Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » BARF módszerrel való etetéskor...

BARF módszerrel való etetéskor pótolható a csont csontliszttel (megfelelő adagolás mellett)?

Figyelt kérdés

Ezt a terméket találtam:


[link]


Az egyik kutyámnak bélelzáródása volt, műteni kellett (nem csont miatt), így bármennyire szimpatikus ez az etetési módszer, kizárt, hogy nyakat-lábat-farhátat adjak neki, akármennyire megrágja, nem merek kísérletezni.


Viszont szeretném BARF táplálkozásra átállítani, és ha beválik, jövőre kölyökkutyát is így etetnék.



2012. szept. 2. 13:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

itt kevesen Barfoznak , én is most fogok majd átállni erre az étrend-re csak még meg kell vennem hozzá mindent,de a jövő héten vagy utána bevásárolok és szépen fokozatosan átállok :) szóval a kérdésre nem tudok válaszolni..bocsi..


de a netboard-on van egy fórum a Barfozoknak,kérdezz rá ott,biztos tudnak segíteni :)


amúgy kistestű vagy nagy kutyád van??

2012. szept. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én nem ajánlanám, akkor inkább adj neki gyakrabban tojást (főzve) és a héját törd össze - ez kiváló kalcium forrás.
2012. szept. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Oké, köszi a válaszokat!


Szárított marhalábszárat, ezt-azt szoktak kapni, de azt csak fogkoptatónak, bár abból is nyernek valamennyi kalciumot (nem falják fel rögtön :) )

2012. szept. 2. 20:13
 4/11 A kérdező kommentje:

Közepes testű kutyám van és egy kistestű :) Szerintem is érdemes kipróbálni ezt az étrendet egyébként, nagyon jókat olvastam róla!


Neked is sok sikert az átálláshoz! :)

2012. szept. 2. 20:14
 5/11 anonim ***** válasza:
Egyébként, ami a legjobb lenne szerintem, ha nagyon tartasz a csontoktól, vegyél nekik pl. nyakat, zacskózd be és klopfold szét nekik teljesen :)
2012. szept. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én nem adnék neki kiegészítőt, inkább darálnék le szárnyas nyakat, szárnyat, farhátat, fejet... így gondot sem tud okozni és mégis a természetes valójában kapja meg a csont adagot. Mikor még hozzá lehetett jutni normális minőségű darálékhoz én sokszor azt adtam csont helyett, igaz nem konkrétan Barfoztam, de hasonló módon etettem a lehetőségeimhez képest, az elképzeléseim és az akkori szakirodalom szerint.
2012. szept. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

A darálás és a klopfolás jó ötlet!


Csak azért gondoltam erre a lisztre, mert végülis ez is darált csont, de inkább maradok a frissen elkészített házi verziónál, az a biztos ezek szerint.


A BARF-nál a csont-para mellett főleg a megfelelő calcium-foszfor arány aggaszt, jól utána olvasok, mert ha túl kevés, az a baj, ha túl sok, az még nagyobb :S


Mert oké, hogy a megfelelő arányokat (színhús-húsoscsont-zöldség/gyümölcs) kimatekozom, de ha időnként adok tejterméket, tojást, ezt-azt, mindnek más-más a Ca tartalma, és nem szeretném túllőni.


Kiegészítők közül a Dorwest Herbs Keepers' Mix-ről olvastam nagyon jókat, igazából a gyógynövényeket pótolja, és nincs szintetikus vitaminokkal felturbózva, csak annyi van benne, amennyi a porított növényekben benne van.


Ezen kívül halolajra gondoltam, plusz vitamintablettát nem akarok adni nekik.

2012. szept. 3. 12:20
 8/11 anonim ***** válasza:

Olajokat én is vettem már párat :)

Én a gyógynövényeket úgy csinálom, hogy vettem teát (filterest, pl. kamilla, csalán, citromfű, csipkebogyó), ezeket felvagdostam és egybe öntöttem, a kajájára fogok szórni majd neki :)

2012. szept. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ez is jó ötlet!


Még valami: szerintetek az állateledelesnél kapható "kizárólag kutyák számára" árult fagyasztott húsok nem gázosak? Lehet kapni vadhúst is nagyon jó áron.

2012. szept. 4. 16:12
 10/11 anonim ***** válasza:

Meg kell nézni mi van benne, hogy néz ki. Én etettem már nagyon jó minőségűvel is, de felénk a vadhús az elég gázos, a csirke, pulyka tökéletes erre.

Elárulnád, hogy mennyiért van felétek a vad (csak kíváncsiságképp)?

2012. szept. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!