Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan mondjam meg a gyerekekn...

Hogyan mondjam meg a gyerekeknek, hogy "nem! "?

Figyelt kérdés

3 hónapos kiskutyámmal ha sétálok, minden gyerek odajön, mert meg akarja simogatni. Valamelyik annyira örül (?), hogy ordibál, a kutyám meg nagyon fél ilyenkor. Nem akarom, hogy több gyerek odajöjjön! Mit mondjak nekik? Elég nehéz ellentmondani, ha a szüleik is ott vannak...

Amúgy a kutyus parson russell terrier.


2009. júl. 28. 12:45
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
74%
Egy szerűen mond meg hogy most nem lehet mert siettek.Vagy vedd fel a kutyust és úgy engedd.
2009. júl. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
a kutyus amúgy el van engedve (liget), nem pórázon jön és elég lassan szoktunk menni:)
2009. júl. 28. 12:47
 3/32 anonim ***** válasza:
82%
Mond meg nekik, hogy nem szereted, ha más simogatja a kutyát, mert nem akarod, hogy máshoz szokjon, hogy bízzon másokban is. Ezt meg kell érteniük a szülőknek is! Nem vagy köteles megengedni, tiéd a kutya. Én amikor még élt a kutyám, és megrohamozták a kölykök, akkor felemeltem a kutyát, és a gyereknek megmondtam határozottan, hogy nem szabad megsimogatni.
2009. júl. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az előttem szólónak.Végülis csak te dönthetsz a kutyádról senki nem szólhat bele.:)
2009. júl. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég szar helyzet...Én is így voltam,amíg pici volt a corsóm minden gyerek odajött és babusgatta. Én meg nem akartam,mert zavart. Nem tudom elmondani miért,egyszerűen csak zavart,csak szerettem volna vele nyugodtan sétálni.

Egyszer finoman elmondtam nekik,utána nem érdekelte őket

2009. júl. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim válasza:
100%
Vagy azt is mondhatod, hogy beteg szegényke, most nem lehet simizni.
2009. júl. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
96%
Ilyenkor szerintem el lehet magyarázni a gyerekeknek, hogy ne kiabáljanak, egyszerre csak egy simogassa, mert különben fél a kutya stb Bár szerintem a kutyának nem lesz semmi baja ettől, majd megszokja. Ha ehhez nincs türelmed rázd le őket, valami kamu dumával, nincs még oltása a kutyának, nem szeretnéd, hogy mindenkivel barátkozzon stb. Különben meg úgyis csak addig rohannak le a gyerekek, amíg "kicsi, aranyos" a kutya. Egy kölyököt mindenki édesnek talál. Viszont a legtöbb gyereknek, embernek egy felnőtt kutya már fel sem tűnik.
2009. júl. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
A szülőknek is nyugodtan meg lehet mondani, hogy nem. A kutya hozzád tartozik, senki nem simogathatja, ha te nem akarod. Ha ő sem akarja, akkor meg elég egyértelmű a dolog. Ilyenekből szokott kiindulni az, hogy "a gonosz vérengző vadállat megharapta szegény gyereket", pedig a kutyáknak általában eszébe nem jut odamenni a gyerekekhez, pont fordítva történik...
2009. júl. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Pont volt egy eset tegnap...

ha egy gyerek rohan szegénykém felé, farokbehúzva bújik mögém (felnőttekhez amúgy odarohan boldogan).

Mikor legközelebb gyereket látott, elkezdett rá morogni meg ugatni...

2009. júl. 28. 12:56
 10/32 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem semmi baja nem lesz a kutyának attól, hogy megsimogatják! Ha az utcán odajön egy aranyos kutya hozzám, én is meg szoktam simogatni, pedig nem vagyok gyerek. Értem én, hogy a gyerekekhez nem odamegy a kutya, hanem ők rohamozzák meg - de lehet nekik szólni, hogy lassan, ne ijesszék meg. De egyáltalán nem megengedni szerintem mufurc viselkedés.
2009. júl. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!