Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német dogosok! Mit adtok enni...

Német dogosok! Mit adtok enni a kutyátoknak, mennyit? Naponta hányszor, és mindez kb. milyen költséget képez?

Figyelt kérdés
2009. dec. 31. 02:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nekem régen volt német dogom. Imádtam,mindennél és mindenkinél jobban,vele nőttem fel. És meghalt :'(

De válaszolni pontosan nem tudok a kérdésedre, nem emlékszem már. De mindig hatalmas vödörből evett, naponta ha jól tudom 2-3x , és rengeteget! Nagyon sok pénzbe volt az etetése. Tésztát főztünk neki,szárazat, egy kis dobozosat is hozzákevertünk, és persze a mi maradékainkat is.Rágcsát is kapott néha, de szinte egybe lenyelte, amin más kutyus elrágódik órákat:) Emlékszem,kellett szólni ismerősöknek hogy gyűjtsék a "kutya-kaját" :)

2009. dec. 31. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
köszi a választ :) hány évet élt egyébként?
2009. dec. 31. 04:18
 3/15 anonim ***** válasza:
Nem ismerem a német dogot, de nekem is nagy kutyám van, és a német dog méretéből ítélve szerintem nála is elfogy havonta 20 kiló szuperprémium táp, plusz jutalomfalatok, ilyesmi... Gondolom olyan 20.000 körül lehet havonta az etetése.
2009. dec. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Kb 15-20 kg périum vagy szuperprémium táp havonta. Ehhez hozzájön még a hús, nagyságrendileg napi 1-4 farhát vagy a házimaradék de ezek csak olyan ízesítésnek jók. Naponta 2x eszik.


Ha már leaglább 2 éves a kutya akkor lehet olcsóbb tápokra váltani,de abból meg több kell...ki kell számolni, hogy jössz ki legjobban, milyen kedvezményekhez tudsz hozzájutni. De átlagosan minimum havi 10000 ft-al számolhatsz csak kajára. ehhez jönnek még a havi kullancs elleni cuccok az is 5000 ft spot on esetében...ha meg beteg és orovosság kell az egy kisebb-nagyobb anyagi csőd.


Mindezek ellenére szeressük ezt a fajtát nagyon, de jobb tisztában lenni avval mire számítson az embre mielőtt belevágna.

2009. dec. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek a választ... egyszer, majd ha milliomos leszek, ilyen kutyám lesz... esetleg több is :D és akkor soha többé nem kell zárni az ajtót :D
2009. dec. 31. 16:31
 6/15 anonim ***** válasza:
Az biztos hogy nem kell zárni az ajtót! Nekünk sem kellett. :) Egyébként 10 évet élt, ami az ilyen nagytestű kutyáknál elég szép kor.
2010. jan. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
igen, olvastam, hogy 10 évig nagyon ritkán élnek... de a végén már nem volt nagyon rossz állapotban?
2010. jan. 2. 12:17
 8/15 anonim ***** válasza:

Jaj, de ... :'(

Nem bírt felállni, csak kúszott,sőt még azt sem.A kezemből etettem, kizárólag felvágottal,és dobozos kajákkal.A végén el kellett altatni,mert nagyon nagyon szenvedett. Egész éjszakákat sírt végig, pedig mi mindent megtettük. Apukám is imádta, 100ezer forintot(!!) költöttünk a gyógyszerekre,és hiába...A végén már az is baja volt, hogy kifeküdte a szőrt a hátán, és a bőr elkezdett rohadni, és eszméletlen szaga volt szegénynek:'( Apukám mondta hogy el kell altatni, de nem engedtem, utána pedig beláttam hogy jobb lesz neki így.

A kertünkben van eltemetve. Volt egy medálom, ami egy szívet ábrázolt,és ketté lehetett törni,és a legjobb barátunknak adni. Nos, a halála előtt én a nyakörvére raktam... :"( a másik fele pedig nálam maradt.

2010. jan. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

előző vagyok:

Egyébként nagyon hirtelen lett rosszul. Egyik nap még futkározott, másik nap pedig már nem tudott kijönni a garázsból, ott feküdt. Van egy másik kutyám, ő puli, és ő "szólt" hogy baj van,menjünk vele megnézni...

2010. jan. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
köszi a választ... ilyenkor nem tudom eldönteni, hogy akarok-e kutyát vagy nem... az elvesztése iszonyú fájdalommal jár....
2010. jan. 3. 05:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!