Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6 hetes golden retriever. Mit...

6 hetes golden retriever. Mit kell tudnom? Hogyan kezdjem nevelni? Tanácsokra van szükségem!

Figyelt kérdés

Vettem egy 5 és fél hetes kis golden retriever kutyust, és mivel még soha nem foglalkoztam kutyával, szükségem lenne mindeféle tanácsra ami szerintetek hasznos és tudni való egy gazdának.

Szóval: Mikor tudom fürdetni, hogyan kell nevelni, illetve tanítani? És mikor melyiket? + Egyéb bármi amit szerintetek tudnom kell.


Előre is köszi a válaszokat!

Üdv.


2012. aug. 6. 07:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A jelenlegi törvények szerint egy kiskutyának 8 hetes koráig az anyja mellett a helye. Hogy adták oda ilyen fiatalon? Most szeretnél a kutyázásról olvasni amikor megvetted? Nem késtél el ezzel egy cseppet? Inkább kutyás oldalakat, könyveket olvass mint itt.
2012. aug. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Szerbiai vagyok, itt mások a törvények. Mindenhol 5 hetesen kezdik eladni őket. Tudok a kutyás oldalakról stb, de ahogy mondtam szívesen meghallgatnám a ti tanácsaitokat is.

csak normális válaszokat kérek.

2012. aug. 6. 08:00
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
SOk gondod lesz vele. Komoly szocializációs problémái lesznek, mivel nagyon idő előtt hoztad el. Fürdetni még tilos, tanítani sem tudod még. Vissza kéne vinni a szaporítóhoz az anyja mellé
2012. aug. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Itthon 8 hetes a minimum, amikor kutyát lehet hazavinni. Nem véletlenül! Elhiszem, hogy mások a törvények, de ez az 5 és fél hét....na most már mindegy.


Mivel még nagyon pici, így nem hinném, hogy érdemes lenne még tanítással traktálni. Had szokja meg a helyet, az új környezetet, az új családját. Nagyon sok bajod lesz vele, pont amiatt, hogy ilyen korán elhoztátok. Nagyon könnyen tanulnak, de tudom ajánlani neked ezt az oldalt: [link]


És ezt: [link]


Az utolsó egy tenyésztő, de az oldalán nagyon sok hasznos dolgot találsz.

2012. aug. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Amikor hozzánk került a kutyánk, én már vagy 8 könyvet kiolvastam, ami arról a fajtáról szól. Itt ezen a fórumon milyen tanácsokat vársz, amit szakkönyvekből nem lehet tudni?
2012. aug. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Olvass rengeteget a kutyatartásról, ha semmit nem tudsz róla. Erről könyveket szoktak írni, nem sorokat.
2012. aug. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Értem...Hát, akkor nincs más választás mint neten nézelődni, ahogy írtátok...Amúgy nem sírt egyáltalán, első nap nagyon meg volt ijedve, de mostmár járkál erre-arra az udvarban, csóválja a farkát amikor meglát minket, játszik a gumi játékaival..lassan kezdi megszokni a helyét..köszi a hozzászólásokat!
2012. aug. 7. 04:40
 8/14 szivárvány válasza:
29%
Mi is csak 4 hetesen vettük magunkhoz a goldinkat, mivel az alomban nem tudták volna megtartani annyian voltak! Most 7 hónapos és imádom! Kb.2 hónapos koráig lakott bent velünk a lakásban, az igazi kemény dolog! Erre jobb ha felkészülsz! Napjában milliószor felmosás mert bepiszkít, mindent felpakolni nehogy megrágja, főleg a virágokat, szobanövényeket mert azok mérgezőek lehetnek!!! Aztán lassan-lassan kiengedtük az udvarra, kapott szép kutyaházat és azóta kint lakik. Nagyon szereti a nagy kertet. Fontos, hogy napjában többször foglalkozz vele, ne csak akkor simogasd meg amikor szerinted aranyos, hanem magadtól is keresd az ő társaságát! A golden retriever egy igazi lélekbarát kutya, aki ha egyedül van szomorúvá válik! Sztem egy kiskutyát nem érdemes már most fürdetni, ráérsz vele, hiszen még a korából kifolyólag sem nagyon viheted az utcára, hiszen még nagyon fiatal! Minden oltásának meg kell lennie ahhoz, hogy biztonságban sétáltathasd!!! Ha elviszed egy állatorvoshoz, ő is biztosan mindent elmond majd! Ajánlom a nagy golden retriever könyvet, vagy egyéb, a fajtáról szóló írásokat akár a neten is, nagyon hasznosak, és minden kérdésedre választ kapsz belőle!
2012. dec. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

*Mi is csak 4 hetesen vettük magunkhoz a goldinkat, mivel az alomban nem tudták volna megtartani annyian voltak*


Ezt magyarázd meg légy oly szíves....

2012. dec. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 szivárvány válasza:
44%
Nagyon szívesen megmagyarázom, mert ezen mindenki kiakad! A párom egy hirdetésre jelentkezett, miszerint fajtiszta goldik elvihetőek...menjen, válassza ki melyiket szeretné. Amikor már személyesen ott volt kiderült, hogy kb. 8 kiskutyáról van szó, és mivel az anyja nem táplálja normálisan mindet mert nincs elég teje, a gazinak meg nem volt elég pénze a tejpótlóra, így közölték vagy sajnos most 4 hetesen elviszi, vagy sajnos nem biztos hogy megmarad addigra amikor egyébként elválasztható lenne az anyjától!!!!!!!!!!!!!! Gondolom nem kell magyaráznom! A kutyust elhozta, irány az állatdoki! Ő is megdöbbent, mert korai volt, de minket megdicsért, hogy jó emberek vagyunk.., azóta 8 hónapos, és imádjuk! Azt gondolom jót tettünk ezzel az állattal! Hát ennyi a sztori!
2012. dec. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!