Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kapjon enni a kutyus...

Mit kapjon enni a kutyus ivartalanítás után?

Figyelt kérdés

Szuka kutyusról van szó, tegnap este volt ivartalanítva, átvirrasztottam vele az éjszakát, és csak pár percre szakadok el tőle, mert azt olvastam, hogy az első 24 órában fokozott figyelmet kell kapnia. A dokink azt mondta keveset kapjon enni a hétvégéig és valami pépeset, leves szerűt. De ezen belül mit? A doki azt mondta, hogy ma még valószínűleg nem lesz étvágya a kutyusnak, de én azt látom rajta, hogy szívesen enne. Mit és mennyit kapjon? Egy 27 kilós boxerről van szó!

Előre is köszönöm!



2012. aug. 17. 14:35
 1/5 anonim válasza:
A fokozott figyelem főleg az altatás miatt kell, meg persze, hogy a varratot nehogy feltépje, de kaphatja a szokásos ételét (azért a tápot ne) kicsi tejjel felhigítva és pépesre darálva. Vagy ha kényesztetni akarod boltban vegyél neki bébipapit. :-)
2012. aug. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Bozsikrisz ***** válasza:

Adhatsz neki száraztápot, de kapjon mellé folyadékot is, pl egy kis húslevest.

Ha azt tapasztalnád, hogy 1-2 napja nem kakil, akkor majd adj neki natur joghurtot. A vágás miatt sok kutya nem tud/nem mer kakilni, és a joghurt fellazítja a székletet.

2012. aug. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Tudom, hogy azért kell rá figyelni, hogy ne szedje fel a varratait, de van rajta gallér. Viszont annyira féltem, hogy alig merem egyedül hagyni. Pedig szinte folyton alszik. Különben kinti kutyus, de most az alsó szinten van a lakásban, viszont pár pillanatra kimentünk vele a levegőre, az ugye nem baj? Csak annyit tudok, hogy a sebnek nem szabad koszosnak lennie, de az nem is ért hozzá semmihez odakinn. Nekünk az orvos azt mondta nem kell kenni, de ismerősömnek kellett. Kenjem neki valamivel vagy akkor inkább ne? Mert különben jó orvos, ért hozzá, csak annyira aggódom. Első kutyusom.
2012. aug. 17. 14:49
 4/5 anonim válasza:
Ha nem gennyesedik a varrat akkor nem kell kenőcs. A levegőztetés nem árt csak ugye óvatosan. Semmi baj, hohy így aggódsz érte, nekem a görim volt nem rég műtve szemdaganattal, 4 napon keresztűl virrasztottam mellette. Szóval csak kitartás. :-)
2012. aug. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem kell nagyon parázni, pisilni nyugodtan kimehet a kutya a szabadba, sőt egy kis laza séta is belefér. Enni most ne kapjon tápot. Vegyél neki konzervet, és azt egyen, esetleg kicsit fel is vizezheted.
2012. aug. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!