Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Olcsóbb-gazdaságos vagy...

Olcsóbb-gazdaságos vagy drágább-minőségi kutyatáp?

Figyelt kérdés

Gondolom a drágábbat mondjátok többen, de érveket is szeretnék hogy az miért jobb?! Mit tartalmaznak? Nem csak a "nevet" kell megfizetni?

Olcsóbban meg nem a legalja tápra gondolok, hanem ami reális áron van, de mégse az "egekbe" szökik.

Csak kíváncsiságból érdekel. Előre is köszönöm a válaszokat.



2012. szept. 3. 06:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát néha bennem is felmerül, hogy valóban az van-e a tápokban, ami rá van írva. De próbálok optimista lenni, csak vannak ellenőrzések.

Amúgy meg nekem a kutya egy tudatos választás volt, egy döntés, hogy én szeretnék kutyát és ezzel tudatosan felelősséget és anyagi terheket is vállaltam. Számimra természetes, hogy lehetőségeimhez mérten ezért igyekszem a legjobbat megadni neki mindenből, amit csak tudok.

2012. szept. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
Laikusnak a legszembetűnőbb változás a széklet mérete. És az adandó étel szükséges mennyisége. Jobb/Drágább tápból kevesebbet kell adni és az arányokhoz képest is kevesebb a széklet azaz többet hasznosít belőle a kutya. Royal caninból vateráról rendeltem elég jó áron. Ha az drága akkor se adj lejjebb a brittnél szerintem. :)
2012. szept. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos tapasztalataim szerint olyan, hogy olcsó-gazdaságos táp nem létezik, ami kutyatápból olcsó, az többnyire nem gazdaságos. Mielőtt vásárolsz, nézd meg az adott tápok etetési útmutatóját, számold ki mennyit kéne adni belőle naponta a kutyádnak. Én ezt már számtalan táppal megtettem és sokszor meglepődtem. Hogy egy példát említsek, viszonylag olcsó, középkategóriás táp, Josera, ennek az etetési útmutatóját összevetettem az Acanáéval és kiderült, hogy ugyanolyan hosszú időtartamra a Joserából 2 zsák fogyna el míg az Acanából 1 zsák. Tehát árban körülbelül ugyanott lennék mintha Acanával etettem volna. Mivel a gyengébb minőségű táp nem ugyanolyan tartalmas, többet kell adni belőle a kutyának és a végtermék is több lesz.

A kutyatápok összetételéről kisregény formában is értekezhetnék, de helyette inkább olvasd el ezt, ebben minden benne van:

[link]


Vagy itt ez a kissé pesszimista bennfentes vélemény:

[link]

Gyanítom nem az Orijennél vagy a Taste of the wild-nál volt bennfentes, de érdekes dolgokat ír, utána lehet nézni, hogy vannak tápok, amikre ez nem igaz.

2012. szept. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%
Amivel én etetek (Bosch Active Dog), nem kifejezetten drága, inkább középkategória (15 kg 6900 ft), viszont hihetetlen jó. Mikor idekerült az első kutyám, egy csomag gagyi tápot vettem neki, azt hittem, az is ugyanolyan jó. Nos a széklete akkoriban 2-3x annyi volt, büdös volt tőle az egész kutya, és még annyira sem tudtam felhízlalni, mint most. Ennek ellenére nekem is van egy árkorlát, ami fölött már nem vennék tápot, akkor már inkább husival, zöldségekkel, gyümölccsel etetném őket.
2012. szept. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a megfizethető minőségi tápokat mondanám, hisz nem mindenki engedheti meg magának az acanát, TOTW-ot..., de amennyibe az olcsóbb, áruházakban is kapható tápok kerülnek (itt most mire gondolsz, ha nem a legalja tápokra?), annyiból már lehet venni minőségit is, esetleg a kiszerelése nagyobb ezért drágább, de kg árban ugyanaz, vagy még jobb is és kevesebbet is kell belőlük adni, így tovább tart.

Vannak a minőségi tápok közt is olyanok amiknek a nevét kell megfizetni, vagy legalábbis irreálisan drágának tartom a minőségéhez képest. Ezek azok amiket azok is sorolnak szinte egyből akik nem is ásták bele magukat a tápos témába, csak kilátogattak egy rendezvényre, kutyaiskolába... (az acana kivétel, az annyira nincs túlárazva, mint pl a royal, eukanuba, happy dog...).

Akik megtehetik hogy gabonamentes táppal etessenek azoknak mindenképp azt ajánlanám, a brit care egész jó áron is kapható. A kutyának egyáltalán nincs szüksége, búzára, kukoricára...akkor miért etessük azzal?

Ha ennél olcsóbb tápot keres valaki, akkor azok közt is vannak nagyon jók amivel fel lehet nevelni és fent is lehet tartani egy kutyát.

Szerintem van egy bizonyos ár (és ehhez járó minőség) ami alatt nem igazán éri meg anyagilag tápot venni, hisz az olcsóból több kell. Ilyenkor nem csak a kutyának, de sokszor a pénztárcának is jobb egy minőségibb tápra beruházni és azzal etetni.

2012. szept. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a középkategóriára esküszöm, nem is drága (7-8 ezer körül vesszük a 15 kilót), de elég jó minőség. Nem kell mindig végletekben gondolkodni :)
2012. szept. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
49%
Én is megnéztem, ugyan annyit kellene adnom az Acana Adultból, mint amennyit a Josera Active-ból adok. Acana 18 kg 15 ezer, Josera 20 kg 9 ezer. Azt a havi 6000 különbözetet el tudjuk költeni kutyaiskolára is. Mivel így is teljesen jól van a kutyám, ezért nem érzem szükségét a legdrágább kajával eteni, főleg hogy nekem se jut sokkal jobb étel.
2012. szept. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Super prémiumot kapnak a kutyáim. Ha megnézed az össztetélt az olcsóbb tápokon mint gabonából van több azok nem jók amiben az összetevők felsorolás hússal kezdődik az már jó.
2012. szept. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!