Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen szokásai vannak a...

Milyen szokásai vannak a kutyádnak?

Figyelt kérdés

Valami, ami csak rá jellemző, kis rigolyák, kedves kis gesztusok...Én tudnék írni egy csomót, majd írok is, de előbb írjatok ti.

Az egyik kutyám pl. táncol, ha jó kedve van:)

A másik meg állandóan dumál, szerintem embernek hiszi magát, mert be nem áll a szája és állandóan hangokkal jelez mindent: ugat, nyüszít, dünnyög, nyavalyog, mormog...szünet nélkül mondja a magáét.



2012. szept. 3. 15:06
 1/8 Andizsuzsi ***** válasza:
Az enyém gyűjtöget. Nem tesz tönkre semmit, de ami megtetszik neki, azt az udvar egy meghatározott részére összegyűjti (lehet ez nagyfiam vill. szerelési anyagai közül egy darab drót, vagy komposztra kidobott uborka, fél pár zokni, bármi, ami neki megtetszik). Szoktuk is mondani, ha valamit nem találunk: nézd meg Rozi gyűjteményes kiállítását, hátha ott van:)
2012. szept. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az enyém is nagy dumás!^^ Mindig arra játszik, hogy az övé legyen az utolsó szó.
2012. szept. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az enyém egy hónapja van nálam. Menhelyi volt, sok mindent nem ismert és persze soványka. Most már meg lehet nézni, szép lett, vidám, csahol, ugat, játszik, összegyűjti a labdáit egy helyre, megtanítottam rongyot húzni. Séta előbb körbefutja a kertet, ha elbújok, megkeres. Tanítom a behívásra, már jön, csak szertelen még.
2012. szept. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 rocoka válasza:

enyém 1 és fél éve! staffordshier terrier imád labdázni! szeret puncsolni és benn feküdni a lakásban! fontos szerepet töltbe a családba lassan ő nyitja az ajtót :D viszont gyerekeket imádja :) a sok rossz tévhit jaj istenem ...

Csak ajánlani tudom ezt a fajtát :)

2012. szept. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nekem az eggyik labda mániás a másik meg ha elkezdek ugrálni ö is elkezd és akkor haláli vices ahogy utánoz a másiknak meg az a rigolyálya h ha lát egy futó kutyát utolakarja érni és a hátába harapni de nem azért mert kötözködös
2012. szept. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A nagy dumásom imád labdázni. Hatalmas focista.

A táncoló kutyám pedig a papucsomat őrzi, ha épp nincs rajtam. Azon alszik a nagy fejével, azért aggódik és ha aggódik, olyankor rettentő aggodalmasan sóhajtozik és nyöszörög közben, nehogy elrabolja egy raboló (=valamelyik másik kutyám). Egyébként is szeret őrizni, a tálját, vagy valami tárgyat amit kinéz, olyankor lecövekel mellette és ha egy raboló megközelíti, dühösen ráripakodik. Ilyenkor olyan mint egy kis intéző, néha akkor is szokott ripakodni, ha a többiek túl vadul játszanak, ami őt azért is zavarja, mert rendkívül lusta, plusz nem is nagyon lehet futkorászni, ha őriz az ember kutyája valamit. Amikor ripakodik, szinte hallani amit mond: Viselkedjél jól! A házba is úgy vonul be, mint egy intéző, szaporázza a kis rövid lábait és közben olyan édesen döcög. Természetesen mindig elsőként akar bemenni, ilyenkor ha eszembe jut a tekintélyem, finoman hátratolom.

Ha táncol, mert jó kedve van (végre felkeltem, végre beengedtem a kertből, végre bejutott az esőből egy jó puha száraz takaróra, stb...), akkor hasra veti magát, elvigyorodik, és elkezd ritmusra topogni a mellső lábaival. Közben a nagy szőke fejét jobbra-balra lóbálja, csóválja a farkát, hátsó lábai kinyújtva mint a békának. Én meg éneklem neki: Te nem igazi vagy, Te játékkutya vagy! És agyon puszilgatom. Pici kora óta táncol, sose tanítottam neki, ő kezdett el így bohóckodni, látta hogy imádom és tökélyre fejlesztette. Viszont csak akkor táncol, ha kedve van hozzá. Néha hiába kérlelem.

Lefele nem tudnak lépcsőzni és ha őt hozom le utoljára, veszekszik velem rendkívül méltatlankodva ugatva. Amikor pedig lefele cipelem a nagy seggét, akkorákat nyög, mintha ő vinne engem. Semelyik másik kutyám nem nyög lefelé, csak ő. Kiskora óta ezt csinálja.

Evés közben is méltatlankodva ugat, mert attól fél, megeszi a többi kutyám a kajáját, pedig szétcsukom a bandát. Veszekedés közben pedig potyog a kaja kifelé a szájából. Van egy elemes plüsskutyája, az a gyereke. Őrzi, vakargatja, aggódik érte.

Írok majd a többiről is, de most dolgoznom kéne:)

2012. szept. 5. 11:52
 7/8 A kérdező kommentje:

Ja, és amíg a többiek labdáznak, ő egy helyben ül mellettem és kukucskál a szomszédba, mert mellettünk baromfiudvar van. 1 óra labdázás alatt 1 órán át bámulja a szomszéd csirkéket, libákat.

Ha idegenek közt vagyunk és leguggolunk hozzá, azonnal az ölembe teszi a mellső lábait és onnan haverkodik az idegennel, mintha csak azt mondaná: "Ő az én gazdim. Nem adom senkinek. Kérsz egy puszit?"


Van egy olyan kutyusom, aki nem labdázik megszállottan, de egyfolytában szaladozik a kertben. Állandóan kerget valamit. Néha azt hinné az ember, hogy képzeletbeli zsákmányt üldöz, mert olykor felágaskodik a levegőbe és megmorogja a semmit, de rájöttem már, hogy ilyenkor a magasban pontként cikázó fecskéket kergeti, és olyan is volt már hogy pillangót űzött. Ha párna közelébe jut, megvakargatja. Kitartóan bolházza, szoktam is neki mondani: viszket a párnám:) Nagyon imádja csinálni.


A legöregebb kutyám is imád labdázni, de sose hozza vissza, inkább lelkesen ugat közben. Mindegyik be bírja fogni labdázás közben, de ő nem. Ha néha véletlenül az ő szájában landol a labda, a visszahozást akkor is átengedi a profibbaknak. Idegesítő szokása, hogy a lábait nyalogatja.


Van egy menhelyi kutyám, ő is nagy labdás, de ritkán hozza vissza nekem, ha vissza is hozza, tisztes távolságra leveti elém a földre, mintha csak azt mondaná: Nesze!


Ja, és a focista kistacsimnak még egy édes szokása van: ha ásít, természetesen közben is hangokat ad ki, mert nem bír csöndben maradni, és ásítás közben mindig úgy lehet érteni, mintha azt mondaná: Helló!:)))

2012. szept. 5. 22:24
 8/8 A kérdező kommentje:
Volt egy kutyám, aki csipkedte a vádlinkat. Terelgetett minket, mert pumikeverék volt. Ha megszidtam, a nagy kajla lábait az ölembe tette, onnan feltette mindkettőt a vállamra, és hogy így kellő magasságba jutott (ehhez persze ülnöm vagy guggolnom kellett), akkor kedves bozontos kis üstökét féloldalasan ráhajtotta a fejemre. Néha direkt megszidtam, hogy csinálja még:)
2012. szept. 5. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!