Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar vizsla vagy német juhász?

Magyar vizsla vagy német juhász?

Figyelt kérdés
Kutyát szeretnék venni de nem tudom eldönteni hogy magyar vizslát vagy német juhászt vegyek.Ezért mondjátok meg a véleményeteket mind két kutya fajtáról!Előre is köszönöm a válaszotokat!

2012. szept. 2. 11:44
 1/5 anonim válasza:
59%
Én a német juhászra szavazok, nekünk évek óta az van, jó teherbírású munkakutya és nálunk remek házőrző, de figyeljj milyen tenyésztőtől veszed. Kell vele foglalkozni, erős kutya de gyerek mellett is jól tartható. A 2 kutya természetét meghatározza hogy az egyik juhász kutya a másik meg vadászkutya, a vadászkutyák makacsabbak önállóbbak elsőre nem javaslom, persze lehet hogy nem lessz vele baj
2012. szept. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Zsuzsanna.:) ***** válasza:
48%

Szerintem magyar vizslát mert sokal barátságosab mint a német juhász ..és a gazdáját eltökélten védi. És könnyen bétanithato. :)

Nagyon ajánlom neked. Szolj ozt. hogy melyiket választod.

2012. szept. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez attól is függ, hogy első kutyád lesz , vagy már tapasztaltabb kutyatartó vagy . Első kutyaként a vizslát ajánlom, nagyon sok előnye van. Könnyen betanítható, bár sokat kell vele foglalkozni. Nefeledd, eredeti munkájához a vadászathoz ragaszkodig, sokat kell vele futni menni, nem aza háztönkölő kutyasétáltatós fajta, a vizsla futásra termett, és mestere a futásnak! A vizsla mellett soha nem fogsz unatkozni! Jó választás, ajánlom! Ha már tapasztaltabb kutyatartó vagy akkor mondom a németjuhászt! Vele is sokat kell foglalkozni! Bár a 3. legokosabb kutyafajta, nem mindig engedelmes- tapasztalatból tudom, nekem is ilyen kutyám van, csodásan okos!-. Nagyon könnyen tanítható! ebbe biztos lehetsz, hogy mindentől megvéd és élete végéig szeretetet ad, és talán a leghűségesebb kutyafajta!! ( tapasztalatból tudom) Sok sikert! U.i: egyik kutyafajtában sem fogsz csalódni!
2012. szept. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mindkét fajta nagyon közel áll hozzám. a német juhászkutyát akkor válaszd, ha rendszeresen tudsz vele járni iskolába, kiképzésre, ennek akkor van értelme. Ha jó eszű kutya, nagyon kemény munkakutyává, házőrzővé válhat. A mozgás mind a kettőnek kell, azzal remélem tisztában vagy. A német juhászkutya vastagabb bundájú, gond nélkül kint tarthatod télen is, kutyaház mellett. Bár a vizsla is megvan a hóban, ha rendes kutyaólja van. A vizsla is képezhető, iskolába őt is érdemes járatni, nagyon jól teljesítenek. Mind a kettőt nevelni kell, de a vizsla talán könnyebb egy nagyon picivel. Van tapasztalatom mind a két fajtával, szóval tudom, miről beszélek.
2012. szept. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Cinti12 ***** válasza:

Mind a kettő fajta nagyon jó. Nekünk német juhászunk van. Bár a német juhász komolyabb kutya mint a vizsla. De ha elsőnek veszel kutyát akkor a vizsla vagy valamilyen kistestű kutya! De a németjuhász jobb mint a vizsla!!Jelleme a vizslának: A rövidszőrű magyar vizsla értelmes, barátságos, kiegyensúlyozott és sportos kutya. Szeret tanulni, készséges, és mindig nagyon engedelmes is. A gazdájához és családjához hihetetlenül kedves és hűséges. Nagyon szeret apportírozi és úszni, kiváló a szaglása és rendkívül kitartó. Ez a kutya nagyon szeret otthon lenni a család társaságában.


Társas viselkedése a vizslának: A rövidszőrű magyar vizsla társas viselkedésével csak nagyon ritkán adódnak problémák, ez a kutya remekül megfér a fajtársaival. Ha megfelelő volt a szocializációja, akkor az egyéb háziállatokkal, valamint általában a gyerekekkel is jól kijön. Az ismeretlen látogatók érkezését ugatással jelzi de ennél többet nemigen tesz. Viselkedés, tulajdonságai a németjuhásznak! :Intelligens, bátor, hűséges, megvesztegethetetlen. Eleven, mégis nyugodt, kellemes társ. Olyan tulajdonság-együttest egyesít magában, ami a legtöbb fajtában csak szétszórtan található. Erőteles, mint a bernáthegyi, de annak lomhasága, nehézkessége nélkül. A németjuhász "egyemberes" kutya, nem "mindenki", és nem "akárki" kutyája. Kezdeményezőképessége és munkakedve nagy, akár a jó pásztorkutyáé. Szaglása, hallása egészen rendkívüli, gyakran fejlettebb, mint más kutyáké.


Használhatósága : Jó tulajdonságainak bámulatra méltó összekapcsolódása teszi lehetővé, hogy a német juhászkutya - és csakis ez - egyidejűleg lehessen vakvezető-, mentő-, testőr és pásztorkutya a legnépszerűbb, legtöbbre értékelt, legsokoldalúbban használt eb világszerte. Pontos létszámát nehéz megbecsülni, több millió példányról beszélnek. Hazánkban is magasan a legnépszerűbb fajta, egy-egy évben átlagosan 6000 német juhászkölyök születik.


Intelligencia, jellem : Magas, gyorsan megért több mint egy tucat parancsot, ezért filmekben is nagyon kedvelt (pl.: Rex felügyelő). Jelleme: Megbízható, nem alamuszi, és életét is képes kockáztatni a gazdájáért.

2012. szept. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!