Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám békát evett, lehet baja?

A kutyám békát evett, lehet baja?

Figyelt kérdés
A kutyám békát evett vagy csak kóstolt, nem tudom, de lehet hogy csak a szájába vette.A szája habzik , de lehet hogy épp hogy bevette a szájába ki is köpte,mert hogy azt a valamit kilötte lehet a béka.Ha megette vagy evett belőle vagy akár csak belelőtte a mérget a szájába, lehet valami baja?

2012. szept. 4. 22:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én idősebb vizslám is evett, igaz ő csak egyszer (valószínű tanult az esetből), annyi volt, hogy utána sokat hányt, habosat, kb egy napig, állatorvos is látta, de megnyugtatott, hogy nem lesz baja, mert ivott is rengeteget, szóval nem kellett tartani a kiszáradástól. A fiatalabb, az békaszezonba, hetente megkóstól egyet, ő még nem jött rá, hogy nem jó az neki :D de hál Istennek, nála csak minimális hányás és semmi gond nem volt. De azért ha úgyérzed, hívd fel a dokitokat és kérdezd meg tőle is. Ez csak az én tapasztalatom volt, lehet, hogy más kutyáknál mást hoz elő, nem tudom.
2012. szept. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
21%
mivan? mit csinált a béka?
2012. szept. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A száza habozni fog, de nem mérgező a béka. De megkérdezhetsz egy állatorvost, hogy mit javasol. De nem kellene, hogy baja legyen tőle, más kutya is evett már békát, vagy kóstolt. A szája habzott, de nem lett semmi baj!
2012. szept. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat, most sokat hány, habosat és nyálkásat, tejet itatok vele, azt olvastam az jót tesz neki. Nagyon remélem nem lesz semmi baja! :(
2012. szept. 4. 22:50
 5/9 Dioxyde ***** válasza:
100%
Tejtől lehet hasmenése is inkább sok vízet adj neki inni.
2012. szept. 5. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A békáknak általában idegmérgük van, szélsőséges esetben jelenthet problémát, ha egy kutya megeszi őket, de valószínűleg semmi baja nem lesz.
2012. szept. 5. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyik ismerősöm kutyája rendszeresen lövi magát ezzel a módszerrel. Tele van a kertjük békával, mindig megfogja, naponta, aztán habzik a szája, sőt rángatózik a teste, néha meg olyan mintha elájult volna. Állatorvos azt mondta hosszú távon nagyon nem lesz jó vége. Folyton szedegetik össze a békákat a kertből, de a kutya mindig talál magának.

Szerintem egy darab békától nem lesz gond, csak ne szokjon rá.

2012. szept. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg varangy lehetett, annak mérgező a váladéka, de ha nem ette meg és nem egészen kistestű a kutyád, akkor nem lehet komolyabb baja tőle. Ha nagyon aggódsz miatta, akkor persze elviheted állatorvoshoz is.


Tejet ne adj neki, mert az csak nagyobb bajt csinál a kutyáknál (fosni fog tőle és csak még jobban kiszárad).

2012. szept. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kistestű kutya, tacskó, de már nincs semmi baja.Ugyanolyan életvidám mint azelőtt! :) Szerencsére!!! :D
2012. szept. 5. 22:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!