Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya illik hozzánk?

Milyen kutya illik hozzánk?

Figyelt kérdés

Csak kertben tartanánk.

Közép-nagytestűre gondoltunk.

Rövid-közép szőrű legyen.

Naponta 1x biztosan sétáltatnánk.

Kb 1 órát tudnánk vele naponta foglalkozni.

Gyermekbarát legyen.

Ha szükséges, meg is tudjon védeni.


A magyar vizsláról vélemények?Megfelelne erre a célra?


2012. aug. 31. 15:59
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Csak fajtiszta, valamint NEM menhelyi.
2012. aug. 31. 16:00
 2/15 anonim ***** válasza:
93%

Szép... Naponta 1 órát tudnál foglalkozni vele, de te elvárod, hogy életét kockáztatva védjen meg titeket?

Ahhoz, hogy egy kutya őrizzen tanítani kell.Vagyis kutyasuliba kell járni vele ahol kiképezik.A vizsla vadászkutya és nem őrző-védő,de ugatni biztosan megugatná a betörőt és meg is haraphatja, ha arra kiképezik.

nem értem miért írtad oda utólag, hogy NEM menhelyit..Mert még véletlenül megmentenél egy kutyát? 100°-ban biztos vagyok benne, hogy ha el látogatnál egy menhelyre beleszeretnél egy kutyába. (vagy többe) és nagyon sok fajtiszta kutya van a menhelyeken.Lehet, hogy vizsla is van ott.

2012. aug. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
Rotti is alkalmas lehet:)
2012. aug. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Egyébként ezt tudom ajánlani: [link]
2012. aug. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Tischly válasza:
67%
nekem keverék kutyám van, puli-vizsla keverék, kis csufi de nagyon szeretjük és nála jobb házörzőt nem tudnék elképzelni, nyugodtan lehet menni menhelyre szerintem...
2012. aug. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
51%

Nekünk labradorunk van(kinti/benti)

Olyan szinten védi a területét /kutyától, öregnénitől, kisgyerektől) a gyerekeket azért nem szereti mert egy kis hülye kölök bottal ütögette a kerítésen keresztül viszont CSALÁDBARÁT szóval a családban lévő embereket(gyerekeket) szereti a rokonokat is..


Bár azért ilyen harcias a miénk mert Jugoszláv farkasölő mellett nőtt fel!!

2012. aug. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem aki csak egyetlen órácskát tud áldozni kutyájára, az ne tartson kutyát. Lehet lepontozni! Egy vizslától ne várd el, hogy megvédjen.


Előzőnek: Ha valóban labradorod van, akkor valami nincsen rendben. Szerintem inkább nem, és azért őrzi annyira a területét.

2012. aug. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
a labis vagyok Mit nem???
2012. aug. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
ne tartson kutyát az akinek csak napi egyetlen órája van rá.szerencsétlen kutya a maradék 23 órában csak rád vár.elég szar élete lenne.és mi az hogy NEM menhelyit????? ott vannak a leghűségesebb legkedvesebb,legragaszkodóbb kutyák.ők aztán tényleg az életüket adnák azért az emberért aki megmentette.ha egyszer betennéd a lábadat egy menhelyre,netalán egy gyepmesteri telepre minimum 10 megfelelő kutyát találnál.csak az emberek nem szeretnek szembenézni az igazsággal
2012. aug. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

vizsla nem alkalmas házőrzésre ugatni ugat,de ha vki bemegy max ráugrik farok csóválva és össze-vissza nyalja :D


egy vizslának naponta 2-3 óra mozgást kell bíztosítani!!

hétvégén nagy túrákra menni,ha ezt nem kapja meg , akkor a kertben és rajtatok vezeti le az energiáját ,vagyis kerted romokban fog heverni mindent szét rág és fel ás, titeket majd feldönt az ugrálásával ,durván fog játszani,illetve harapdálni fog titeket, de szegény kutya nem tehetne róla hisz nincs levezetve az energiája!!!!!


kb 1 óra foglalkozás akár egy vizslának vagy bármilyen kutyafajtának nagy nagyon kevés!!!!!!!!!!!


ilyen kevés foglalkozási idővel egy macska lenne jó nektek nem kutya!!

2012. aug. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!