Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Labrador kölyök-segítség!...

Labrador kölyök-segítség! 5hónapos labradorunk van már 3hónapja nálunk van. Mindent kapar, szétrág. A kert úgy néz ki mint egy csatamező. Nem hajlandó tanulni! Gyerekre állandóan felugrik, szétkarmolja! Mi tévő legyek? Valakinek hasonló tapasztalat?

Figyelt kérdés

2012. aug. 31. 10:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Mennyit szoktátok sétáltatni?
2012. aug. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
A nevelésére, mozgatására mennyi időt fordítotok és ez pontosan hogyan történik?
2012. aug. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Nevelés és mozgatás, ahogy előttem írták. Ez a kulcsa mindennek. Amúgy is a labi kb 2 éves koráig olyan tud lenni, mint egy elefánt a porcelánboltban.
2012. aug. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Hogy néz ki vele egy napotok? Milyen közös programot csináltok hétvégéken? Jártok kutyaoviba?
2012. aug. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
79%

... sajnálom szerencsétlen kutyátokat.. :S

Labradorom van PANELBA! 8 hetes korába hoztuk el és összesen annyi kárt tett, hogy az internet kábelt szétrágta és ennyi...

nem a kutya a hibás hanem ti! minek nektek kutya ha nem foglalkoztok vele? sétáltani, játszani és tanítani kell h lefáradjon..

2012. aug. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
20%

utolsó!

szerintem nem ebben a hangnemben kellene válaszolgatni.. mert attól, hogy kicsit neveletlen a kutyája, nem biztos, hogy nem foglalkoztatja, nem sétál, és nem tanul vele rendszeresen.

2012. aug. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
76%

Most komolyan, mit vártatok egy kölyökkutyától? Ez a dolga. Felfedezi a világot.

Ha nem megy a tanulás, akkor meg kérjetek segítséget szakembertől.

De szerintem ami a legfontosabb: TÜRELEM!

2012. aug. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Így van!Ő még kölyök kutya!Nem fog egy helyben a fenekén ülni és nézni.A labradorok amúgy is igen jó természetűek.Szerintem vigyétek el többször sétálni.Tanítsátok.Jutalomfalattal ülni, feküdni.A kölyök kutyával törődni kell.Nekem a bernáthegyim 4 hónapos, ő is rossz:-)de ha rászólok rögtön leül mert meg lett tanítva.Ha ugrál rá kell mindig lépni a hátsó lábár, FINOMAN.Így le fog szokni róla.
2012. aug. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Valami nagyon félre lett értve:tanítjuk,de nem lehet,egyszerűen semmit nem jegyez meg.Már sok kutya volt,de ilyen még nem,ezért kérdeztem,hogy típustól függ vagy ez ilyen és kész(többivel nem volt gond nem mi vagyunk hülyék)...na meg az embert csak dühíti,hogy gyerek miatta vagy itt vagy ott vérzik(ugrál,karmol)kocsi szét van karcolva.Környéken nincs "ovi"és pénz sincs ilyenre és aki ezért elítél,hát éljen 4ember 1fizetésből.Olyan környéken lakunk ahol-kell-kutya,és hangsúlyozom eddig ennyi hibával egy kutyában még nem találkoztam.Mindegyik kölyökként került hozzánk...!!!a kérdés:kinőhető ez a "betegség"vagy nem,ha nagyobb lesz?Köszönöm előre is az inteligens válaszokat!
2012. aug. 31. 17:20
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Akkor rosszul csináljátok. Eddig mázlitok volt, hogy a kutyáitok mindent megtanultak maguktól. Határozottabb és tudatosabb nevelés kell neki, és nyilvánvalóan több mozgás, ha ennyire kezelhetetlenül hebrencs. Mozgás alatt pedig nem a kerti rohangálást értem, hanem a nagyvilágban tett sétát, új ingereket, kutyatársakat, amire minden nap(!) szüksége lenne minden kutyának, az ilyen aktívaknak meg még inkább. Ha nincs rendesen lemozgatva, ne várd el tőle, hogy koncentrálni tudjon bármire is. Az ásás meg rombolás meg egyébként tipikus jele az unalomnak, sokkal több mozgás és agymunka kéne a kutyának. Tanítsátok, neveljétek, minden áldott nap. Kitartással és tudatossággal sokmindent el lehet érni egyedül is, bár tényleg szakember iránymutatása lenne a legegyszerűbb mindannyiótoknak. Azt meg felejtsétek el, hogy a kutya nem hajlandó tanulni, tanul ő, csak nem azt, amit ti akartok, hogy tanuljon. Olvassatok sok-sok könyvet a témában, főleg a falkavezérségről (pl. Cesar Millant, vagy Jan Fennelt).

A tiltást meg rakjátok bele rendesen, adjatok neki egy megfelelő méretű (!) maflást egy (!) határozott "nem!" kíséretében, ha vadul és bántja a gyereket. Nem kell veréssel nevelni a kutyát, de ez egy olyan viselkedés, amit nem engedhet meg magának egyáltalán. A felugrálást tiltsátok meg neki egyértelműen (van nyakörv, van póráz, van tested, amit hazsnálhatsz, hogy megmutasd neki, mi a helyes és mi nem az), és minden olyan más tevékenységet is, amit nem akarjátok, hogy végezzen, viszont adjatok neki helyette más elfoglaltságot, hiszen nyilvánvalóan igényli.

2012. aug. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!