Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit jelent az OKJ kutyakiképző...

Mit jelent az OKJ kutyakiképző tanfolyam követelményei közt a 2 éves szakmai gyakorlat?

Figyelt kérdés
Elég, ha 2 évig mondjuk megfigyelem, ahogy egy kutyakiképző dolgozik? Igazolni hogy tudom?
2012. szept. 5. 16:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"A kutyakiképzést senki nem fogja egy OKJ-s tanfolyam ideje alatt megtanulni,"


Gondolom, de úgy hittem, hogy van mondjuk x ideig elméleti oktatás, utána jön a gyakorlat, vagy esetleg kis átfedéssel a kettő, és a suli küldi ki különböző helyekre gyakorlatra a diákokat. Mert ez így nem tűnik túl hivatalosnak, hogy valaki csak úgy besétál egy kutyasuliba, hogy hadd segédkezzen már a kiképző mellett 0 tapasztalattal, aztán vagy megengedik neki, vagy nem.

2012. szept. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Hát pedig ez a módja. Hiába a gyakorlati képzés, egyszerűen nincs rá idő egy ilyen képzésen, hogy kellőképpen sokféle kutyát és gazdát (mert a kutyakiképző felerészben a gazdákkal dolgozik) adjanak mindenki keze alá. Aki ilyennel akar foglalkozni, az úgyis elviszi a kutyáját suliba, ha másért nem, hát tapasztalatszerzés miatt, és ha már úgyis ismerős ott, nem gond ezt elintézni.
2012. szept. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

0 tapasztalattal senki nem fog segédkezni, követelmény hogy legyen egy kutyája, azzal szépen elkezd járni és ha fejlődőképes az ember, valamint látnak benne fantáziát akkor lesz aki beleölje a saját energiáit a tanításba. Nem úgy megy, hogy én most bekopogok valahol és akkor valaki nekiáll kitanítani, ha meg nem tetszik akkor 2-3hónap múlva lelépek vagy tojok arra amit ott nekem magyaráznak, megyek a saját fejem után...

Illetve olyan értelemben így működik, hogy elmegyek kutyaiskolába egy kutyával és akár az elején közölhetem, hogy miért is vagyok én itt, de nem fognak a nyakamba aggatni ezért olyan munkákat amire nem vagyok alkalmas, ha látják azt, hogy van tehetségem, érzékem a dologhoz és akarom is csinálni, nem csak várom a sült galambot, akkor idővel egyre több olyan feladatot kapok, amit nem feltétlen a saját kutyámmal kell csinálni. Pl menjek be valaki mellé segédkezni ovizni, vigyem el ezt meg azt a kutyát aki benti képzésre van leadva sétálni, esetleg játszani velük, segítsek XY gazdinak elmagyarázni/megmutatni, hogy működik az ültetés-fektetés...

2012. szept. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Oké, nem tudtam, hogy folyik ez, csak a többi szakmából indultam ki, de ahol állatokkal foglalkoznak, ott biztos másképp megy (sok gyakorlat stb). :)
2012. szept. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!