Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A táppal van a gond? Pedig...

A táppal van a gond? Pedig eddig bevált (többi lent)

Figyelt kérdés

már 1 éve Acana bárányossal etettem a kutyámat, 3x van lent egy nap és mind 3x kaksizott de keveset, de már vagy 1-2 hete , sokkal több a széklete és van,hogy egy séta alkalmával 2x is kakil és elég sokat, amúgy normál állagú a kaksija és ugyan olyan mint eddig de több, mindig ugyan annyi tápot eszik meg, de nem értem,hogy lehet,hogy eddig kevés széklet volt,most pedig sok..


a táppal van a gond?? vagy nem tudom..

mást nem nagyon szokott kapni,max 1-2 szelet szalámit,de mostanában még konyhai kosztot sem kapott,hogy esetleg attól lenne több a széklete,mert akkor szokott csak több lenni ha konyhai kosztot is kap a táp mellé..


2012. aug. 23. 12:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy kisebb az aktivitása mostanában (esetleg a meleg miatt?), próbáld picit csökkenteni az adagját és nézd meg akkor hogy alakul.


Kertben, udvaron nincs lehetősége hozzájutni valamihez? szomszéd, vmi gyümölcs, stb. Valahogy nem hiszem, hogy a táp miatt lenne, főleg, ha az állaga normális.

2012. aug. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

panelba lakunk,szóval nem ehet mást :)

a meleg miatt van,hogy kevesebbet eszik,még is több a széklet, kistestű a kutyám 80 g kell neki naponta adni, én szemre adom de kb annyi szokott lenni,de van,hogy kb 10-20g vagy akár a fele is ott marad...nem tudom mi lehet a gond,betegnek nem beteg,mert ugyan olyan jó kedvű eszik iszik, az tény hogy kevesebbet mozog..lehet,hogy az miatt, a napi 3x séta mindig megvan és van amikor elengedjük és akkor szokott rohangálni meg játszani a másik kutyánkkal persze csak 18 óra után,mert nappal inkább alszik..

2012. aug. 23. 12:48
 3/15 A kérdező kommentje:
".lehet,hogy az miatt," - lemaradt,hogy itt a melegre gondolok,de júliusba is voltak ilyen melegek akkor nem volt gond, és a másik kutyánknál nincs "gond" ,ő más fajta tápot kap (Pro Plant)
2012. aug. 23. 12:51
 4/15 anonim ***** válasza:
Változott az Acana összetétele...
2012. aug. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

igen???

hát erre mondjuk nem is gondoltam, az orvos ajánlotta ezt a tápot,mert érzékeny gyomrú kutyám és a legtöbb táptól ment a hasa ,de ettől nem..


de ha tényleg változott akkor rossz irányba szerintem..

2012. aug. 23. 14:49
 6/15 A kérdező kommentje:
más jó minőségű táp nincs is a környéken amit kimérve lehet kapni,csak a Pro Plan amit a másik kutyánk eszik ,de attól is megy hasa :S
2012. aug. 23. 14:50
 7/15 anonim ***** válasza:

Igen, egyik barátnőm is Acanával etet(ett) és náluk is negatív irányba változott a dolog :S


Lehet kapni kis kiszerelésű, de jó minőségű tápokat is netről rendelve...

2012. aug. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

hát ennek nem örülök :S

de ez mitől lehet,hogy megromlott egy kicsit a minőség??


akkor körül nézek milyen tápok vannak még..

2012. aug. 23. 15:27
 9/15 anonim ***** válasza:
Fú nem akarok butaságot mondani, de talán összetevőit illetően még jobb is lett, csak nem mindegyik kutya reagál rá ugyanúgy... Talán a hústartalom növekedett (de nem biztos, hogy jól emlékszem). Vkinek tök jó, vkinek pedig rosszabb a változás :S
2012. aug. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

értem..

hát akkor úgy néz ki nekünk sem jó irányba ment a változás,pedig ez a táp volt nekem a legszimpibb és összetevőkben is jó volt..

hát adom neki még pár hétig,de ha marad a több széklet akkor váltok!!

2012. aug. 23. 15:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!