Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy mondjam meg a gyerekeknek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy mondjam meg a gyerekeknek hogy rendőrségi kihallgatásra kell menni?

Figyelt kérdés
Elváltam 4 hónapja. Férjem beteges féltékenysége, lelki terror és fizikai bántalmazás miatt. De hiába váltam el semmi nem változott. Mikor legutóbb megütött rendőrségi feljelentést tettem. A házasság alatt is többször bántott, csak akkor nem készült feljelentés. Most kaptam egy papírt, hogy tanúként akarják meghallgatni a gyerekeket. Nem akartam a gyerekeket belekeverni, nem gondoltam hogy őket is behívják. Ráadásul a kisebbik nagyon apás.
2011. júl. 22. 20:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
97%

szépen elmondod nekik, hogy mi miért történt, és ezért majd be kell menni a rendőrégre mert ott nekik is el kell mondani, hogy mit láttak ha egyáltalán látták a történteket.

Nem kell megijedni te ott leszel velük végig, és nyugtasd meg őket.

2011. júl. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Úgy veszem ki a szavaidból, hogy kicsik még a gyerekek. Nagyon kicsik. Valószínű te is ott leszel és általában olyan keresztkérdéseket tesznek fel, hogy abba még egy felnőtt is belebukik nem pedig egy gyerek, hiába apás a kisebbik.

Minden gyerek értelmes. Azt úgyis tudják, hogy elváltatok. Mondd meg nekik, hogy ez miatt szeretnének kérdezni tőlük apáról. Nem kell szépíteni csak az ő gyermeki szintjüknek megfelelően elmondani. Én ezt tenném.

2011. júl. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
84%

Ha behívták őket tanúkihallgatásra, akkor már nem olyan kicsit azok a gyerekek, értik, tudják, hogy miről van szó. Nyugodtan megmondhatod nekik, hogy miről van szó, sőt az idézőt is mutasd meg nekik.

Azt is tudja a kisebb is, hogy ott csak az igazat szabad mondani. Bármennyire is apás, az igazat fogja mondani.

2011. júl. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
75%

Ha kiskorúak akkor nem kötelezhetik a meghallgatás.

Az már más kérdés, hogy a bizonyításod nehezebb lesz, de ha van látlelet akkor én se keverném bele a gyerekeket.

2011. júl. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
50%
Milyen idősek a gyerekek?
2011. júl. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
50%

A válasz írója 78%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:35

egyik tanú sem kötelezhető a tanú vallomásának megtételére az teljesen mindegy hogy fiatalkorú vagy felnőt.



Nem fognak a gyerekekkel szívózni, és érthetően fogják feltenni a kérdést.

2011. júl. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
16%
Nem leszek népszerű, de én semmiképpen nem engedném, nem is engedtem a gyermekeimet ilyen dolgokba. Láthattad előre, ha ismerted a férjedet, hogy mit fog lépni. És ezzel biztosan jobb lesz? Vége lesz? Milyen hatással lesz a gyermekeid egész életére? Erre is gondolni kellene. Ez nem terror????????????
2011. júl. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
75%

"...egyik tanú sem kötelezhető a tanú vallomásának megtételére az teljesen mindegy hogy fiatalkorú vagy felnőt...."


A tanúvallomásra nem kötelezhető, de a megjelenésre igen, sőt távolmaradás esetén beidézhető vagy hatóságilag előállítható.

Egy gyereknél viszont nem, ha az itt kérdező sértett szülő nem akarja.

2011. júl. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
50%
20:34-es ötletét támogatom. Nem kell mindent elmodnani, csak szintjüknek megfelelően.
2011. júl. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:
64%

Velünk volt ilyen.

Az hülyeség hogy kihatással van a gyerek további életére. Ha felnő meg fogja érteni a dolgot...

Én 10-11 éves lehettem amikor beidéztek. Évek óta ment anyám és apám között a láthatás és a gyerektartás miatt a huzavona és még utána is sokáig. Nem volt semmi gáz megkérdezték hogy akarok e többet apámmal lenni én azt mondtam igen, megkérdezték mikor, én azt mondtam hogy nem csak minden 2, hétvégén hanem ha kedvem van minden hétvégén is és most 16 éves vagyok és teljesen szabadon mozgok, van hogy apámtól megyek suliba és a szüneteknél is egyszer itt egyszer ott és nincs semmi baj...

2011. júl. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!