Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya illik hozzánk?

Milyen kutya illik hozzánk?

Figyelt kérdés

Csak kertben tartanánk.

Közép-nagytestűre gondoltunk.

Rövid-közép szőrű legyen.

Naponta 1x biztosan sétáltatnánk.

Kb 1 órát tudnánk vele naponta foglalkozni.

Gyermekbarát legyen.

Ha szükséges, meg is tudjon védeni.


A magyar vizsláról vélemények?Megfelelne erre a célra?


2012. aug. 31. 15:59
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

a 9-es válaszadónak igaza van!

Ha megveszel egy fajtatisztát, az nem tudja milyen az, ha utcára kerül, megszokja a mindennapos kaját stb. és ha egy órát törődsz vele naponta, akkor nem biztos, hogy pont meg fog téged védeni(persze vannak kivételek..)

De ha egy menhelyi kutyát hozol haza, aki tudja, milyen az éhezés, milyen rettegni az emberektől, egyrészt jobban felismeri, ha valaki bántó szándékkal közeledik feléd, másrészt annyira hálás lesz, hogy kihoztad őt a rossz körülmények közül, hogy biztosan feláldozná érted az életét! A menhely tele van fajtiszta kutyusokkal, sőt akadnak olyan keverékek is nagy számban, amik gyönyörű szépek! Sőt, legalább egyedi kutyád lesz:)))

2012. aug. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

A sok hozzáértő közül hányan hoztak ki valóban menhelyi kutyát? Kíváncsi lennék.


Én kihoztam. 1,5 évig önkénteskedtem kutyamenhelyen és csak azért hagytam abba, mert felszámolták. Van menhelyi kutyám. Nincs fajtiszta kutyám.

A legtöbb menhelyi kutya neveletlen. Nem gondolnám, hogy egy kisgyerekes anyukának valók.


Nem azzal teszünk jót a menhelyi kutyáknak, ha idealizáljuk őket, hanem ha ismerjük őket és olyannak ajánljuk őket, akik nem fogják feladni az első nehézségnél. Egy kisgyerekes anyuka nem fogja tűrni, hogy egy neveletlen kutya ráugráljon a gyerekére. És ne is tűrje.



A menhelyi kutyák egy része kiszámíthatatlan. Sérültek, ahogy a gyerekvárosi gyerekek is sérültek. Nem mindegyik nőtt fel szerető közegben és amelyiket nem bántottak, az se kapott elég törődést ahhoz, hogy jól szocializált, gyerekbiztos kutya legyen belőle.


Kisgyerek mellé sosem ajánlanék menhelyi kutyát. Nem lenne jó se a menhelyinek, se a gyereknek, se a szülőnek.


Egy anyukát ismerek vizslával, náluk nagyon bevált, csak a kutya farkával van gond, amivel néha majd kiveri a gyerek szemét. Ha jól tudom, ma már tilos a farkat levágni születés után is, szóval ez gond lehet.


Megvédeni nem tudom, megvédene-e. Én csak olyan vizsláról tudok, aki kávét főzne a betörőnek is.


Amúgy meg 1 óra nem sok, de nem is kevés. Lehet, hogy nem a legideálisabb, de a legtöbb kutyának még ennyi se jut.

Azoknak a kutyáknak, akiket a menhelyen láttam, többségüknek már az is a mennyország lett volna, ha saját otthona lett volna.


Én se tudok 1 óránál többet foglalkozni az enyéimmel. Ez életem egyik legnagyobb fájdalma, és mindíg ez fáj a legjobban, ha betegek, ha a haláluktól félek, hogy nem voltam velük együtt eleget. De az élet nem adott könnyű életet nekem és nem vagyok eltartott nő. Sokat dolgoztam és tanultam és háztartást vezettem, amikor van egy kis időm, ők már rendszerint alszanak. De azt az 1 órát igyekszem teljes figyelemmel nekik szentelni. Labdázunk, szeretgetjük egymást. A többi időben pedig megpróbálok együtt csinálni velük mindent. Amíg főzök, ott vannak a konyhában velem, díszkísérettel járkálok a lakásban, jönnek velem, ha kiviszem a szemetest, ha teregetek. 3 éven át itthon tanítottam egy diszlexiás kiskamaszt, akkor is ott voltak körülöttünk a tanórán. Az idő nagy részében aludtak, de közben együtt ropiztunk velük és olykor lekuporodtunk hozzájuk pihenésképpen. Amikor pedig végképp nincs erőm, egyszerűen csak lefekszem a szivacsukra, összebújunk és alszunk együtt egy hatalmasat.

A magunk módján nagyon boldogok vagyunk a kutyáim és én, hogy egymásé lehetünk, de mindig lesz bennem is, bennük is szomorúság amiatt, hogy ennél több idő nem jutott nekünk. A nap nagy részét átsóvárogják utánam, ezt tudom.


