Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lábhoz kerülés tanítása?

Lábhoz kerülés tanítása?

Figyelt kérdés

Hogy lehet megtanítani azt a fajta a lábhoz kerülést, amikor nem megkerüli a kutya az embert, hanem beugrik mellé?

Esetleg valaki tudna linkelni videót vagy csak meg tudná mondani valaki, hogy angolul ezt hogy hívják, hogy rákereshessek?


2012. szept. 5. 17:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Én megvezetéssel csináltam, de előtte már tudta az igazodj parancsot és ugyanazt használom erre is.
2012. szept. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
balra igazodj megy?
2012. szept. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Tatai kutyaiskola honlapjáról:


Ahogy a négy-öt hónapos kölyköt a bal kézre állítottuk, egyben a bal láb melletti szabályos pozícióval is megismerkedett.


A befordulást 30-45˚-os balra fordulattal kezdhetjük. A vágyott falatot rejtő bal kezet bal ívben mozgatjuk. Ahhoz, hogy a fejével követhesse kezünket, a hátulsó testharmadát jobbra kell fordítsa. Ezzel megint a lábunk mellé, a menetiránnyal párhuzamos pozícióba kerül. A kívánt mozdulat jutalmaként megkaphatja a falatot. Később akár 90˚-os, vagy nagyobb fordulatra is kívánságunk szerint reagál majd. Ezzel az ügyes félkörös mozdulattal - mint ahogy a régebbi villamosokon a vezetők tekerik a sebességet szabályozó kart -, balfordulatra, a láb mellé beigazodásra késztethetjük, anélkül, hogy a legkisebb erőszakot alkalmaznánk. Kis ügyességgel nem csak a láb mellé befordulni, hanem akár hátrálni, hátra felé igazodni is megtaníthatjuk. Közben persze ne felejtsük el ez csak játék és csak akkor végezhető, ha a tanítvány vágyakozása a virslidarabka iránt elég erős.

2012. szept. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

én 'csehes' beülésnek ismerem, nem tudom mi a hivatalos neve.


akkor szoktam ezt tanítani, amikor a kutya már tudja a behívást precízen és szépen megy lábnál. egyszerűen összekötöm a kettőt: behívom, de nem kapja meg a jutalmat (verbálisan dicsérem), hanem átteszem a labdát a hónom alá és előre lépek és kiadom a lábhoz parancsot. közben kap egy pórázsegítséget és ha a balomon van, akkor kiejtem a szájába a játékot. ha maga a farolós mozdulat megvan, utána kezdem el ültetni.

tapasztalataim szerint a csehes igazodást még könnyebben is szokták megtanulni a kutyák, mint a kerülőset, sőt, volt olyan kutyám, aki tök magától kezdte el csinálni.

2012. szept. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, az utolsó nagyon hasznos volt!

Igen csehes beülésnek hívják, csak annyira erőltettem, hogy eszembe jusson, hogy mit szeretnék, hogy teljesen kiment a fejemből és ma reggel arra ébredtem, hogy ez a csehes :)

Közben találtam egy egész jó videót ami a mozdulat felől közelíti meg a dolgokat és a beüléssel csak a végén köti össze, szerintem egész jó, hátha érdekel mást is:

https://www.youtube.com/watch?v=elKsANmYVTI&feature=plcp

2012. szept. 6. 08:44
 6/6 anonim ***** válasza:

a videó korrekt, de nagyon lagymatag... mármint maga a kutya, ahogy igazodik.

valahogy így kéne kinéznie: http://www.youtube.com/watch?v=66rHG57X32o

2012. szept. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!