Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány naponta adtok csontot a...

Hány naponta adtok csontot a kutyátoknak és milyet?

Figyelt kérdés
nagytestű, fiatal kutyám van.
2012. szept. 3. 08:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
37%
Vagy velős csontot, vagy sertés lapockacsontot. Kb. 2 hetente 1x. Mielőtt odaadom neki, előtt félé órát főzöm.
2012. szept. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
egyáltalán nem kap a kutyám...az állatorvosunk nagyon ellenzi....
2012. szept. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

kb. 5-6 éves koráig kaphat csontot, de ez fajta és egyedfüggő.

Az egyik 8 éves kutyánknak 1 hétig nem volt széklete a csonttól. A testvérének nincs ilyen baja.

Azóta nem kapnak csontot.

2012. szept. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
51%
Nekünk azt mondta kutyaoviban a kiképző, hogy fogzás idején lapocka csont jót tesz.
2012. szept. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
65%
Ezért tuti, hogy le fogtok pontozni, de a mi kutyánk még 13 éves korában is kapott szárnyascsontot, és semmi baja nem volt tőle. Nem mindennap, de mondjuk úgy hetente.
2012. szept. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
75%

:O:O:O Hát én ilyet még nem hallottam, hogy állatorvos ellenzi a csontot!!!

Miért? Milyen kutyád van és mennyi idős??

Azt, hogy a csöves csontokat, ill. a sertést nyersen még megértem... de hogy egyáltalán a csontot???

Nem mondta, hogy miért?


Én úgy tudom, a csont kifejezetten jót tesz a beleknek, kicsit átmasszírozza őket, és segíti a bűzmirigy ürülését is.


Az enyémek mostanában nem kapnak, mert sajnos úgy felment az áruk, egyszer volt, hogy bevásároltam csirkefejet meg lábat, na azt imádták, bár féltem, hogy a csőr nem okoz-e problémát, de nem lett semmi bajuk... (azért azóta inkább nem adtam...)

Amúgy bármilyen farhátat, nyakat adok nekik nyersen, a sertés és marha csontot pedig 1 óráig főzöm, mielőtt megkapják.

(A lapockát még nem próbáltam, de jó ötlet!:))


Viszont csöves csontot sosem kapnak, bár szívesen adnám az ebédből a maradékot, de nem merem, annyira mondják, hogy szilánkosan törik és veszélyes...



A foguk tisztán tartásához is kell a csont... (mondjuk én most csak szárított sertés- és marhabőrből préselt "csontot" adok nekik.

2012. szept. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
11%
6 éves westie és egy 4 éves dobermannom van...szinte naponta műt kutyákat csont okozta perforáció miatt mindig hangoztatja hogy már nincs meg a megfelelő felépítésük a csonthoz .....Bármilyen problémával megyünk mindig az az első kérdés hogy csontot ettek-e, fogzás alatt kaptak nagy marha combcsontot de azt nem tudják elrágni....
2012. szept. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
20%

SOha.

Valóban nem tesz jót nekik a csont olyat lehet adni mint pl lapocka csont amit nem tud megenni.

2012. szept. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
51%
Havonta kétszer,háromszor. Kistestű kutya,nincs tőle szorulása, de azért nagyon sokszor nem akarok neki adni. Igazából nincs ilyen rendszer,hogy melyik nap kap csontot,amikor éppen olyan csont van itthon amit megehet és előző napokban nem kapott akkor adok neki. A fogának is jót tesz.
2012. szept. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
68%
nj, felnőtt. Marhanyak, marha csont, az ízületes óriási gumós . Mindez nyersen. Fogak szépek. Ha a széklet túl kemény, nem kap egy ideig.
2012. szept. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!