Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyek a legnyugodtabb,...

Melyek a legnyugodtabb, legszelídebb kutyafajták?

Figyelt kérdés
Labrador? Golden retriever? Ezeknél vannak nyugodtabb kutyák?
2012. szept. 6. 08:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezek konkrétan nem nyugodt kutyák :o)))

Egy bullmasztiff ezerszer nyugodtabb például... Többnyire ez elmondható h ezek a molosszer fajták a legnyugodtabbak.

2012. szept. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyedtől, kortól és neveltetéstől is függ. Én speciel eddig csupa hiperaktív goldennel találkoztam, meg a vadászkutyák egyébként sem az állva alvásra lettek kitalálva. Nekem az a meglátásom, hogy minél nagyobb egy kutya, annál lassabb, annál megfontoltabb. A szelídség kb fele-fele arányban természet és nevelés kérdése. Pl komondorok, kuvaszok kifejezetten szelíd, nyugodt kutyák, mellettük a mudi egy kis lüktető ideggörcsnek néz ki. Más nagytestű kutyákkal nincsenek ilyen konkrét tapasztalataim, de biztosan állíthatom, hogy a labrador és a golden tutira nem a világ két legnyugisabb fajtája (konkrétan engem gyerekkoromban a barátnőm szociopata goldenje séta közben az út közepén letepert a földre és fölém állt, hogy ne tudjak felkelni, de egyébként is pörgött rendesen).
2012. szept. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
26%
Köztudottan ezek a legnyugodtabb fajták. Kisebb testűből szerintem az uszkár tökéletes választás, akár allergiásoknak. Folyamatos karbantartást igénylő szőre miatt azonban csak jómódú vagy ügyes kezű embernek ajánlott. Gyermek mellé tökéletes, rendkívül játékos, parádés kutya. Humorát idős korára is megőrzi. Volt más fajta kutyánk is, de uszkárból 10, így csak erről kaptam átfogó képet.
2012. szept. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk az uszkárban tényleg az a jó, hogy ha kell, akkor egész nap elpihenget a fekhelyén a sarokban, ha meg az kell, akkor pörög ezerrel. Labiban és goldenben még nem nagyon láttam nyugodt példányt, hacsak nem öreg vagy elhízott volt. Amúgy általánosságban szerintem is a molosszerek elég nyugodtak.
2012. szept. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

előzőnek: ez pontosan így van, ahogy leírtad (uszkár)

:)

2012. szept. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekünk skót juhász szukánk van, én még nem láttam nála nyugodtabb kutyát soha, sehol. Megfontolt, nagyon nyugodt és hízelgős.
2012. szept. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A leonbergit se hagyjuk ki a felsorolásból, hatalmas mackó végtelen türelemmel és nyugalommal.
2012. szept. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha kimondottan nyugodt természetű, minden körülményhez könnyen alkalmazkodó, megbízható kutyát akarsz, akkor csakis az óangol juhászkutyát, magyarul bobtailt tudom ajánlani. Tapasztalatból mondom. És még nagyon szép is. A bundáját érdemes rendszeresen karbantartani, de nem hullik a szőre, mint a legtöbb rövidszőrűnek. Bobtailokat Angliában gyerekek mellé bébiszitternek is alkalmaznak. A kertben jól elvan, csak akkor ugat, ha valóban veszélyt érez. De, ha beülteted egy szobasarokba, egy felnőtt bobtail ott is nagyon jól elvan. Csak megfelelő mennyiségű mozgás, séta, na meg kaja kell neki. Nagyon ragaszkodó kutya, a gazdájától póráz nélkül se menne 5 -10 méternél távolabb.
2012. szept. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Bernáthegyi
2012. szept. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én is a skót juhászra és leonbergire szavazok (tapasztalat) :)
2012. szept. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!