De láttam én ennél sokkal szörnyűbb dolgokat is. Egy kutyának gazda kell. Ha van gazdája, akkor már boldog. Legalábbis azokhoz a szegény menhelyi kutyákhoz képest boldogabb sokkal. Ha napi 1 óra maximális figyelmet fog kapni, akkor az már sok esetben több, mint amit a szülők a gyerekükre fordítanak.


Épp most olvastam egy könyvben: mennyi figyelmet kaptál a szüleidtől? Mikor szentelt neked az apád 1,5 órányi olyan maximális figyelmet, mint amit egy futballmeccsre fordít?


Mióta olvastam, még jobban ügyelek rá, hogy a napi 1 óra maximálisan a kutyáimé legyen. Régebben olvasgattam labdadobálás közben, vagy máshol jártam gondolatban. De rájöttem, hogy ők megérzik, ha ez csak félfigyelem.

Úgyhogy mostanában csak a labda van és csak a kutyáim. Olykor a szomszéd libákat nézzük együtt a leskelődős kutyusommal, aki utál labdázni, annál jobban érdeklik a libák.


Én azt ajánlanám, kölyökkutya legyen, 2-3 hónapos, és ha lehet, járj el vele kutyaiskolába, ahol azt is megtanítják, hogyan lehet kisgyermekkel és kutyával harmóniában élni.


Az meg hogy naponta sétáltatnál egy kerti kutyát, ez csodálatos. A legtöbb kertes gazda erre nem fektet hangsúlyt, hisz ott a kert. Bevallom, nekem sincs rá energiám, hogy túl gyakran sétáljunk.

Nagyon szerencsés kutyád lesz, ha tényleg naponta sétálni viszed majd.

2012. szept. 1. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2012. szept. 1. 08:46
 14/15 anonim ***** válasza:

a legtöbben azért nem ajánlottunk neki kutyát/vizslát

mert lehet, utolsó ,hogy a te kutyáid nem olyan nagy mozgás igényűek, de ha pont egy hiperaktív kölyköt fog ki az alomból akkor felkötheti a gatyáját és akkor majd jönnek a kérdések,hogy a kutyám miért ás? miért rág meg mindent? miért viselkedik agresszíven ??feldönt mindenkit stb stb


természetesen vannak olyan kutyák aki annyival beérik amit a kérdező írt,de az nagyon ki kell fogni és ha nem szerencsés ,egy aktív kutyának 1 óra édes kevés, az a bemelegítésre elég volt neki,de az energiáját nem adta le!!


sajnos sok ismerősöm van aki felelőtlenül tart kutyát!! le is szóltam őket,mert a próblémájukat rám zúditják ,de amikor mondom mit kéne tenni szarnak bele!!

van egy vizslás ismerősöm aki szarik a kutyájára és csak hétvégén viszik el sétálni pár órára, hétköznap a kutya nincs sétáltatva semennyi néha 20 percre kiviszik és annyi..ő is mondta mit tegyek a virágokat kiássa a műanyag kukát megrágja, a gyerekeket fel dönti, a kinti asztalt feldönti,szét kapar mindent, mondom vigyétek el sétálni minden nap 2-3 órára és hidd el megjavul, egy hétig betartották és a problémák megszűntek !! utána meg megint nem vitték el,mert hogy lusták vele foglalkozni!!


nekem olyan kutyám lenne mint az ővék ,boldog lennék én biztos biztosítanám neki mozgást és mindent!! sajnálom szegényt..


én csak azt szeretném,hogy ha már egyszer vállalsz egy kutyát akkor legyél érte felelős,mert egy aktív kutyának kevés kb 1 óra..


időd nem engedi,hogy többet foglalkozz vele vagy inkább nem akarsz vele többet foglalkozni???

2012. szept. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
13as válaszolónak üzenem hogy 4 kutyám van és abból kettő menhelyi a másik kettő pedig talált kutya.és évek óta kutyát mentek szabadidőmben,ezért nem mondtam hülyeséget amikor a menhelyi kutyákat ajánlottam.az enyémek imádnivalóak,az első perctől kezdve,pedig csak az egyik volt kölyök amikor találtam a másik 3 felnőtt volt.imádnak gazdásak lenni,sétálni menni,közös programot csinálni.és a tanításukkal se volt semmi gond,elsőre felfogták hogy a lakásba nem jöhetnek be,nem ugrálhatnak,nem húzzák a pórázt,nem verekedősek.pedig nem könnyű egyszerre négy kutyával sétálni menni,de ha figyelek rájuk akkor nem is nehéz.szóval a menhelyes kutyák a legédesebbek,ezt tapasztalatból mondom.
2012. szept. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!