Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy két hós kölyök kutya...

Egy két hós kölyök kutya lehet agresszív?

Figyelt kérdés

Nemrég halt meg a kutyám, idős volt már és szeretnék új kutyát. Egyik ismerősöm mondta hogy van egy vadász ismerőse akinél van egy kölyök kutya akit nem szeretne megtartani. Én elmentem megnézni hogy milyen. A vadász mondta hogy a kölyök annyát kilőtték olyan címszó alatt hogy zavarta az állományt. Persze nem ő volt. Megtalálta az alom kicsit mert kereste tudta hogy szoptat az anya kutya. Mire megtalálta meghalt 8 kutyából 5 kicsi. Hármat haza vitte mert akkor nyilt ki a szemük a napokban. Kaptak friss kecske tejet mert az volt otthon de este igy is meghalt másik kettő és egy maradt meg neki amit én megnéztem. A vadász ismerős azért nem akarja megtartani mert állitása szerint agressziv. De én igy nem merem haza hozni mert van a családba kisgyerek nővérem fia aki 4 éves lesz következő hónapban. Az agresszivitása abban nyilvánul meg hogy tépkedi a nadrág szárakat, ha az ember rászól vissza ugat vagy simán vicsorog és neki megy ráugrik. Növérem fia eléggé fél a kutyáktól mert a szomszéd tacskója megpróbálta megharapni kb. 1 éve.

Szoval a kérdésem az lenne hogy akkor ez most a kiskutyánál valamiféle játék vagy ez tényleg agresszio?

Az anyja valamiféle rotti,dobbi vagy erdéi kopó lehetett. A kicsi is fekete és cser barna de inkább nyúlánkabb mint a doberman nem olyan massziv. Ha ez számit valamit. Az apjáról semmit nem tudni.


2012. szept. 5. 14:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Jó neveléssel biztos helyre lehetne tenni a kiskutyát, de sztem inkább ne te próbálkozz meg vele, ha ilyesmiben nincs tapasztalatod.
2012. szept. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Két hónapos kutya agresszív? Ugyan már! Ez csak játék, az összes kiskutya ilyen fajtától függetlenül. Ki kell belőlük nevelni. Nekem törpe scnaum és egy dobermann keverékem van. Mind a kettő ilyen volt pici korában. A kiskutyák így játszanak egymás közt, ha nincs több kutya, akkor a gazdival.

És olyan sincs, hogy egy kutya fajtájából adódóan agresszív. Vannak hevesebb vérmérsékletűek, vannak ölebek, de egyik sem lesz agresszív, ha normálisan nevelik őket!

2012. szept. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 KissAnikó válasza:
Szerintem ez még játék. Veled, h viselkedett, mert az 1, h a vadász mit mond, lehet, h nem úgy viszonyult hozzá ahogy kellett volna. Ha tényleg nagyon agresszív,és a gyerek már így is fél a kutyáktól, akkor inkább ne vidd haza, mert egy életre megutálhatja akár az összes állatot.
2012. szept. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez nem agresszió, hanem mivel anya és testvérek nélkül nőtt fel mint a gaz, ezért nem tudja, hogy mi a helyes viselkedés. Valószínűleg a megmentője se nevelt még fel ilyen talált kutyát ezért ő se tudta, hogy mit kellene vele csinálni. Csak akkor vállald be, ha nagyon elkötelezett vagy és van tapasztalt kutyás ismerősöd akis tud segíteni, mert neked kell anyja helyett anyjának és testvérei helyett testvéreinek lenned. Neki nem lesz elég az, ha munka után 1-2 órát tudsz vele foglalkozni, sokkal intenzívebb szocializációra van szüksége.
2012. szept. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ez inkább játék vagy inkább félelemből csinálja... ha agresszívet akarsz látni akkor terrier kölyköket nézz meg, simán kinyírják egymást, ott már 6 hetesen sokszor szét kell szedni az almokat, ez ahhoz képest semmi
2012. szept. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia . 2 hónapos kutya nem agresszív játszik de nem szabad engedni azt ,hogy támadjon. Tessék rászólni amikor harap,hogy FÚJ vagy ROSSZ határozottan.

Egy kutya olyan amilyenné Nevelik. Ez nagyon fontos..

Egy másik kutya lerendezi vele ha szemtelen , neked meg arra kell megtanítanod ,rávezetned ,hogy az embernek ez fájdalmas.

Rázd meg a grabancát ahogy a felnőtt kutya a kölykének.

Semmiképpen ne hagyd ha morog tovább akkor eltolod magadtól és tiltasz neki.

2012. szept. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!