomságot adtok oda neki akkor se megy oda??


ha akkor dédelgettétek amikor félős lelki állapotba volt akkor azzal meg erősítették a félelmét vagyis jó kutya vagy ha félsz,lehet itt a bibi, szakember nélkül nem hiszem,hogy változna vmit..


Olvasátok el Cesar Milan könyvét nézzétek a műsorát a Nat geon megy ott sok félős kutya van..


de akkor is egy szakember lenne a legjobb!!

2012. aug. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kérjétek szakember segítségét. Az, hogy három év alatt sem sikerült még egy minimális bizalmat sem elérni nála, elég súlyosan hangzik...
2012. aug. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ha finomsaggal probalkozunk, kozelebb jon, de akkor is tartja a kb 2 meteres tavolsagot. Nem tudom mi lehet a baja. :S Koszonom a valaszokat!
2012. aug. 31. 10:59
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia. Kérdésem az lenne,hogy valamelyikőtök nem Te , esetlegesen nem veri véletlenül ?

Bár lehet nem tudódik ki ,de sajnos ameddig dolgoztam az ott lévő bérlőtárs verte a kutyát ,nem értettem azt ,hogy miért megy el amikor azt mondom " gyere ide hozzám "

Másfél éves korára derült ki az egyik szomszédból mondták el nekem,hogy az utcán veri amikor elszalad elvégezni a dolgát...

Szóval valami ilyesmire gondolok ebben az esetben is.

2012. aug. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A kutyába beleneveltétek 3 év alatt a simogatással, hogy félnie kell.

Sajnos ez elég súlyos probléma, kérjétek ki szakember segítségét.

Ha Gödöllő környékiek vagytok, nyugodtan írj privátban, tudok adni egy nagyszerű és olcsó szakembert, aki nagyon sok hasznos tanácsot fog tudni adni nektek ez ügyben.

2012. aug. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tenyleg nem veri senki, sose bantottak. Nem folyamatosan csinaltuk ezt, marmint a simogatast, kedveskedest, csak apro reszletekben, a maradek idoben azt csinalt, amihez csak kedve szottyant, kiveve mikor atgazolt a viragoskerten, mert akkor megfenyelmeztuk, hogy fejezze be. Szoval tulzott kedvessegrol, ajnarozasrol sem beszelhetunk. Sajnos, makoiak vagyunk.
2012. aug. 31. 11:22
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor szakember köszönöm a válaszod.. Remélem sikerrel jársz majd :-)
2012. aug. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
vidd kutyasuliba ott jobban szocializálódnak a kutyák egymáshoz is és hozzád is, pórázon lesz... nem lesz egyszerű de ne add fel .. nekem dobim van, kicsi korában kezdtem el hordani, első pár alkalommal visítva rohant minden kutya előle, szégyelltem :( aztán nem adtam fel, kellett legalább 5-6 alkalom, hogy rájött nem bántja senki és játszathat szabadon a kutyákkal oly annyira rájött, hogy a legjobb " barátja" egy pitbull terrier kislány és egy cane corso lett , akikkel 5 hónapos kora után verték az összes kutyát :d aminek én már örültem a többiek nem igazán :D legalábbis nálunk ... ezzel csak azt akartam mondani, hogy vidd emberek közé pórázon sokat, ahol tényleg sok ember van és dícsért simogasd sokszor hátha , de a kutyasulit jó dolognak tartom, megtanulod hogy foglalkozz vele !
2012. aug. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ki tudja, miként nőtt az alomban a kutyád? Nagyon meghatározók azok a hetek, hónapok, amit az anyjánál tölt a kiskutya. Valóban kellene a környéketeken hozzáértő segítségét keresni. Javítani lehet a helyzeten és sok-sok éve van még veletek a kutyának.
2012. aug. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!