Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1,5 éves szuka kutyám kijönne...

1,5 éves szuka kutyám kijönne egy kb.5 éves szintén szuka kutyával?

Figyelt kérdés
Van egy 1,5 éves szuka törpe schnauzer-em, és örökbefogadnék egy szintén szuka, de 5-6 éves németjuhász, lenne-e "hatalmi harc"? És egy kannal(bár azt nem szorgalmazom) hogy jönne ki?

2012. szept. 1. 20:14
 1/5 anonim válasza:
Az attól függ. Először mindenképpen találkozzanak, ha lehetséges szoktassátok össze őket.Először valószínü, hogy védené a területét és/vagy féltékeny lenne, de szerintem nem lesz gond. Az én westim pl fél a nagy kutyáktól szóval biztos nem vállalnék be nála nagyobbat. De ha nálatok nincs ilyen gond, akkor szerintem nem lesz baj:) sok sikert hozzá!
2012. szept. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Szerintem biztos. Milyen színűek?
2012. szept. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekünk 2 éves szukánkhoz jött egy 4éves szintén szuka. Lassacskán fél éve van itt a menhelyes és nálunk ugyan volt hatalmi harc (de csak mostanában), és most kezd féltékenykedni a másik morog stb. De eddig nem volt gond. Nem azért mondom hogy elijesszelek tőle de az elején szerintem nem lesznek bajok mert a menhelyes "meghúzza" magát a "régi" meg tudatni fogja vele hogy feljebb áll a rangsorban. Vagyis nálunk így történt és most a menhelyes próbál feljebb menni. De ez amúgy kutyától is függ, a miénk eleve domináns és szereti tudatni ki van magasabb rangban. Bár ez csak akkor fordul elő ha én is ott vagyon.

És Sok sikert hozzá!! Találkozzanak előtte is és nem lesz gond ha akkor sincs.:)

2012. szept. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lenne hatalmi harc, a te feladatod és felelősséged az összeszoktatás.

Ami egyáltalán nem lehetetlen, a kutyák alapvetően ki jönnek egymással.

Eleinte minden együtt létet maximálisan kontrollálni kell, és azonnal, teljes szigorral és következetességgel leállítani a legkisebb domináns viselkedés is.

Mindkét kutya részéről.

Ha már konkrét harcra kerül sor, az már régen rossz, annak vannak előjelei, provokációk, testbeszéd, stb, már ebben a fázisban azonnal le kell állítani akármelyiket!


Ha alapvetően jól nevelt, nem domináns kutyák, akkor ez könnyen megy.

A rendszeres közös séta is sokat segít, persze erre is érvényes, hogy csak akkor, ha mindkettő meg van tanítva követő módban sétálni.

2012. szept. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Még annyit hozzá tennék, hogy a falkasorrend végül is természetes a kutyáknál, de egészséges esetben ezt egy nézéssel is simán le tudják rendezni egymással.

Bármelyik ennél többet csinál, (morgás, felugrálás) azt fegyelmezni kell.

2012. szept. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!