Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az oltási könyvnek mindig...

Az oltási könyvnek mindig nálunk kell lennie?

Figyelt kérdés

Bocsánat ha hülye kérdés!

"vész" esetére, tehát ha mondjuk közterületes vizsgálódik, futtatói összekapások... magamnál kell- e tartanom a kutya kiskönyvét vagy másolatát, hogy "igazolni" tudjam?


2012. szept. 5. 13:45
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

KÖszi:), meg.

Csak sajnos nemrég ránkhívták a közterületeseket(játszóteres incidens, vagyis semmi sem történt, ültem a játékoktól 20m re levő padon a szájkosaras pórázas kutyával, míg a kislányom csúszdázott egyet...), és most mindenre fel akarok készülni:). Az ebrendelet már ott figyel az összes táskámban:D.

2012. szept. 5. 14:43
 12/19 anonim ***** válasza:
68%
Valahol le van írva rendeletben, hogy köteles vagy magaddal vinni az oltási könyvet.
2012. szept. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Még valamikor évelején hallottam,hogy ha nincs nálad az oltási könyv és zacsi a kakának azért megbüntethetnek. Ezt szerintem viszont nem tartja be senki, meg olyanról se tudok,hogy valakihez oda mentek volna kérni ezeket itt a környéken (hozzám se jött még oda senki ellenőrizni).
2012. szept. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

* a nem tartja be senki , azt az oltási könyvre értettem csak.

Zacsi mindig van nálam meg ált. azoknál is akikkel lent szoktam lenni :)

2012. szept. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Igazad van. Jobb felkészülni a kiszámíthatatlan, magukat hatóságnak vélő kétlábúak minden elképzelhető bunkóságára. Én is ezt teszem, bár néha majd szét pukkadok a méregtől. Miért nem tudják azt feltételezni rólad, rólam stb., hogy felelős kutyatartók vagyunk? Ezt nem tudom felfogni.
2012. szept. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Az oltási könyvet közterületen kötelesek vagyunk magunknál tartani és kérésre felmutatni, akár a tömegközlekedési eszközökön is!


Nem találtam pontos szabályozást, de itt egy régebbi:


"A 164/2008. (XII. 20.) FVM rendelet Mellékletében előírtaknak megfelelő Kisállat

Egészségügyi Könyvvel (oltási könyvvel) összefüggő tudnivalókról


4. §


(1) Az állattartó köteles:


a) minden három hónaposnál idősebb ebet veszettség ellen saját költségén az állat állategészségügyi felügyeletét ellátó magán állatorvossal beolttatni az alábbiak szerint:


a három hónapos kort elérteket 30 napon belül,

az első oltást követően 6 hónapon belül,

ezt követően éven ként;

az oltási könyvet megőrizni, azt az immunizálás megtörténtét ellenőrző állat-egészségügyi hatóság fel szólítására bemutatni, illetve tulajdon átruházás eseten az új tulajdonosnak átadni, továbbá biztosítani, hogy az oltási könyvet a közterületen az ebre felügyelő személy magánál tartsa az oltás érvényességének bizonyítása céljából;

az oltási könyv megrongálódása, elvesztése esetén az oltást végző állatorvostól nyolc napon belül az oltási könyv pótlását kérni;"

2012. szept. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Itt egy frissebb, 2010-es cikk:

[link]


"Az oltási könyvet közterületen a gazdának magánál kell tartania,"

2012. szept. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Szilvi & Argos ***** válasza:
77%

[link]

8. pont az érdekes

2012. szept. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Végül is nem csodálom, hogy kötelező, hiszen sokan úgy viszik emberek közé a kutyájukat, hogy be sincs oltva...Sajnos nem is egy ilyennel találkoztam.
2012. szept. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!