Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az oltási könyvnek mindig...

Az oltási könyvnek mindig nálunk kell lennie?

Figyelt kérdés

Bocsánat ha hülye kérdés!

"vész" esetére, tehát ha mondjuk közterületes vizsgálódik, futtatói összekapások... magamnál kell- e tartanom a kutya kiskönyvét vagy másolatát, hogy "igazolni" tudjam?


2012. szept. 5. 13:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
23%
Ha embert mar, akkor kell bemutatni, csak úgy nem igazoltatják a kutyát tudomásom szerint. Elvileg kapsz egy kis bilétát az oltás mellé, nem? Azt célszerű a nyakörvére fűzni.
2012. szept. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
47%

Legyen beoltva ez a lényeg ha " baj van "

akkor igazolni kell majd ,hogy megkapta a kötelező oltásokat.

Nem kell magadnál hordanod :)

2012. szept. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Oh, köszi, megkönnyebbültem, mert a saját cókmókomat is nehezen szedem össze, ma pl. elfelejtettem átrakni a kutya papírját, végig azon izgultam, hogy nehogy valaki érdeklődjön felőle:). Mostanában ugyanis fokozottan őrködnek mifelénk, a fene tudja mit nem képesek kitalálni...

Szóval köszi:)!

2012. szept. 5. 14:08
 4/19 anonim ***** válasza:
41%
Az oltási könyvnek célszerű mindig ott lenni, ahol a kutya van. Ne abból indulj ki, hogy esetleg a kutyád megmar valakit és azért kell igazolnod, hogy a kutyád be van oltva. Gondolj arra, hogy mindenütt vannak hisztis emberek, akik azon élik ki magukat, hogy másokba belekössenek. Ha egy ilyen ember bármilyen hülye indokkal előkotor egy közterületest, az azzal kezdi, hogy kéri a kutyád oltási könyvét. Nem biztos, hogy beléd akar kötni, csak egyszerűen a hisztizőt akarja megnyugtatni, hogy ő milyen szabályosan jár el. (Amit leírtam, sajnos nem "esti mese", hanem saját tapasztalat.)
2012. szept. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
35%
melyik városba laksz kérdező?
2012. szept. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer egy polgárőr belém kötött. Sétáltunk haza a kutyámmal az állatorvostól, és megállt egy kocsi mellettem. Kiszállt egy "kis huszár", kezdő nyominger polgárőr. Láttam a fején, hogy bele akart kötni valamibe. Elkérte a kutya oltási könyvét. Azt hitte csak kutyát sétáltatok, és lecseszhet, hogy nincs nálam a könyv. Mivel pont oltásról jöttünk, így vigyorogva előhúztam a táskámból. Ez meg csak nézett, mint hal a szatyorban, és elkezdte mekegni, hogy jól teszem, hogy magamnál tartom a könyvet, mert különben megbüntetett volna. Olyan tipikus "jelvényem" van, na ki a király, nyomorék gyerek volt. Azóta is beleröhögök a pofájába, ha látom. Szóval lehet, hogy jobban jársz, ha magaddal viszed, bár ezen az egy eseten kívül nem volt szerencsém ilyenhez, és mástól sem hallottam. Nem is tudom, szerintem nincs benne a törvényben, hogy kutyasétáltatáskor magaddal kell vinned az oltási könyvet. Aztán lehet tévedek.
2012. szept. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Szegeden.
2012. szept. 5. 14:33
 8/19 anonim ***** válasza:
75%

Nincs előírva törvényben az,hogy magunknál kell tartani az oltási könyvet.

Erre a célra találták ki a bilétát is.

Soha nem vittem magammal.

2012. szept. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Próbáltam törvényt/ helyi rendeletet keresni de semmi normálisat nem találtam:(.

No, akkor a személyes példák miatt azt hiszem, csinálok annyi fénymásolatot, ahány táskám van, lepecsételtetem az állatorvossal, hogy mindenben egyezik az eredetivel, ha nagyon kekeckednek, az is jobb mint a semmi, nem?

2012. szept. 5. 14:36
 10/19 anonim ***** válasza:
75%

Nem kell magaddal vinned.. 27 éve kutyázom..

( remélem megnyugodtál már )

2012. szept. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!