Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szükségem lenne törzskönyvre...

Szükségem lenne törzskönyvre a kutyához? Többi lent

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kiskutyát. Már ki is választottam a kennelt. Beszéltem a tenyésztővel is. Azt mondta, hogy ha a törzskönyv nála marad akkor olcsóbban oda tudja adni a kutyát. Őszintén nekem hobbi célra kellene. Nem szeretném kiállításra vinni, nem szeretném fedeztetni sem meg semmi. Ez esetben elfogadjam a tenyésztő ajánlatát? Hagyjam ott a kutya törzskönyvét és hozzam el olcsóbban a kiskutyát? Neki minek a kutya törzskönyve ha már nincs is nála? Vagy inkább fizessek többet és törzskönyves legyen? Nem tudom igazából, hogy milyen célja van ez esetben a törzskönyvnek.
2012. szept. 6. 00:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
40%
Bolt célja van annak a nála maradó törzskönyvnek. Jó pénzért eladja. Sajnos, vannak ilyen emberek. És még némely tenyésztőnek is nevezi magát.
2012. szept. 6. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
73%
Keress egy rendes tenyésztőt. Akit kinéztél az egy szaporító a tkv azért kell neki, hogy a nem törzskönyves kutyát mjad azzal tudja eladni akinek kell, magyarul csaló. Rendes tenyésztő soha nem ad el tkv nélkül kutyá. A tkv mellé szerződést kell kötni amiben benne van milyen garanciákat vállal.
2012. szept. 6. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Értem. Szóval ha veszek egy kiskutyát tőle és elhozom a törzskönyvét.. Az lehet hogy nem is az én kiskutyám eredeti törzskönyve hanem mondjuk az egyik másik kiskutyájáé? Ez elég felháborító.. pedig rendes tenyésztőnek tűnt. nem tudtam hogy ilyet is lehet.
2012. szept. 6. 00:38
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem lesz minden törzskönyvön a kutya DNS-e, addig bármit meg lehet azzal a papírral csinálni. Addig marad a gondos kiválasztása a tenyésztőnek. mert nem csak sumák emberek vannak. Nagyon sok becsületes tenyésztő létezik .
2012. szept. 6. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Igen egy ilyen szaporítónál bármi lehet.

Milyen fajtát szeretnél esetleg valaki tudd itt egy tényleg jó tenyésztőt ajánlani.

2012. szept. 6. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Cavalier king charles spániel. Megköszönném ha valaki tudna segíteni.
2012. szept. 6. 01:01
 7/21 anonim ***** válasza:
hát sajna abban én nem vagyok annyira otthon, de hátha más valaki igen. Vagy nézz ki egy kiállításra és beszélgess tenyésztőkkel.
2012. szept. 6. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%
Mi így vettünk macskát, ott hagytuk a tk-t és olcsóbb volt. Na már most szerintem tökmindegy, de az itt válaszolók szerint nem értem a tk lényegét, de még egyik sem tudta megfogalmazni nekem rendesen. Ha tényleg eladja másik állattal az szemétség, a helyedbe megnéznék más kenneleket is, de nem vagyok biztos benne hogy megteszik. Nyuszi tenyészeteknél hallottam olyat hogy olcsóbb ha nem akarják tenyészteni, lehet hogy a kutyások is úgy vannak vele, hogy hobbi célra olcsóbb, de én most már jobban utána érdeklődnék, vagy megkérdeznék valakit aki nagyon ért hozzá, elmennék tenyésztőkhöz szétnézni.
2012. szept. 6. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
9%
na most ez nagyon értelmetlen. Ennél a kiskutyánál ha elhozod a törzskönyvet, ha nem, attól még a kiskutya nem lesz sem jobb, sem rosszabb. Ki van kérve egyben az egész alomra a papir???? vagy még nem adta le az alombejelentőt? mennyivel adja akkor olcsóbban a kiskutyát, ha nem kéred a törzskönyvet?
2012. szept. 6. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
77%
Ácsi, mielőtt mindenki lelkes szaporítózgatása elbizonytalanít! A törzskönyv az ő származási lapja. Mivel kis hazánkban rengetegen elletnek hozzáértés nélkül (elég felnézni az Expresszre, Jófogásra), sok tenyésztő azzal védi a vérvonalát, hogy a hobbi célra eladott (tehát tenyésztésre nem a legjobb minőségű, bár ez nem feltétlenül van így) kölyök tk-ét magánál tartja, ad róla fénymásolatot (ez elég a kiállításra, magasabb szintű sportversenyek nevezéséhez), és ivartalanítás, vagy egy tenyész- és hobbikutya közti különbözet kifizetése után odaadja az eredetit. Ugyanis sokan azonnal nekiállnak szaporítani, így legalább nem tudná bizonyítani, hogy törzskönyves. Nem kell rögtön csalásra gondolni! Akiteki is így csinálja. A papír ki van váltva, a pici ugyanolyan ellátást kap, mint a többi, hol itt a baj? Meg kell kérdezni a tenyésztőt (szóban, nem e-mailben), érdeklődve, nem vádlóan, hogy mit csinál a tk-el, később még megkaphatod -e. Ha hebeg-habog, nem tud magyarázattal szolgálni, akkor lehet bibi. De valami hasonlót fog mondani, mint amit leírtam. A származási lap egy A4-es lap, elfér az egy dobozban...
2012. szept. 6. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!